Note i znaci za zapisivanje muzike

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Note i znaci za zapisivanje muzike

Post od micha56 »

melika napisao:Ewo owako. Ljudi imam ogromnu zelju da pocnem sa sviranjem klavijature. nije bas da nista neznam, uglavnom znam skale, raspored prstiju pri sviranj i jos neke setnice. Cak znam odsvirati jedno 20 tak pesama, koje sam naucio bomocu Van bascos karaoke playera, ali je to napamet. Zeleo bih da mi neko kaze sta mi treba da bih skinuo pesmu neku, sta trebam znati . . . Hwala unapred . . . ! ! !
Nesto se ovde ne uklapa, ili ja ne razumem.

Na koji nacin skidanja pesme mislis???
- ako je to notalno - moras znati note, odnosno da si muzicki pismen
- ako je to na sluh ("uvo"), e onda je osnovno da "imas" to uvo i da znas da sviras i to, ocigledno, mnogo bolje nego sto sad znas. Znaci kad znas "bolje" da sviras - dok slusas pesmu koju skidas - istovremeno nalazis i nacin, kako ces to da odsviras.

Ja ti predlazem 2 stvari:

1. Ili kreni sa ucenjem notalno (imas brdo knjiga ovde na forumu) pa mozes i sam:
viewforum.php?f=22

2. Ili kreni kod nekog ucitelja da ti malo pokaze neke stvari kako se svira, pa ces jednog momenta (u zavisnosti od talenta) moci i sam da skidas i usavrsavas se.

U svakom slucaju zelim ti puno uspeha i srece u toj tvojoj nameri. Najgore je da odustanes. Samo napred.

Pozzz.
ralekiraj
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Note i znaci za zapisivanje muzike

Post od ralekiraj »

micha56 napisao:@ralekiraj

Ha - zavisi od ritma.
Ako je 2/4 ili popularno nazvan "DVOJKA" onda se sviraju naizmenicno bas i ritam, a to su znaci - osnovni bas C, pa Cm - naizmenicno.
Za druge ritmove je drugacije, ali otom-potom.
Kreni ti polako sa Fakinom pa ces doci i do toga.

Pozzz.
Evo mene opet sa slicnim pitanjem. Skinuo sam Fakina i vezbam polako, ali bi ja uz te vezbe da naucim i neku pesmu. Kako bi sad trebalo da sviram basove u ovoj pesmi?

Slika


Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Note i znaci za zapisivanje muzike

Post od micha56 »

@ralekiraj
Previse zuris brate. Nestrpljiv si, a to u tvom slucaju moze samo da izazove nezadovoljstvo i - sta si uradio - nista.
Polako, pa ces i do toga da stignes.

Pesma, koju si postavio ima 3/4-ski ritam (valcer) - 1 put bas, pa 2 puta akord koji ti pise. Uostalom to i pise u notama, ali ti to ne vidis i strahovito zuris pa nigde neces da stignes tako.
Zao mi je, ali to ne ide na taj nacin, na koji ti zelis.
Ako tako zelis (ubrzano) - nabavi nekog ucitelja da ti pokazuje, a i sam da vezbas jedno 8 sati dnevno - pa tako neko vreme (zavisi od tvoje zelje i talenta), pa ...

Pozzz.
ralekiraj
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Note i znaci za zapisivanje muzike

Post od ralekiraj »

@misha56
Hvala na odgovoru
Morao sam da pitam, bar ovu pesmu da naucim. Ne zurim nigde, mislim da sam sa ozbiljnijim ucenjem sviranja harmonike zakasnio. Skoro sam pronasao tatinu staru harmoniku (Melodija, 80 basova), nije u nekom savrsenom stanju, ali moze da posluzi. Hocu da naucim sebi i drustvu da odsviram nekad neku pesmu, nista ozbiljno.

Da ne davim vise...
Pozdrav
Armin_Hawks
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 18 Dec 2012, 20:40

Re: Note i znaci za zapisivanje muzike

Post od Armin_Hawks »

moze te li napraviti nekokolo il pjesmu sa ovim CDEFGAH
Odgovori