Mala pomoc

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
Guli
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 19 Sep 2012, 18:11

Mala pomoc

Post od Guli »

Ovako krenuo bih da sviram klavijaturu imam 20 godina,kazu da za muziku nikad nije kasno.Nisam dibidus pocetnik da ne znam bas nista,ali sam tu negde.Hteo bih da saznam sta sta mi je prvo ciniti,imam ortaka koji svira ali on jednostavno svira vise po sluhu nego ovako sto je naucio teorijski nesto.On mi je rekao da prvo treba da naucim skale...Trazim 10 dana durske i molske skale nigde ne mogu da nadjem npr (C-dur,D-dur,E-dur,F,G,A,H-dur) isto tako i za mol.Naravno sa tonovima i prstoredom.I recite mi sta je jos potrebno da naucim ako sam nesto izostavio za pocetnika jednog,da bih dosao do sustine stvari. Hvala unapred.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Mala pomoc

Post od Webmaestro »

Najpre skale, a onda mozes da predjes i na akorde. Evo jedne teme o akordima: Objašnjenje akorda (bez nota)
A sto se tice skala, ima toga na ovom forumu. Pročešljaj i prouči dobro sve teme u delu ŠKOLA HARMONIKE, skini literaturu odatle...
Ako negde zapme, tu smo ;)
Srećno
Guli
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 19 Sep 2012, 18:11

Re: Mala pomoc

Post od Guli »

Hvala ti...Vec polako kontam ove akorde kako sta...Samo jos da to prenesem na klaviajturu.A skale durske i molske nisam nasao..Imaju na pocetku popis svih skala ali tu nema pojedinacno sve imaju samo osnovne skale...
Odgovori