Pocetnik harmonike treba pomoc

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
Korisnikov avatar
Baxters
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 03 Feb 2013, 13:41

Pocetnik harmonike treba pomoc

Post od Baxters »

Cao raja!

Ja sam momak sto je uvijek imao volju da nauci se svirati harmoniku ali nisam imao vremena do sada. Uzeo sam sebi harmoniku, nije neka skupa ali za pocetak je dobra. Sada bi zamolio vas sviraca da mi pomogne te kako da pocnem svirati. Slobodno daj te mi savjeta i ideja. Ako neko ima literature slobodno mi posalji te. :svirac: Skinuo sam sebi knjige fakin 1-4 i terzic 1-2. Jel dosta da krenem sa ovim knjigama ili ima li kakvi bolji? Koja je najbolja? Imam ja vremena sada ali problem je neznam kako da pocnem i sa cime da pocnem? :hmmm:

Pozdrav.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pocetnik harmonike treba pomoc

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju ako si kao što kažeš, početnik i ako hoćeš da učiš školski i pravilno, onda ti je moj savet da sviraš po Albin Fakin knjizi, to je odlična literatura za učenje klavirske harmonike, samo nemoj (moje mišljenje) da učiš malo odavde, malo odande, nego se drži toga, i ako imaš još nekoga da te malo usmeri, to bi bilo super. Polako i strpljivo, i uspeh neće izostati. :jdishddf: :depkvk:
Korisnikov avatar
Baxters
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 03 Feb 2013, 13:41

Re: Pocetnik harmonike treba pomoc

Post od Baxters »

Okej, hvala ti na odgovor. A sta znaci Z i R u albin fakin knjizi? ima to na stranici broj 11 naprimjer.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pocetnik harmonike treba pomoc

Post od dugmetarac78 »

Verovatno misliš na ono iznad notnog zapisa, to ti je prijatelju, Z= zatvaras meh, a R= razvlačiš. Obrati paznju na to, jer je bitna stvar, da nebi krivo naučio, pa posle svirao samo kad se razvlači, a za skupljane koristio dugme za ispuštanje zraka, a takvih harmonikaša znam podosta.
milanvuk2
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 03 Jul 2012, 14:34

Re: Pocetnik harmonike treba pomoc

Post od milanvuk2 »

Kolega ''pocetnik'', Albin Fakin I do IV su ''zakon'' i ne zaobilazne knjige. Zato, idi na (link uklonjen) i stupi u kontakt sa najboljim profesorom klavirske harmonike i neces pogresiti. ako si vredan, uporan i volis harmoniku kao sto mi se cini za dve tri godine neces verovati samom sebi sta si postigao. poz
Poslednja izmena od Webmaestro u 11 Sep 2013, 18:07, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Izbegavajte da ostavljate linkove ka drugim stranicama i forumima, jer članovi imaju mogućnost da i sami dodju do tih stranica Google pretragom.
milanvuk2
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 03 Jul 2012, 14:34

Re: Pocetnik harmonike treba pomoc

Post od milanvuk2 »

Izvinjavam se Webmaestru za stavljeni link, prosto sam prevideo ''pravila'' igre.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Pocetnik harmonike treba pomoc

Post od Webmaestro »

Nema problema, idemo dalje ;)
Odgovori