skylionM

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Webmaestro napisao:Bravo kolega. Pravi onaj starinski šmek. Lepo je čuti tako nešto posle svih onih improviziranja i "ko će brže" nadmetanja koja su postala "šik" u zadnje vreme (ili bolje reći šit... isto mu dodje) :svirac:
Da majstore, razumemo se skroz...starinski šmek sa malo upakovanih novih bas linija koje sam eksperimentisao u levoj ruci.... veoma je bitno da ja sam uživam dok sviram! Stavim uvce na dekli, ubodem kabinu i lagano... izađe kolce :svirac:

I sa kim bih se takmičio i zbog čega? To rade cirkuzanti, više je plaćen i tražen onaj koji ima bolju "veštinu"..to je OK, poštujem i nemam ništa protiv-na kraju, i na žalost, svako sr..nje od muzike i postoji zato što postoje oni koji to slušaju. U tom smislu sam liberalan.

Ali to nije moj muzički svet! Do skoro sam imao svoju harmoniku i četiri zida, od skoro imam i vas kolege i prijatelje kojima se ponešto i dopadne od ovoga što ja radim...pa, šta da tražim više, za sada dovoljno...za sada....

Hvala kolega, pozz
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: skylionM

Post od srks69 »

Lepo kolo, odmereno, lagano, ugodno za uši. Nema šta tebi to odlično ide. :jdishddf:
Divim ti se kako uspevaš sve to da stigneš.
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

srks69 napisao:Što se tiče tvojih tema za symbian OS, krajnje odmereno , profesionalno i ukusno. Bolje reći, odlično :jdishddf:
Hvala Srks, teme sam pravio kada sam kupio Nokiu n73...počeo 2007, prekinuo 2008 kada mi se klinac rodio, nastavio 2009 još par tema jer su ljudi tražili...prekinuo 2009 kada je symbian polako počeo da odumire, a ja uzeo windows mobile...inače, kada su se pojavile čuvene nokia touch ikonice, ja sam prvi uradio set touch ikonica za starije verzije simbijana i podelio sa ostalim momcima na interenetu koji prave teme (i to u SVG formatu, to je vektorska grafika, radio sam u inkscapeu, ako ti nešto znači, vektorski format znači da možeš da rastežeš sliku koliko hoćeš, neće biti pikselizacije)...to je bila "revolucija" medju tememejkerima :-)....na mnogim temama koje nisu moje možeš da vidiš "touch icon set by sky"....jesam ponosan na to, ali da ne gnjavim na forumu posvećenom harmonici :roll:
Suština: 24 tema, 12 miliona downloada samo na jednom sajtu, da je pre 5 godina postojao paypal u Srbiji, i da je njih 100000 od tih 12 miliona doniralo po evro, ja bih klincu obezbedio bar školovanje.....ali, naplata me tada nije zanimala, samo lična satisfakcija što se ljudima sviđa...sada kada nema symbiana, mislim da sam ispao debil, ali jbg :shock:
Probao bih sa android temama, ali stvarno više nemam vremena i za to..

Wallpaperi na Zedgu su odlični, ti verovatno uzmeš sliku, isečeš, našminkaš bojama, kontrastima i sl u nekom editoru...za to treba umetničko oko i smisla....pa da, ko svira garantovano ima smisla bar za još jednu umetnost 8-) :D
srks69 napisao:Lepo kolo, odmereno, lagano, ugodno za uši. Nema šta tebi to odlično ide. :jdishddf:
Divim ti se kako uspevaš sve to da stigneš.
Stižem jedva i na gurku....ali kad završim uživam :)
Hvala ti, pozz
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: skylionM

Post od zvoneto »

Svaka čast na svemu predstavljenom kolega! Ne bih puno velikih riječi iznosio, sviraš harmoniku baš onako kako ja smatram da treba slatko, ukusno, medeno. Nisam dosad slušao ovo, čestitke posebno što su autorska djela u pitanju!
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: skylionM

Post od Shop »

Bravo Miki,to je to...Pokazao si kako se svira Sumadija...Ja tu nista ne bi diro :D

