skylionM

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: skylionM

Post od Worgosiwa »

Evo da se i ja pridružim.
Lepo je ovo što radiš Miki i u pravu ste i ti i Vlada da je muzika otišla u pogrešnom smeru (nazovi)improvizatora koji više ne znaju šta će od brzine i silne tehnike.
Problem je na domaćoj sceni u tome što ne postoji viša instanca koja bi vršila selekciju lepog nad onim što nije lepo.
Zato je i bolje u današnje vreme ne živeti od muzike a pogotovo na način na koji dobar procenat nas to radi.
:pozdrav: :svirac:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Worgosiwa napisao:Evo da se i ja pridružim.
Lepo je ovo što radiš Miki i u pravu ste i ti i Vlada da je muzika otišla u pogrešnom smeru (nazovi)improvizatora koji više ne znaju šta će od brzine i silne tehnike.
Problem je na domaćoj sceni u tome što ne postoji viša instanca koja bi vršila selekciju lepog nad onim što nije lepo.
Zato je i bolje u današnje vreme ne živeti od muzike a pogotovo na način na koji dobar procenat nas to radi.
:pozdrav: :svirac:
Dobrodošao u ovaj deo foruma Worga :-)
Možemo da nastavimo na temu tehnike i stila, tu ćemo se u mnogome složiti, u načelu: dobru tehnika vredi samo ako ume da se upotrebi.....

Na stranu to, mi što ne živimo od svirke možemo sebi da priuštimo i ovakav amaterski snimak:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f3sJI4gA1g0[/youtube]

Ovo remek delo sam slučajno čuo pre više od 20 godina, na nekoj ploči, ili kaseti...u svakom slučaju, tada nisam znao kako se zove ni ko je kompozitor, samo mi je uvod ostao u sećanju. I onda je, ko bi drugi nego vladav123, moj veliki i dragi prijatelj iz Engleske, postavio upload Božinovićeve Romske Šote i ja sam morao, posle višesatnog slušanja i uživanja, da se latim harmonike na par sati, da skinem i prosviram...
evo kako sam ja to prosvirao, nije u notu tačno jer nemam vremena da skidam softvere za usporavanja, niti da mnogo analiziram. jednostavno slušanje, uvo, i odsvirao sam kako mi je "leglo"...

u delu foruma gde je Božinović postavio sam i original:
viewtopic.php?f=4&p=23629#p23629

pozdrav društvo!
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: skylionM

Post od chemist »

To je to Miki, jako lepo...ukrasi su bas kako treba...e sad, da li nedostaje neka sitnica, to nije ni bitno....leglo ti je :svirac:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: skylionM

Post od Webmaestro »

Bravo prijatelju, lep snimak. Još što je kako kažeš u pitanju prosviravanje bez mnogo vežbe i studiranja kompozicije, onda je više nego odlično! :svirac:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Srđane, hvala ti :-) kome može ova stvar da ne legne, za dušu mi se lepi u pm, koji je genije bio Božinović!

Vlado prijatelju, ovo zaista jeste prosviravanje, jer ja za drugo nemam vremena - radni dan mi ne dozvoljava, niti se spremam za takmičenja, uostalom, čuo si kako sam na brzinu "zabrljao" Majino oro, ali sam mu uhvatio ideju :-) Znači, slušao sam šotu nekoliko noći unazad, juče seo sat vremena u sporijem tempu i danas još jedan sat.
Dao si mi uvod da kažem nešto i mladim harmonikasima, računam neko od njih možda ovo čita: ovako kao ja se ne radi :-), što ne znači da nisam ispravno radio sa 16 godina. Tada sam kao svaki notno pismen školarac, sedeo nad notama satima, pravio prstorede, slušao ploče i kasete. Priznajem da je sa dobrim učiteljem mnooogo lakše, ja ga nisam imao. Ovaj put samouka je teži, ali ostavlja mnogo više slobode čoveku koji je talentovan da sam ispituje i sam stvara svoj stil, samim tim i ima mnogo veću slobodu i kreativnost kada komponuje. Lakše bi mi bilo Vlado i da sam imao tvoju školu harmonike, čiji sam sada ponosni vlasnik :-), vidi se da si je pisao sa ogromnom željom da neko stvarno iz nje nauči :-)
Tu dolazimo do onog što je Worga rekao "tehnika vs stil", tehnika ubija kreativnost definitivno, to ne može da se izbegne, jer onaj ko savršeno vlada tehnikom teško moze da postavi balans između milovanja i "silovanja" harmonike. A onda kad se nadje neko hrabar da nekom jakom tehničaru kaže da to što on svira nema mnogo smisla, da je napadno, ružno i nema dušu, taj neko dobije kontra odgovor da je "samo ljubomoran", da "to priča jer ne može on tako da odsvira" itd. E, onda sednem, iskomponujem jedno Ivanino oro, i pozovem "tehničara" da iskomponuje lepše (na stranu to što je moje oro tehnički vrlo zahtevno, to se ne računa :-) )!
Dakle, da se vratim na temu, mladim harmonikasima savetujem da izaberu dobrog učitelja i pedantno vežbaju tehniku sviranja, da obavezno nauče note, ali i da uporedo sa tim mnogo i često slušaju kvalitetnu muziku i sami pokusavaju da skinu!
Eto raspisah se, ali sam imao šta da kažem :-)
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: skylionM

