Medeno kolo

O tehnici sviranja.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Medeno kolo

Post od Harmonikašica Ivana »

Vidite, toga se nisam ni sjetila! Iako kod kuće imam svu muzičku opremu, pa tako i takav jedan kazetofon sa potenciometrom ( malo se kontam i oko toga, naučila od babe.. on je prije rata vodio disco pa je uspio spasiti nešto od opreme i to sada stoji u kući i tek ponekad se koristi ) nikada se nisam sjetila da pokušam usporiti snimak.. Pokušat ću sada naći program na internetu ( jer na računalu imam samo program za slušanje muzike :D ) i skinuti ga, pa prvo pokušati sa nečim jednostavnijim da vidim kako funkcionira a onda se baciti na Medeno / Zoričino kolo! Puno vam hvala na savjetu!! Nadam se da će biti uspjeha! :pozdrav:
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Medeno kolo

Post od surbatovic.a »

Medeno kolo je prvobitno trebalo da se zove Zoricino kolo, koje je g-din Pavkovic posvetio svojoj cijenjenoj supruzi Zorici, da bi mu u medjuvremenu neko od kolega sugerisao na to i predlozio mu da se to kolo zove Medeno, jer je tako medeno za slusati, i tako je ostalo Medeno, a vecinu zbunjuje to sto se u jednoj njegovoj knjizi to kolo nalazi pod imenom Zoricino kolo. Prelijepo kolo, koje sa zahtjevnijom tehnikom, koja nije nimala jednostavna, uostalom kao i svako kolo koje je on komponovao. :svirac:
BaroConcerto
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 21 Nov 2019, 19:54

Re: Medeno kolo

Post od BaroConcerto »

Što se tiče kola bez nota nema ništa, tu su zapisani svi trileri i prstored. Nema šanse da se na sluh skinu takve kombinacije trilera, ustvari ima šanse ako se radi o iskusnom harmonikašu koji već zna bar 20 kola i susretao se sa raznim trilerima. Znači nađi notni zapis i uči, ako ne znaš note nauči osnovno, povisilicu snizilicu razrješilicu i malo na sluh i eto..pozz
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Medeno kolo

Post od mali harmonikas »

Harmonikašica Ivana napisao: 15 Mar 2015, 15:22 Vidite, toga se nisam ni sjetila! Iako kod kuće imam svu muzičku opremu, pa tako i takav jedan kazetofon sa potenciometrom ( malo se kontam i oko toga, naučila od babe.. on je prije rata vodio disco pa je uspio spasiti nešto od opreme i to sada stoji u kući i tek ponekad se koristi ) nikada se nisam sjetila da pokušam usporiti snimak.. Pokušat ću sada naći program na internetu ( jer na računalu imam samo program za slušanje muzike :D ) i skinuti ga, pa prvo pokušati sa nečim jednostavnijim da vidim kako funkcionira a onda se baciti na Medeno / Zoričino kolo! Puno vam hvala na savjetu!! Nadam se da će biti uspjeha! :pozdrav:
Ono sto naljepse zvuci obicno je i najteze za odsvirati..medeno kolo ima takvih ukrasa koji su za pocetnike vrlo teski za odsvirati tj tebati ce ti vremena i vremena da to uspijes odvsirati ,pogotobo skidati na sluh a i s notama ce biti problema..ako ne poznajes note mislim da je to nemoguca misija, trebala bi proci nota i nota da krenes na medeno
Odgovori