neznam sta znaci

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Korisnikov avatar
Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 22 Jan 2015, 07:43
Lokacija: Ogulin

Re: neznam sta znaci

Post od Milke »

Slika evo slike nije mi uploadalo dobro u prvom postu.
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: neznam sta znaci

Post od Shop »

Milke napisao:Slika evo slike nije mi uploadalo dobro u prvom postu.
Ako mislis na basove sviras prvo osnovni bas C pa akord (cdur),(1/4) pa opet C pa akord,naredna dva takta G itd...


pozdrav
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: neznam sta znaci

Post od harmonikaš_ivan »

nabrzinu sam malo proletio kroz temu...moj ti je savjet, odi nekud na instrukcije, tj privatne sate (neznam od kud si, pa ti nemogu nikoga predloziti).. ali imas knjige poput ALBIN FAKIN - Skola za klavirsku i jos nekih poput Ucimo svirati harmoniku..istina, te neke stvari na pocetku su dosadne kao sto su neki naveli, al su korisne..pogotovo tehnicke vjezbe, koje puno pomognu...a ako hoces, javi mi se na pp pa cu ti posalti knjige, a imam i nekih noti, gdje je zapisana i bas strana (lijeva ruka) ...
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: neznam sta znaci

Post od harmonikaš_ivan »

..i sta sam zaboravio navesti, kreni sa jednostavnijim pjesmama, koje nisu zahtjeve (dolinom se setala, kraj jezera...), tak da postepeno ucis i da naucis pravilno...i kreni prvo c dur, pa g dur itd..i samo vjezba vjezba i vjezba...
Korisnikov avatar
Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 22 Jan 2015, 07:43
Lokacija: Ogulin

Re: neznam sta znaci

Post od Milke »

da ne otvaram novu temu klavijatura me ide kolko tolko ali me basovi malo... dal kada pise iznad teksta da se svira akord npr. D dali ga drzim ili ga pritiscem naizmjenicno?
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: neznam sta znaci

Post od Harmonikašica Ivana »

Pritišćeš naizmjenično u ritmu pjesme. Ako je dur onda osnovni bas i dur, ako je mol osnovni bas i mol.... imaš u nekim pjesmama i septakorde i ljestvice u basu i svašta nešto, ali najprije nauči kako svirati ritam pa se onda pozabaviš sa septakordima, ljestvicama, itd.
Znači naizmjenično sviraš osnovni bas i dur/mol zavisi jeli pjesma u duru ili molu. :D :pozdrav:
haris55
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 19 Jun 2015, 11:26

Re: neznam sta znaci

Post od haris55 »

https://www.facebook.com/23667266973614 ... =3&theater
može mi neko objasniti, šta znače Eb Cm G7 Bb7 iznad nota?i zanima me jesu li ove 4 note koje su spojene crtom osminke ili četvrtinke?
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: neznam sta znaci

Post od Webmaestro »

Natpisi iznad nota su oznake za akorde, dakle to je ono što se svira basovima na harmonici. Grupa od 4 nota povezanih jednom linijom su osmine.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: neznam sta znaci

Post od Harmonikašica Ivana »

Natpisi iznad nota su oznake za akorde ( harmoniju ) baš kao što je Webmaestro rekao. Eb je Es; Cm je c mol; G7 je septakord G; Bb7 je umanjeni septakord B. To sviraš na basovima.. sretno u vježbanju :D
koštica
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 09 Jan 2016, 19:09

Re: neznam sta znaci

Post od koštica »

Ispricavam se sto dizem staru temu, jel mi moze netko reci sto znace ove dve oznake iznad nota?

Slika
Odgovori