skylionM

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: skylionM

Post od alibaba40 »

Svak cast :svirac: :jdishddf:
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: skylionM

Post od DervenD »

Juce sam pisao opsirnije o autorskim numerama(prve dve).Server nije bio ok,pa nije objavljen komentar.Bravo!Odlicna svirka.Kako bi tek izgledalo sa punim orkestrom i dodatnom harmonijom!
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

alibaba40 napisao:Svak cast :svirac: :jdishddf:
jel to u ime alibabe, ili i svih 40 razbojnika? :)
Šalim se, alibaba, hvala puno, mišljenja kolega, a i ljudi koji vole narodnu muziku, mi zaista mnogo znače! :depkvk:
Pozdrav

DervenD napisao:Juce sam pisao opsirnije o autorskim numerama(prve dve).Server nije bio ok,pa nije objavljen komentar.Bravo!Odlicna svirka.Kako bi tek izgledalo sa punim orkestrom i dodatnom harmonijom!
Hvala! Harmonija u aranžmanima je moja 90%, ostalih 10% doda majstor Miodrag Pajić, i to na mestima gde dolazi do disharmonije zbog terce, pa je potrebno promeniti akord...ceo orkestar svira sa mnom u aranžmanima, ali nije živ orkestar nego softver sa živim semplovima, pa Vas razumem na šta mislite, zaista bi zvučalo bar 30% bolje i toplije sa živim orkestrom i mojim prijateljem Perom klatinetistom...

Žao mi je što ne mogu da pročitam Vaš opširniji komentar, a mnogo bih voleo, pa ako Vam se ukaže vreme i prilika, molim Vas da otkucate ponovo, nadam se da će biti više sreće sa serverom (taman i ako je bilo kritika i sugestija)...

Trenutno su na forumu samo te dve autorske numere, urađene su još tri, ali nije urađen finalni mix. Inače, imam ukupno preko 40 komponovanih numera, 10tak u poslednjih godinu dana, a ostatak u vreme kada sam bio u KUDu Tesla...sam sa Deliciom 80 basova (moja prva harmonika) u studentskoj sobi u BGu, puno vremena i inspiracije za komponovanje....imam problem da izaberem 10tak najlepših za snimanje, ali to su "slatke muke" :)

Još jedan veliki pozdrav, drago mi je što smo se upoznali na ovom forumu, a spojila nas je tema o geniju Tomici Miljiću
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: skylionM

Post od alibaba40 »

IH da imam 40 hajduka mos mislit kakav bi orkestar bio :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

alibaba40 napisao:IH da imam 40 hajduka mos mislit kakav bi orkestar bio :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju:
filharmonija majstore! :lol: :lol:
dobar si :jdishddf:

pozdrav
SCANIASCH1
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 13 Dec 2011, 14:23
Lokacija: Sarajevo

Re: skylionM

Post od SCANIASCH1 »

Svaka vam čast,oduševljen sam snimcima,pravi ste vele majstor!
Posebno mi se sviđa što to radite iz ljubavi,kao što i ja sviram iz ljubavi za svoju dušu!
Užitak vas je slušati,a posebno mi se sviđa ton harmonike.
Lijep pozdrav iz grada sevdaha Sarajeva!
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Hvala Vam mnogo za sve lepe reči! Iz ljubavi sviram i komponujem, jer se mnogo lepo, ispunjeno osećam kada napravim lepe melodije. Imao sam problem sa motivacijom i željom da svoju umetnost podelim sa drugima, jer sam dugo svirao u 4 zida samo za sebe. Srećom imam dobre prijatelje koji su me naterali da krenem sa snimanjem, i hvala im. Meni ne treba publika, već srodne duše kojima se moje kompozicije sviđaju, koje će pohvaliti ono što radim, i koje će u mojoj muzici uživati zajedno sa mnom, baš kao što ste Vi i ostali članovi ovog foruma...snimljene su još 3 moje kompozicije koje će do Nove godine biti na Youtubu i ovde na forumu.
Puno pozdrava za Vas, sevdah i grad sevdaha iz Pomoravlja!
Miki
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Kolege, muzičari i ljubitelji harmonike, posle mnogo vremena otvorio sam facebook profil, baš me briga što me sada kontroliše CIjA :-)...To sam uradio ne da bih mnogo delio privatne stvari, nego da bi moje društvo i malo veći auditorijum čuo šta radim i čime se bavim, jer kad podvučem crtu, ipak od svega najviše volim da sviram harmoniku i komponujem.
Još četiri autorske kompozicije su gotove, i u planu su još šest....ne stižem da zaštitim u sokoju, to je jedini razlog što nisu na youtubu, ali biće uskoro.
Do tada, ovo je moj profil na fb :

https://www.facebook.com/miki.peric.336

Prijatelji harmonike su dobrodošli i za moje prijatelje!

Ovo radim zato što želim da neko čuje moje kompozicije i na koji način se borim protiv kiča i šunda u narodnoj muzici, a ne da bih započinjao novu karijeru harmonikaša, jer već 10 godina radim u svojoj struci - farmaciji.

Pozdrav i vidimo se, Miki Perić
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: skylionM

Post od alibaba40 »

Aaaaa ti si taj sto nam uvaljujes lijekove farmaceut? Eto vidis bolje da nas lijecis muzikom . dijagnoza bezmuzikus lose dibidus propisi lijek ozdrav :lol:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

alibaba40 napisao:Aaaaa ti si taj sto nam uvaljujes lijekove farmaceut? Eto vidis bolje da nas lijecis muzikom . dijagnoza bezmuzikus lose dibidus propisi lijek ozdrav :lol:
harmonikus lekus za tutti!

jeste, ja uvaljujem lekove, ali za mene nema leka do harmonike. Verovatno se ljudi, koji ne vole harmoniku kao mi ovde, pitaju "o čemu lupetaju ovi ovde", jer ko nije nervozan uzeo hermoniku, prislonio uvce na dekli i zasvirao sam sebi neki sevdah, taj ne zna šta je pravi lek!! :-)

Pozdrav alibaba ;-)
Odgovori