Svaka cast veeeeeeeeeeeeeliki pozdrav
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

zvoneto napisao:Svaka čast na svemu predstavljenom kolega! Ne bih puno velikih riječi iznosio, sviraš harmoniku baš onako kako ja smatram da treba slatko, ukusno, medeno. Nisam dosad slušao ovo, čestitke posebno što su autorska djela u pitanju!
Dragi kolega zvoneto, najlepše zahvaljujem, ni ja ne bih posebno naglašavao koliko mi je drago za ovakve pohvale, posebno od ljudi koje ne poznajem pa podrazumevam da su objektivni :-) Hvala!
Shop napisao:Bravo Miki,to je to...Pokazao si kako se svira Sumadija...Ja tu nista ne bi diro :D

Svaka cast veeeeeeeeeeeeeliki pozdrav
Veeeeeeeeliki pozdrav i za tebe Shope momčino, diraj slobodno :) , mnogo bih voleo da čujem kako moje kolce zvuči kad ga svira majstor na dugmetari!

p.s. izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom, obicno odmah odgovorim posetiocima moje teme, ali se nisam ovih dana zadrzavao na forumu zbog nekih privatnih stvari...

Pozz
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Evo kako sam rešio da nešto snimim (ako nekog zanima :roll: ) :

poslao ja Vladi Panoviću i mojim prijateljima snimak mog kola u varijanti sobne zezancije sa dve harmonike, koje se zove Mikijeva vlaška igra.
na moje iznenađenje, ali stvarno neočekivano, dobio sam odgovor i Vlade Panovića u komentaru, i Sofronijevića, i mog velikog prijatelja Vlade iz Engleske koji je enciklopedija instrumentalne i sve ostale narodne muzike balkana....pa sve do vlasnika ovog sajta koga sam tek tada upoznao na netu :)

i svi komentari su bili isti: dopalo im se! :D
To mi je dalo više nego ogromnu motivaciju da nešto snimim, samo nisam imao gde...

E tu je uskočio moj prijatelj iz detinjstva Saša Mrkalj, koji se kao i ja bavi sasvim drugom profesijom, ali odlično svira harmoniku i komponuje...

Vlašku igru sam na nagovor prijatelja sklonio sa youtuba, nisam neka paranoja, ali što je sigurno sigurno, nisam hteo da se kajem ako neko drugi počne da svira moje note kao svoje...

Sada je vlaška igra zaštićena u SOKOJu, i snimak je uskoro gotov.....

Pa, eto, da čujete moju sobnu verziju, u dve harmonike, ja sa zvučnika kompa u pratnji samoga sebe, snimak iz novembra 2012 8-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OR3_FH44qA4[/youtube]
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: skylionM

Post od chemist »

Miki ovo je fenomenalno uradjeno...uklopljeno, odsvirano, numera melodicna, puna ukrasa i prilicno zahtevna...mogu da zamislim kako ce tek studijski snimak sa pratnjom da izgleda.....svaka cast prijatelju, samo napred i veliki pozdrav :svirac:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: skylionM

Post od srks69 »

Sve čestitke.
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: skylionM

Post od skylionM »

Srks&Chemist, i ostali, momci hvala! :oops:
Nije mi želja (ali najiskrenije) da se hvalim, jer mi je muzika jedini čisti duhovni ventil u svetu gde vladaju nemoral i laži, nisam sujetan, ne živim od muzike (a voleo bih), ne moram da se laktam sa "levacima" za "parče muzičkog hleba" i zato je muzika jedina stvar u mom životu gde sam iskren i skroman...

Prvo, komponujem narodnu muziku (instrumentalnu) od svoje 16-17 godine, i osetio sam da je vreme da je sačuvam, jer sam pored 40tak kola koja pamtim, najmanje 10tak izgubio u vremenu...drugo, mnogo uživam dok sviram (sam u 4 zida) i mnogo volim to da radim. To su jedina dva razloga zašto sam se odlučio da probam nešto da snimim!

E, tek kada sam svoju muziku podelio sa vama, javlja se i treći razlog koji me gura da istrajem pored tone drugih obaveza: vaše iskrene pohvale, i potvrda od mnogih cenjenih kolega da ovo što komponujem i sviram zaista vredi. Da sam znao da ću tako lepo da se osećam, snimao bih i delio sa ljudima moju muziku mnogo ranije :-) :-)

Eto, aj' u zdravlje
Odgovori