NikaAlkos5

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
NikaAlkos5
48 basova
48 basova
Postovi: 68
Pridružio se: 05 Mar 2011, 20:20
Lokacija: Banja Luka

Re: NikaAlkos5

Post od NikaAlkos5 »

srks69 napisao:Okači koji zapis od Božinovića. :jdishddf:
:depkvk: :depkvk: :depkvk: :depkvk:
Shop napisao:Svaka cast,samo tako nastavi! :svirac:

pozdrav
Hvala ;) ;) ;)
NikaAlkos5
48 basova
48 basova
Postovi: 68
Pridružio se: 05 Mar 2011, 20:20
Lokacija: Banja Luka

Re: NikaAlkos5

Post od NikaAlkos5 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aE-m0964kww[/youtube]
Evo da malo dodamo ... :D
NikaAlkos5
48 basova
48 basova
Postovi: 68
Pridružio se: 05 Mar 2011, 20:20
Lokacija: Banja Luka

Re: NikaAlkos5

Post od NikaAlkos5 »

NikaAlkos5
48 basova
48 basova
Postovi: 68
Pridružio se: 05 Mar 2011, 20:20
Lokacija: Banja Luka

Re: NikaAlkos5

Post od NikaAlkos5 »

NikaAlkos5
48 basova
48 basova
Postovi: 68
Pridružio se: 05 Mar 2011, 20:20
Lokacija: Banja Luka

Re: NikaAlkos5

Post od NikaAlkos5 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XuBicWkNtjs[/youtube]
Malo i klasične muzike :)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: NikaAlkos5

Post od alibaba40 »

Svaka cast momcino samo naprid :cool: :svirac:
NikaAlkos5
48 basova
48 basova
Postovi: 68
Pridružio se: 05 Mar 2011, 20:20
Lokacija: Banja Luka

Re: NikaAlkos5

Post od NikaAlkos5 »

alibaba40 napisao:Svaka cast momcino samo naprid :cool: :svirac:
Hvala legendo ;)
NikaAlkos5
48 basova
48 basova
Postovi: 68
Pridružio se: 05 Mar 2011, 20:20
Lokacija: Banja Luka

Re: NikaAlkos5

Post od NikaAlkos5 »

Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: NikaAlkos5

Post od skylionM »

Iz dana u dan, vec mesec dana bih da te preslusam natenane, al mi se ne da...prvo riknuo kompjuter, pa onda poplava u mom Paracinu, i tako. Evo ulovih vremena malo da ti kazem: odlican si i imas sve sto treba da imas za odlicnog instrumentalistu!
Bozin se svira u maloj ili velikoj kabini (ne u sopranu), tu ti chuchi mekoca, inace tehnicki odlicno.
Sumadija, nemam primedbe :) , tehnika je tu, ali daj nesto od Pavketa, Panovica, Radojke, jer pola Sumadije je tehnika, ali pola je dusha, ili sto bi mi matori u zajebanciji rekli "muda" za svirku koja mnogi nemaju. Sumadija se uci od Radojke, Novice Negovanovica, Tomice i Pavketa, to vezbaj.
Klasika....eh, bez komentara, tamo ti je strucni ziri da ocenjuje, ja sam samo slusao i uzivao.

Evo ti nesto sto odavno volim da kazem svim mladim harmonikasima (ne samo tebi), ali mi se nekako ne napravi prilika: narodna muzika STAGNIRA, zato sto se svi utrkuju tehnicki a malo je talentovanih kompozitora koji mogu da se drze tradicije a da donesu nesto svoje (u ovom trenutku tesko da mogu da navedem jos nekog osim Panovica, Caleta, Eda Krilica, u proslosti ih je bilo mnogo vise). Pri tom mislim na kompozitore, ne instrumentaliste, jer vrhunskih instrumentalista ima mnogo vise, to nisu isti pojmovi. Kad se poklopi vrhunski instrumentalista i vrhunski kompozitor, dobijes Pavketa, Bozina, Miljica...
Zato, kada savladas sve te stilove, tehnike, a vrlo si blizu, pocni malo da komponujes, eksperimentises...cini mi se da imas smisla. Na ovu temu bih mogao sagu da napisem, ali bojim se da bi me mnogi pogresno shvatili. Malo me je tvoja tema ovde i tvoja svirka povukla da se raspisem, izvini :) Eto.

Pozdravljam te majstore, Miki
NikaAlkos5
48 basova
48 basova
Postovi: 68
Pridružio se: 05 Mar 2011, 20:20
Lokacija: Banja Luka

Re: NikaAlkos5

Post od NikaAlkos5 »

skylionM napisao:Iz dana u dan, vec mesec dana bih da te preslusam natenane, al mi se ne da...prvo riknuo kompjuter, pa onda poplava u mom Paracinu, i tako. Evo ulovih vremena malo da ti kazem: odlican si i imas sve sto treba da imas za odlicnog instrumentalistu!
Bozin se svira u maloj ili velikoj kabini (ne u sopranu), tu ti chuchi mekoca, inace tehnicki odlicno.
Sumadija, nemam primedbe :) , tehnika je tu, ali daj nesto od Pavketa, Panovica, Radojke, jer pola Sumadije je tehnika, ali pola je dusha, ili sto bi mi matori u zajebanciji rekli "muda" za svirku koja mnogi nemaju. Sumadija se uci od Radojke, Novice Negovanovica, Tomice i Pavketa, to vezbaj.
Klasika....eh, bez komentara, tamo ti je strucni ziri da ocenjuje, ja sam samo slusao i uzivao.

Evo ti nesto sto odavno volim da kazem svim mladim harmonikasima (ne samo tebi), ali mi se nekako ne napravi prilika: narodna muzika STAGNIRA, zato sto se svi utrkuju tehnicki a malo je talentovanih kompozitora koji mogu da se drze tradicije a da donesu nesto svoje (u ovom trenutku tesko da mogu da navedem jos nekog osim Panovica, Caleta, Eda Krilica, u proslosti ih je bilo mnogo vise). Pri tom mislim na kompozitore, ne instrumentaliste, jer vrhunskih instrumentalista ima mnogo vise, to nisu isti pojmovi. Kad se poklopi vrhunski instrumentalista i vrhunski kompozitor, dobijes Pavketa, Bozina, Miljica...
Zato, kada savladas sve te stilove, tehnike, a vrlo si blizu, pocni malo da komponujes, eksperimentises...cini mi se da imas smisla. Na ovu temu bih mogao sagu da napisem, ali bojim se da bi me mnogi pogresno shvatili. Malo me je tvoja tema ovde i tvoja svirka povukla da se raspisem, izvini :) Eto.

Pozdravljam te majstore, Miki
Heh prvo hvala na pohvalama, za to kolo od Božina sam morao tako da sviram, jer mi tada nije radio H1 pod kabinom pa smo snimili tako kako god... Sad ću preko raspusta malo snimiti koje kolo od Radojke, Pavketa, Tomice, Kande takođe koji je moj uzor... A za kompozitora mislim da ima vremena, mislim da će se samo kazati ;) Veliki pozdrav legendo ;)
Odgovori