MladenNedHarmonikas

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
MladenNedHarmonikas
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 07 Jan 2015, 13:29

MladenNedHarmonikas

Post od MladenNedHarmonikas »

http://m.youtube.com/watch?v=wA8ChKypOK0

Misljenje?
Vezbanje ovo kolo sam cuo svira ga Aca Cergar,pa sam ga skinuo...
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: MladenNedHarmonikas

Post od srks69 »

Šta da ti kažem, ja to kolo nisam nikad čuo a niti mi se traži da ga čujem, jer mi se ne sviđa (tvoj ukus, ništa protiv). Prema prikazanom imaš dosta grešaka tj. ni približno uvežbano. Ti poseduješ brzinu ono što mogu da primetim ali gubiš ritam.
Probaj odsvirati nešto poznatije, da ne kažem normalnije kako bi se zaista čule tvoje sposobnosti, vrlo rado ću poslušati neko drugo kolo.
Navedi koliko dugo sviraš, da li te neko uči itd... neko će ti ovde već dati dobar savet ima tu dobrih harmonikaša. :cool:
Ono što sam primetio je, da ti jako uživaš dok izvodiš tu melodiju :pozdrav: :harmonikas1:
MladenNedHarmonikas
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 07 Jan 2015, 13:29

Re: MladenNedHarmonikas

Post od MladenNedHarmonikas »

Samo sto sam ga naucio. Sviram nekoliko godina aktivno
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: MladenNedHarmonikas

Post od chemist »

Vidi se da ozbiljnije sviras harmoniku, ali da ovu stvar jos nisi uvezbao...nisam ljubitelj ovakvih narodnih kola....vise sam za nesto poznatije ili da je nesto sa drugacijom "dopadljivom " melodijom, ali je to i stvar ukusa.... u potpunosti sam saglasan sa Srks69....sve je realno rekao tako da i ja ocekujem neko poznatije kolo i verujem da ce se onda javiti veci broj forumasa za komentar...Veliki pozdrav i samo napred;)
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: MladenNedHarmonikas

Post od skylionM »

Pa gde ste dežurna ekipo na našem terenu :ijuju: , prvo srks i chemist, srećna Nova, mnogo zdravlja, svirke i druženja nam želim, a i svima koji se osmele da sa nama dele svoje snimke :) Nisam komentarisao snimke Banemaxa i Nikoalkosa jer ne želim baš da budem prvi svuda sa komentarima, ali pratim dešavanja, pa evo ako momci čitaju: Bane i Niko, odlični ste, profi :svirac:

Dakle, Mladene sinko, imaš ono što treba da imaš da bi bio dobar, a to je žar i strast dok sviraš, vidi se da uživaš i da voliš harmoniku. Znači, cepaj (ali ne bukvalno :) ) Drugo, i prstići rade dobro, ako sviraš samo par godina kao što kažeš. E sad, moram i par dobronamernih kritika, ako smem sebi da dam slobodu....
Dobro je što sam poslušao i tvoje ostale snimke sa YT, sa bendom, jer se tamo čuje da umeš fino da sviraš..ovaj snimak što se tiče tehnike i izbora kola neću da komentarišem, ali batali Acu Čergara jer ono što on odsvira je i brzo i tehnički perfektno, mislim da on može da odsvira uživo 100000 nota za 5 minuta i nijednu da omaši (tj. falšira), ali to nije svirka koja meni prija niti nešto što može da se reprodukuje odmah po skidanju.....ovo ti kažem zato što imaš sasvim solidnu tehniku da sviraš laganije ali za uvo prijatne stvari!
Znači, evo saveta:
1. manje vuči meh, čak i kad uživaš, jer se harmonika guši i tonovi ne izlaze - moraš da poznaješ svoj instrument
2. skidaj Pavketa, Tomicu, Radojku, Novicu Negovanovanovića, Božinovića, to je večni kvalitet i na njihovim trilerima se stiče tehnika, prstored i pravi način i stil. Ako čitaš note, mogu da se nađu vrlo kvalitetne
3. Čini mi se da u vežbanju praviš greške koje sam i ja radio kao mlad - ne provežbaš dovoljno u laganijem tempu zbog silne želje da to što pre zazvuči, i onda mesta koja su kritična ti ostanu zaprljana. Znači, lagani tempo dok se ne sredi prstored i kritična mesta, pa se tek onda ubrzava. Harmoniju i bas skidaj tek kada provežbaš desnu ruku i ne spajaj odmah, jer ćeš zbog leve ruke izgubiti koncentraciju za desnu, a u levoj ti neće biti tačne harmonije. Ovo sam ti napisao jer i sam imam velike probleme danas da ispravim neke greške u prstoredu za koje znam, a koje sam kao mlad tako navežbao i tako je ostalo...
4. ništa, nemam pojma šta je četvrto :D

