Juzni trileri-obasnjenje

O tehnici sviranja.
nikola banja luka
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od nikola banja luka »

Ma nema potrebe da se raspravljamo,ali ja kazem da sam bacio akcenat na ukrase,pa sam napravio gresku,i ispravio,i hvala ti na upozorenju da sam pogrijesio,mada je tvoje upozorenje zvucalo dosta licemjerno.Mislim da sam mnogima pomogao oko ove teme,sto ne znaci da oni moje misljenje moraju usvojiti.Sto se tice prstometa i onoga sto ti kazes da se svira cetvrtim prstom,cetvrti je jedini kojim se ne bi trebalo svirati na tom mjestu.Ne ljutim se ja ni na koga,ali mislim da u iznosenju misljenja ne treba biti licemjeran.Ja nikog nisam prozvao,samo sam rekao svoje misljenje.Sto se tice onoga sta me je Ljubisa naucio da ti odgovorim da me to Ljubisa uopste nije ucio juzne trilere,ali me je naucio Milanovo kolo u kojem je pocetak dosta slican ovome o kojem govorimo,i mogu da ti kazem da ni u Milanovom,ni u ovom Paunovicevom se ne koristi cetvrti prst na prvoj dobi prvog takta.Nadam se da mi samo razgovaramo,bez ikakve prepirke i svadje.Ponovo kazem ovo je moje misljenje,a u vezi svirke misljenje je najvecih majstora harmonike u Srbiji.Lijep pozdrav
flayfinger
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

TRILER

Post od flayfinger »

Slika
Poslednja izmena od flayfinger u 13 Feb 2011, 00:46, izmenjeno 1 put ukupno.
nikola banja luka
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od nikola banja luka »

flayfinger napisao:nikola-Uhhh....što više gledam i čitam ovaj tvoj post-sve više grešaka!!!!Ti napisa da na početku svira H1-H2-H2 i to prstometom 1-5-1!!!??????Neznam zašto bi neko uopšte tako svirao,a sumnjam da te to i Pavković učio(rekao si da si jedno vrijeme bio i Pavkovićev učenik),jer je sasvim nelogično(ovo što si napisao,a ne da si bio učenik)!!!??Odsvirati ton H1 prvim(1.) prstom je logično,onda odsvirati H2 petim(5.) prstom je isto logično,ali odsvirati opet isti ton prvim(1.) prstom je realno-smiješno i skoro pa -nemoguće,jer iza toga treba odsvirati ton A2 drugim(2.) prstom,na osnovu tvoje aplikature!!!????!!!"Vući" prvi prst za oktavu u relativno brzom tempu(rumba-"lagana") da bi se odsvirala jedna osminka je-pogrešno,pogotovo svirati ton H2 tim prvim prstoma kada iza toga dolazi ton A2 koga "treba"(po nikoli) odsvirati drugim prstom,znači "prebaciti" drugi preko prvog,što je veoma teško za tu poziciju i sasvim nepotrebno kada ima elegantnijih i lakših rješenja!!Taj ton se svira četvrtim(4.) prstom,barem po meni,a i na osnovu zdrave logike,ako se ne želi "duplati" ton istim prstom(petim)!!!
Izvinjavam se na "presingu",ali-bode oči svaka greška,barem mene!!!
Pozzz!!
PS.
Ako se ne varam,nikolin post(originalni),u kome sam "brojao" note i našao "manjka" -"viška" je ,izgleda već "prepravljen",i "ispravljen"(i osminke i šesnaestinke),pa me čudi kako se to dogodilo,osim ako nema neke privilegije kod administratora,pošto "prepravljanje" postova onemogućava realnu diskusiju i "pozivanje" na određene podatke,pa samim tim,dovodi ikakvu diskusiju u-besmislicu,jer se onda svatko može pozvati na "prepravljen" post i "osporiti" bilo kakvu primjedbu!!
Zaista ne znam o čemu se radi,a mnogo me,da budem iskren i-ne zanima,ali bi se forum trebao voditi u fer i korektnim relacijama i odnosima između članova i administratora!!!
citaj
flayfinger
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

nidzuka

Post od flayfinger »

Slika
Poslednja izmena od flayfinger u 13 Feb 2011, 00:46, izmenjeno 1 put ukupno.
nikola banja luka
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od nikola banja luka »

Sad si sve rekao,znas vrlo dobro o kojem tonu pricamo,i kad si rekao da moze petim,sve si rekao koliko znas.Mislim da i djeca u vrticu znaju da se ista tipka nikada ne svira istim prstom.Sve si mi rekao.Nisam ja brzoplet nego nemam odgovarajuceg sagovornika.Kada bi znao odgovore na pitanja koja sam ti postavio,ti bi znao i prstomet.Ocigledno da se ti u to slabo razumijes,tako da ti je tesko objasniti.Pogotovo taj ton ne smije istim prstom,ima i pravilo zasto,ali posto ti ne znas sta taj ton predstavlja mozes da sviras kako te volja
flayfinger
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

opet nidzuka

Post od flayfinger »

Slika
Poslednja izmena od flayfinger u 13 Feb 2011, 00:47, izmenjeno 1 put ukupno.
nikola banja luka
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od nikola banja luka »

Alo,ne da nije najpravilnije nego je katastrofalno nepravilno,i petim a bogami i cetvrtim,Ja niti sam mlad,niti sam nepismen pazljivo sam procitao tvoje postove,i iz terminologije kojom baratas vidim da sa NARODNOM muzikom nisi bas kako treba.Ni ne poznajem te,ne znam ti ni ime(ja sam se predstavio),mozda grijesim ali bogami...
flayfinger
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

ok

Post od flayfinger »

ok.... Slika ...hvala na "savjetima"!!!Za mene je diskusija-završena!!!Pozzz!!
nikola banja luka
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od nikola banja luka »

Vazi,pozz
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od Administrator »

Nadam se da je ovo kraj ovakvom nacinu diskusije, jer u protivnom cu morati da zakljucam temu, a to ne bi bilo tako lepo jer tema ima potencijala!
Odgovori