Glazbena ljestvica

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
Gregoryus55
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 15 Mar 2013, 23:30

Re: Glazbena ljestvica

Post od Gregoryus55 »

Joj ://
A valjda cu nekako skuzit.... Aj ako se mozemo nekako kontaktirat pa da ja nesto odsviram i s pratnjom, da cujes jel valja....hahahah...nezz. kako drugacije
Gregoryus55
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 15 Mar 2013, 23:30

Re: Glazbena ljestvica

Post od Gregoryus55 »

I jos nesto...hh...Jel se razumijes u kljave? Treba mi mala pomoć oko kupnje aranžera....
robe85
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 18 Dec 2012, 21:48

Re: Glazbena ljestvica

Post od robe85 »

pošalji mi zahtjev na facebooku ako imaš , upiši Yam Aha, imaju dvije klavijature na slici , a slabo se ja razumijem u te novije klavijature, namjeravam si kupit korg nakon nekog vremena, ali zasad sam na starijem sintisajzeru
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Glazbena ljestvica

Post od Webmaestro »

U vezi klavijatura pišite ovde: Instrumenti sa dirkama
milanvuk2
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 03 Jul 2012, 14:34

Re: Glazbena ljestvica

Post od milanvuk2 »

Kolega Gregoryus55, jeste da si davno postavio ova pitanja, ali evo ti i moje misljenje.
Lestvice se ne uce napamet, ono sto se radi, lestvice se sviraju svaki dan, pre bilo koje svirke. Kako? Jednostavno, stavis note na notni stalak *npr. C/dur) i sviras pravilnim prstoredom, lagano, lagano uz obavezno brojanje. Nikako brzo, spleteno, necisto. to je vazno iz vise razloga da ne objasnjavam previse. tako se radi sa G/dur skalom, pa D/dur, pa A/dur i tako redom svi durevi, potom a/mol, pa d/mol i tako redom sve molske lestvice. Samo polagano i sa brojanjem. Tako svaki dan, to je obavezan ritual, za to je potrebno najmanje 45 min do sat vremena. I jednog dana osetices da mozes i brze, pa onda brze, pa opet brze, i tako to ide. Mora da bude obavezno pravilan prstored. Sve je to davno napisao ''cika'' Albin Fakin u svojim knjigama za harmoniku. Posle sviranja skala vezbas vec sta hoces. Naravno, u kasnijoj fazi treba svirati skale i u tercama i sekstama.
Odgovori