Trileri(za dugmetaru)

O tehnici sviranja.
Odgovori
nenad todosijevic
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 16 Apr 2013, 00:06

Trileri(za dugmetaru)

Post od nenad todosijevic »

Pozdrav za sve harmonikase na ovom forumu,bio bih zahvalan ako bi mi neko napisao koje trilere da ucim(koji ton kojim prstom pritiskati),jer mi to bas slabo ide.sviram dugmetaru i svaka pomoc je dobrodosla.hvala
Korisnikov avatar
ika999ika
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 05 Jun 2013, 19:56

Re: Trileri(za dugmetaru)

Post od ika999ika »

nenad todosijevic napisao:Pozdrav za sve harmonikase na ovom forumu,bio bih zahvalan ako bi mi neko napisao koje trilere da ucim(koji ton kojim prstom pritiskati),jer mi to bas slabo ide.sviram dugmetaru i svaka pomoc je dobrodosla.hvala

Postovani Nenade, potpuno vas razumem. Doslo je vreme da ko nema novca - taj ostaje glup! Nabedjena bogataska deca bacaju pare za casove koji im ne znace, a talentovana deca ciji roditelji nemaju dovoljno novca za redovne casove, trude se da na svaki moguci nacin NAUCE nesto! Najbolje je da pronadjes 1. i 2. knjigu Miodraga Todorovica Krnjevca ,,Skola za harmoniku sa dugmadima". Svako ko ima sluha i volju za sviranjem mnogo ce nauciti iz ovih knjiga! Veliki pozdrav i zelim vam puno uspeha!!! :)
nenad todosijevic
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 16 Apr 2013, 00:06

Re: Trileri(za dugmetaru)

Post od nenad todosijevic »

jedan kolega mi je poslao obe knjige,i poceo sam po njima vezbati,i stvarno-isplati se..sve je detaljno objasnjeno...naravno da se muzika nikada ne moze nauciti totalno,jer uvek ima nesto novo.samo strpljenje i vezbanje,nema druge..hvala na savetu,i svaka vasa rec je na mestu.veliki pozz za vas
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Trileri(za dugmetaru)

Post od dugmetarac78 »

nenad todosijevic napisao:jedan kolega mi je poslao obe knjige,i poceo sam po njima vezbati,i stvarno-isplati se..sve je detaljno objasnjeno...naravno da se muzika nikada ne moze nauciti totalno,jer uvek ima nesto novo.samo strpljenje i vezbanje,nema druge..hvala na savetu,i svaka vasa rec je na mestu.veliki pozz za vas
:depkvk: :svirac: Vežba i samo vežba :svirac:
nenad todosijevic
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 16 Apr 2013, 00:06

Re: Trileri(za dugmetaru)

Post od nenad todosijevic »

Kolega Dugmetarac78,veliko hvala... Vezba i teorija,i kad se sve sklopi dobije se vrhunac.
Korisnikov avatar
ika999ika
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 05 Jun 2013, 19:56

Re: Trileri(za dugmetaru)

Post od ika999ika »

nenad todosijevic napisao:Kolega Dugmetarac78,veliko hvala... Vezba i teorija,i kad se sve sklopi dobije se vrhunac.
Ako ste poectnik, predlozio bih vam da naucite prvo dva kola Mije Krnjevca iz druge knjige: Jasenicko kolo i Moravska setnja. Kada to savladate, onda učite iz sveske 5. i 6. u njima ima takođe predivnih kola Mije Krnjevca!

Naravno, tu je učenje ,,na sluh" i najbolje je to raditi preko programa ,,Transcribe!" u njemu možete da usporite kolo do 10% i da se čuje jasno svaki triler. Samo vežbajte i uspećete, pozdrav! :)
Korisnikov avatar
Igman
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Trileri(za dugmetaru)

Post od Igman »

ika999ika
Koje su to sveske 5 i 6?
Hvala
banda00
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 10 Jan 2015, 16:48

Re: Trileri(za dugmetaru)

Post od banda00 »

Jeli koze netko da postavi linkove od tih knjiga mije krnjevca
Jel bih volio da pocem svirati dugmetaru tj prec sa klavirske na nju
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Trileri(za dugmetaru)

Post od Administrator »

Nije dozvoljeno da se da se na forum postavljaju linkovi za download skeniranih knjiga jer se to svrstava pod piraterijom, tako pise u Pravilima foruma. Mozete doci do tih knjiga i na drugaciji nacin :pozdrav:
banda00
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 10 Jan 2015, 16:48

Re: Trileri(za dugmetaru)

Post od banda00 »

Aha hvala
Odgovori