chemist

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Milanovo kolo, valcer, homoljski vez

Post od skylionM »

chemist napisao:Ovako...zavrsio sam nizu muzicku skolu ( 6 god )...ovo sto sada imam, stekao sam iskljucivo svojim radom, sto po sluhu, a i notalno...niko me nije spremao i nemam ni jednu svirku iza sebe...iskljucivo kucevni hobi uz puno vezbanja, ali ranijih godina....prva harmonika mi je bila Melodija, a zatim Consona, koja bukvalno nije izasla iz moje sobe, a sada Guerrini 4, koju sam vise uzeo zbog meraka, a ne zbog preke potrebe :)
Nemam nekih ambicija za ozbiljnije bavljenje, ali imam nameru da se malo pozabavim notama :)
A da nisi ti JA :D ??
Tvoja biografija mnogo slična mojoj, takoreći ista :)

Šalim se naravno, ista nam je biografija, ali ti si malo bolji svirač, i nismo imali iste harmonike, ja sam imao (i još uvek imama) crvenu Deliciu 80 basova, Weltmeister Caprice 120 basova, školska ali loša, totalni plastikaner, i Guerrini superior 2 midi...znači nismo ista osoba :D
Samo da ti kažem da odlično sviraš, a to dobija na "težini" zato što ti je to hobi kao i meni...

znaš zašto ne pijem lekove za smirenje, a zreo sam za njih i guram trijes'osmu 8-) ?...
pa, zato što imam harmoniku, ona me uvek smiri, a ponekad izađu i neke lepe kompozicije :svirac:

samo guraj, svirkaj i snimaj ovako za društvo, ima se šta lepo čuti!
a ako ti se ukaže prilika odsviraj i neku tezgu, sviraš profi, lepo i tehnički i dinamički!

pozdravljam te
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: chemist

Post od chemist »

Hvala, lepo je cuti kad kolaga hvali kolegu :)...i ja za tebe mogu da kazem samo reci hvale, a mislim da ne sviram bolje od tebe, sve je to stvar ukusa :), a sto se tice godina (zivota) tu sam bolji od tebe (stariji)...6 god 8-)
Pejker
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 06 Dec 2013, 15:58
Lokacija: BiH Kupres

Re: chemist

Post od Pejker »

E svaka ti čast... 3 put sam sluso :D :D
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: chemist

Post od chemist »

Pejker napisao:E svaka ti čast... 3 put sam sluso :D :D
Hvala, drago mi je da ti se dopada :svirac:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: chemist

Post od chemist »

Evo jos nesto od mene, sa Pavketovih nota, Rumunska pesma
https://soundcloud.com/srdjan-zivkovic/ ... zivkovic-1
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: chemist

Post od chemist »

Dok sam u formi...jos nesto, ali sad od Caleta Mitrovica - Ciganska pletenica

https://soundcloud.com/srdjan-zivkovic/ ... zivkovic-2
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: chemist

Post od skylionM »

Poslušao sam Srđane kolega (je si li ti hemičar ili voliš hemiju pa si chemist?..ako je tako onda smo duple kolege, i moja struka ima mnogo veze sa hemijom :-))
Vidim da od mnogih članova, retko ko komentariše svirku svog kolege...i ja sam surovo iskren, pa izbegavam da komentarišem dibiduz amaterske snimke, jer ja sam uvek dobronameran, ali me možda neko neće shvatiti dobronamerno. Praktično, komentarišem samo kad imam šta lepo da kažem
:-P
Ali, ti si dobar svirač, imaš i triler i čistoću! Rumunska je extra verna originalu i trilerski drastično tačnija nego što je ja sviram...
Caletovo kolce nije teško, više je za razgibavanje prstiju, pedantno odsvirano. Poslednjem delu fali malo ciganske oštrine, ali to daje dobra harmonika i mussete registar, to je pre do instrumenta na kome si odsvirao.
Ako rešiš da tezgariš, predviđam ti svetlu budućnost :-)
Pozzzz
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: chemist

Post od chemist »

Hvala Miki na lepim komentarima, inace jesam hemicar po struci (otuda i nik chemist), tako da smo onda i duple kolege :). Kasno mi je za ozbiljnije bavljenje harmonikom, godine stizu, ledja popustaju :lol: , tako da ce to ostati samo hobi. Koliko vidim i ti tako funkcionises, u hobi varijanti i odlican si. Od pre nekih godinu ipo dana imam Superior 4 (3+1), zadovoljan sam, jeste malo teza harmonika, ali ja sedim dok sviram i nije tako strasno. Verujem da bi mi svirka bila bolja sa nekim Prezidentom ili Setimio Sopranijem artist 6 :D , ali za mene amatera i ovo dovoljno, mozda i previse jer nisam profesionalac. Meni je i Consona zavrsavala posao, ali eto zbog meraka i povoljne cene cetvorke, ja je kupih :). Ako te kojim slucajem put navede do Nisa, mozemo popiti po koju casicu, a i nesto zasvirati, za svoju dusu :svirac:
Pozdrav
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: chemist

Post od skylionM »

chemist napisao:Hvala Miki na lepim komentarima, inace jesam hemicar po struci (otuda i nik chemist), tako da smo onda i duple kolege :). Kasno mi je za ozbiljnije bavljenje harmonikom, godine stizu, ledja popustaju :lol: , tako da ce to ostati samo hobi. Koliko vidim i ti tako funkcionises, u hobi varijanti i odlican si. Od pre nekih godinu ipo dana imam Superior 4 (3+1), zadovoljan sam, jeste malo teza harmonika, ali ja sedim dok sviram i nije tako strasno. Verujem da bi mi svirka bila bolja sa nekim Prezidentom ili Setimio Sopranijem artist 6 :D , ali za mene amatera i ovo dovoljno, mozda i previse jer nisam profesionalac. Meni je i Consona zavrsavala posao, ali eto zbog meraka i povoljne cene cetvorke, ja je kupih :). Ako te kojim slucajem put navede do Nisa, mozemo popiti po koju casicu, a i nesto zasvirati, za svoju dusu :svirac:
Pozdrav
Ima podosta nas koji živimo od drugih poslova, a sa harmonikom funkcionišemo po principu hobija....i što je interesantno, svi dobro sviramo, pa i komponujemo više nego solidno pravu narodnu muziku (ajd da budem malo i skroman, ne škodi :-)), počev od onog momka piroćanca :svirac: što je napravio ovaj sajt i omogućio nam da se družimo :depkvk: (hvala Vlado :) )
Imam i prijatelja advokata koji svira i komponuje odlično, Saša Mrkalj, ima ga na YT...
Možda i mi snosimo deo krivice što nam je narodna muzika tu gde jeste, i što je sve manje harmonike u njoj, jer mnogi kojima to nije hobi nego profesija nemaju blage veze sa muzikom.

Nisam obratio pažnju da imaš superior 4, ona ima jednu kabinu manje, zato ima tako rezak zvuk, uživo na svirci preko mikrofona može žestoko da zvuči (za tezgu izmišljena), ali kada je usnimiš u sobnoj amaterskoj varijanti snimku fali malo "punoće" zvuka...dobar je to instrument, ne treba ti settimio :-)

Hvala na pozivu, i tebi je otvoren poziv kao i nekolicini mojih prijatelja, a s obzirom da sam ja u geografskom centru u odnosu na Pirot i Niš, pre ćemo se videti u Paraćinu ;)

Pozz
rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: chemist

Post od rodjak »

nemam sta reci majstor doktor itd
Odgovori