old_school

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
old_school
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 20 Dec 2012, 00:06

old_school

Post od old_school »

Dolazim iz Hrvatske,Bjelovar.Idem na satove harmonike kod profesora Žarka Peraka.Odprilike malo vise od dvije godine ima kako sam krenuo na satove harmonike...

Harmonika Weltmesiter Consona 120b

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XH3-dtTHg1Y[/youtube]


Imam malo problema sa ritmom,cesto puta se zna desit da ispadnem iz ritma...
Stoga slobodno dajte koji savjet i kritiku :) :)

kroz koji dan cu snimit jos koje kolo :))


LP
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: old_school

Post od Tomina »

bravo!!

Eto kako izgleda kad netko iz početka krene na poduke kod majstora, a ne samostalno doma!

Koliko vježbaš sati na dan?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: old_school

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju vidi se da radiš temeljito, to poštujem, al i sam si rekao da prihvataš neki savet i kritiku, ja nebih da te kritikujem nego da pohvalim tvoj rad, jedino ako nećeš da se ljutiš, jedan mali savet, daj malo više sebe u svirku, poslušaj tu Paraćinku kako je Đokić odsvirao, pa malo i ti ubaci neki svoj stil, ovako je tehnički OK. al vidi se da je striktno po notama, nakako u grču mi zvuči, malo to opuštenije. :depkvk:
old_school
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 20 Dec 2012, 00:06

Re: old_school

Post od old_school »

@dugmetarac78-
Prihvacam ja svaku kritiku i savjet,jer to mi moze biti samo poticaj da se potrudim oko toga i odradim to jos bolje.Slusao sam od Đokića,ima neke razlike u prvom dijelu i neke sitne razlike u cetvrtom dijelu,ali recimo verzija od Panovica je skoro pa ista,u svakom slucaju vrijedi znat i jednu i drugu...poradit cu na tome svakako :)

@Tomina-Da ti iskreno kazem svakak.Nekad znam sjest i vjezbat po dva tri sata i vise,a nekad samo pol sata tek toliko da ne izađem iz forme...jer cim ne sviram jedan dan odma mi padne ona snaga i preciznost u ruci,pa mi treba jos jedan dan da ponovo tu ajmo rec snagu u ruci vratim i tek onda se vracam na staro...al kad kazem vjezbanje onda mislim da recimo uzmem neko kolo i vjezbam svaki dio, triler,polako dok to nije onak kak sam si ja zamislio...kuis :)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: old_school

Post od dugmetarac78 »

Ma naravno, ti si mlad harmonikaš, i još puno toga možeš postići, al mislio sam (moždasam se pogrešno izrazio) da nije bit da kopiraš nekog harmonikaša, nego jednostavno da ubaciš malo svoj neki stil koji sevremenom izgrađuje, jer pored toga što je poznavanje nota, i sviranje po njima jako bitno za napredak u svirci, nevalja ni postati da tako kažem ovisnik o njima. Malo dodaj svog šmeka, i videćeš, i tebi će se više svideti.
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: old_school

Post od chemist »

Na dobrom si putu da postanes pravi harmonikas :) ...imas dobar prstored....nema se tu sta puno dodati, osim... da treba puno vezbanja, na bilo kom nivou znanja da si :)
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: old_school

Post od harmonikaš_ivan »

..znaci ista skola.. ajde drago mi je da ima netko iz mog kraja na ovom forumu.. :D
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: old_school

Post od skylionM »

Sviraš paraćinku kolo, pa moram da odgovorim: kad obiđeš Paraćin, svrati na piće da ti pokažem lepi grad čije ime nosi ovo kolo koje je komponovao Sava Jeremić frulaš, rođen u okolini Paraćina!
Za svega dve godine sviranja, odlično! Treba vežbe, treba metronoma da se ritam ne bi ubrzavao i usporavao, treba i boljeg instrumenta, ali talenta ne fali! Kod onog dela u H duru mi smeta nota D, mislim da bi trebalo da sviraš Dis.
Zaista mi je milo što momak iz Bjelovara svira paraćinku koja nije ni malo lako kolo za sviranje :-)
Pozdrav za tebe, samo napred
old_school
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 20 Dec 2012, 00:06

Re: old_school

Post od old_school »

Hvala na kritikama i savjetima.

skylionM-Ma viđao sam svakakve nazive(paraćinsko,paraćinka,i sad procitam paraćin),a kod nas vise manje to zovu paracinsko pa sam ga zato i ja tako nazvao.Bas mi je prijatelj rekao za taj metronom,a tako je to kod nas koji sviramo sami kod kuce bar mislim,nadam se da ce se s vremenom ispravit.Sto se tice boljeg instrumenta to u svakom slucaju.Ova je zbilja duboka i neprakticna za neke brze kompozicije,ali trenutno se nema para,a za neku malo bolju treba bar 2000€...vidjet cemo kako ce se odvijat stvari,ako cu uspijet uz fakultet neki poslic nac onda ce mozda i bit :)))

harmonikas_Ivan-Do gdje si dogurao kod Žarka???Dodaj me na FB pa da razmjenimo neka iskustva :))

Cim se domognem neke malo bolje kamere posnimat cu par kola,tipa povodjansko,rumenka,gunj,pa da opet prokomentirate sto nevalja sta treba poboljsat itd..:)

hvala !!! :)))))
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: old_school

Post od harmonikaš_ivan »

old_school, ma ja sam ti digo ruke od harmonike....1-2 dvaput mjesecno prosviram hamroniku toliko da nestoji..jer mi ju je zao gledati kak stoji...
dok mi stari stalno hoce podic neku motivaciju da dalje nastavim, jer mu je žao što sam presto....
Odgovori