Kako steci brzinu sviranja?

O tehnici sviranja.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kako steci brzinu sviranja?

Post od Dallape 1960 »

SIWA tvoj stari je legenda..ja sam sa mojim na pocetku moje muzicke karijere strahovit rat vodio, iako je i sam bio harmonikas :svirac: Valjda je apsolutni sluhista pa ga ubijalo u pojam da po sat vremena vezbam 1 isti triler, ili skalu :svirac: :asdfnjo: salim se malo, maestro ti je sve super rekao nemam sta da dodam..ako imas ozbiljne planove apsolutno svaki slobodan minut mora da se radi i vezba..zelim ti puno uspeha..
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kako steci brzinu sviranja?

Post od Tomina »

ajde da ja nešto priupitam...

dakle, kroz 2-3 tjedna krećem na poduke, ali neće to biti svaki dan, nego recimo 5-6 sati mjesečno...Koliko će financije i slobodno vrijeme dozvoliti.

A sve samo da naučim kako dalje, da krenem razviti neki normalan prstomet, i usavršavati sviranje brzine i basova. Jer nakon 9 mjeseci samoukog sviranja prstomet je ono, kuda dođe koji :ijuju:

E sad, uzimo primjer jednog klasičnog prstometa kao 1,2,3,1,2,3,4.

I uzmimo pjesmu Stari ribar.

Ona je u G duru (povisilica Fis).

I kaže foršpil pjesme da treba odsvirati brzo ove note, C,E,G,C1, G,H,C, G,A,H,C1,C (napamet govorim, to je onaj skroz prvi dio foršpila što traje cca 4-5 sekundi).

E sad, koji prstomet koristiti u G duru, i kako to odsvirati?

Ja jučer kad sam uzeo note i reko idemo to odsvirati, reko ovo je brzo nema šanse. No nakon 5 minuta svirao sam to, jednostavno uvježbao i divim se sam sebi.

Vidim da tu ljud pišu po 5-8h vježbe, no ja imam svaki dan oko 30minuta vježbe, nekad sat, nekad malo više.
Imam koliko mi slobodno vrijeme dozvoljava, ali čekam zimu, pa ćemo ugrijati malo stolicu i bit će :svirac:
3latibor50
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 30 Maj 2011, 03:03

Re: Kako steci brzinu sviranja?

Post od 3latibor50 »

Bata Kando

Evo ovako posto si mi ulio opet nadu da nastavim sa sviranjem

Daj molim te reci nekakav recept osim rada sa harmonikom

kojim redom da se gradivo savlada pa i shta da se najprije uchi

Tebi hvala ako bi mi recepat prepisao doktore moj:)

Hvala ti pisi mi na email ako imash vremena pa mi izgrdi ako treba

[email protected]

Caos
Odgovori