Post od srks69 »

Bravo Miki, :cool: vidi se da si ga kratko svirao ali u principu je to to. Kao i ti, davno sam ga čuo i skinuo ali tih godina je teško bilo saznati ko je kompozitor i izvođač. Tek kad sam se pridružio ovom forumu , saznajem da je to Božinovićeva šota. Nije to nekad bilo kao sad, muzike na dohvat ruke.
Odavno ga sviram ali nikad čestito i do kraja da ga odsviram kako treba, poprilično zahtevno kolo. Ovo je jedina adekvatna zamena za klasičnu šotu po mom mišljenju. :svirac:
Znaš šta, taman se kanim okačiti neki svoj video a onda se ti pojaviš i potopiš me , he he :ijuju: (ništa lično, šala) :pozdrav: Sačekaću jedno izvesno vreme a u međuvremenu ću pokušati izbaciti moju verziju Romske šote.

U svakom slučaju se mi amateri možemo ponositi tvojom svirkom i domenima koji se mogu dostići isključivo svojim trudom.
Samo napred i svako dobro. :ijuju:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Idi bre srks, steglo me oko srca, oćeš da riknem od ovakvih komentara :oops: :shock: :D !?
Hvala ti srks, i ja sam ponosan na društvo koje sam ovde stekao, ovog puta bez smajlija, nego iskreno.

Stavljaj brate snimke kakve hoćeš, ovde smo svi iz istog razloga, a to je ljubav prema harmonici. Forum je društvo kao i bilo koje, i tu se lako poznaju ljudi koji harmoniku drže i sviraju zato što vole, i oni koji su tu da bi se razmetali (prema razmetljivcima nemam milosti, posebno ako se razmeću bez objektivnog osnova 8-) ) . Iz aviona se vidi da ti definitivno harmoniku voliš, i kad je uzmeš, radiš to prvo zbog svog meraka, pa ako sa nama podeliš stvarno ne moraš da brineš da li je svaki triler na mestu, tim pre što je to amaterski i "za dušu"! To sam i ja skontao, i ne brinem više šta postavljam, samo hoću da podelim moju ličnu uživanciju sa vama...

Pozdrav prijatelju i za tebe :svirac:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Za mog drugara Srksa i društvo, odavno se kanim da ovo skinem, pa sam dobio motivaciju. Srks, hvala ti za lepe reči, ljubav koju imaš prema harmonici i volju da svirkaš, evo da vidiš da je tvoja Welmeisterka superior 2 avion za ovu moju prvu DELICIU "president" iz 82 god., poklon mog dede meni za 7. rođendan :-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bJuHkDYSkd8[/youtube]

p.s sad ću da pustim i tutorial koji sam prvo hteo da podelim samo sa Srksom, ali možda može još nekom da koristi, pa evo, samo da se uploaduje.... :ijuju:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Tanano oro tutorial

Post od skylionM »

E pa Srks, ovo sam usnimio zbog tebe i za tebe, pa sam ipak rešio da podelim i sa ostalima, možda može nekome da koristi.
Kako mi amateri možemo ovo da sviramo, jedan od načina......

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FT54b2Epk-g[/youtube]

pozz društvo!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: skylionM

Post od Webmaestro »

E to je ono: "U rukama Mandušića Vuka, svaka puška biće ubojita" :) :svirac:
Odgovori