pomoc

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
Daki027
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 24 Jun 2012, 01:01

pomoc

Post od Daki027 »

Imam problem.
Isao sam 6 godina u muzicku skolu ali uopste nisam bio zainteresovan za harmoniku zato sto sam slusao metal muziku i drugovi su me zezali.I ja sam na kraju 6 razreda zavoleo i poceo slusati narodne sviram oko 2 meseca i znam oko 10 narodnih pesama ali malo glupo zvuce zato sto nigde nisam ubacio trilere zato sto ih neznam, i u muzickoj sam svugde sa dvojkom prolazio i nzm nista od tih stilskih figura i ostalih gluposti, ali znam citati note i osnovne stvari za sviranje.Kad bi uzeo privatne casove dal bi mogao nadoknaditi sve to i poceti iz pocetka i kolko bi mi vremena bilo potrebno?
(znam da je glupo pitanje al odgovorite mi ako mozete nisam uzimao privatne casove i nzm kolko bi trebalo za jednu pesmu)
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: pomoc

Post od Webmaestro »

Dobrodosao. Velika je prednost to sto znas note i imas bar osnove muzicke pismenosti. Koliko vremena ce ti trebati, to sve zavisi koliko vremena dnevno imas da posvetis instrumentu, al u svakom slucaju brze ce ti ici nego u slucaju kad ne bi znao note i osnove sviranja. Samo ti treba dobar ucitelj da te usmeri na pravi put, da ne bi gubio vremena u lutanju. Sta god zatreba, tu smo pa koliko mozemo da pomognemo. Samo napred.
Daki027
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 24 Jun 2012, 01:01

Re: pomoc

Post od Daki027 »

Pa ima jedna nastavnica koja predaje u muzickoj skoli a i privatne casove drzi pa cu verovanto kod nje.
I ako mozete da mi date neki link gde mogu videti neke harmonike zato sto trenutno imam Deliciu 80 basova i jako je stara pa bi trebalo da kupim novu.
bruniic
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 07 Sep 2012, 17:04

Re: pomoc

Post od bruniic »

dali mi moze netko pomoc...pocetnik sam i to pocetnik pocetnik..mi u skoli "nismo imali glazbeni"a to me oduvjek privlacilo..i skinuo sam uvod pjesme kako mi nedostajes...ali sve si pisem G,G,F#..itd..i neznam kako ide dalje dali mi moze netko pomoc..inace sviram harmoniku..tj pokusavam svirat ucim...pa ako bi mi moga netko napisat nastavk pjesme u tom obliku..
Odgovori