Voleo bih kada bi nas bilo više aktivnih u ovom delu foruma, ne mislim samo na postavke svirke, nego i na komentatore, jer je ovo pravi accordion caffe :) Pozdrav svima momci
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: MladenNedHarmonikas

Post od chemist »

Hvala Miki na lepim zeljama, takodje, tebi, Srksu, kao i ostalim forumasima sve najlepse u Novoj godini, pre svega dobrog zdravlja i sto vise dobre muzike, a naravno i vise druzenja ovde :svirac:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: MladenNedHarmonikas

Post od srks69 »

Hvala drugari, i vama takođe da bude srećno i harmonično i u ovoj godini :svirac:

Iskoristio bih priliku da dodam komentar na Mladenovu svirku, mislim da trilere ne izvodiš baš najbolje. Na ovom forumu ima nekoliko komentara vezano za trilere, koji su to trileri kako se pišu i kako se izvode. Pronađi, koristiće ti. Najviše mi paraju uši trileri u kombinaciji sa celim tonom a ne sa pola tona. Moje mišljenje možda grešim. Pozdrav društvo :cool:
MladenNedHarmonikas
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 07 Jan 2015, 13:29

Re: MladenNedHarmonikas

Post od MladenNedHarmonikas »

Hvala, puno pozdrava svima uskoro cu izbaciti jos snimaka. ovo je bilo za pocetak, , , nenavezbano onako cisto za probu... pozzzz
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: MladenNedHarmonikas

Post od Shop »

Pozdrav kolega...Ja cu ti reci par stvari i zamerki ali ne nista iz zle namere vec iz najbolje,par saveta koji mogu samo da ti pomognu...

Sto se tice samog kola i meni se puno svidelo na prvo slusanje,skinuo sam ga odmah cim se pojavio snimak na youtube Cergara sa Acom Brajicem...
Nije to toliko lose cak sta vise na momente je dobro kako ti sviras,ali... Da imas bolji instrument zvucalo bi mnogo bolje!
Nisi dobro skinuo tonski kolo a nisi ni trilere dobro skinuo i sami trileri ti predstavljaju problem kao i ritmika!

Najbitnije je da kad skidas neku stvar da bude tonski tacno 100%,znaci osnovni tonovi baz trilera da budu ti koji su odsvirani!...Drugo u svirci je isto toliko vazna ritmika,tempo!Tempo mora da bude tacan kao sat!Zato ti je najbolje da vezbas sa metronomom deo po deo,frazu po frazu triler po triler u pocetku sto sporije pa vremenom ubrzas do pravog tempa!I odmah u glavi zamisljas orkestar koji te prati...I na kraju trileri i samo trileri...Mozda najvaznija stvar u svirci!Moraju da budu tacni,brzi,gde treba ostri a i gde treba mekani...Sam moras da cujes,da znas i da osetis gde koji i kako treba da sviras,dali polu tonski,na ceo ton ili na ton ipo...To ne smes da mesas!!!


veliki pozdrav i nemoj nista da zameris
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: MladenNedHarmonikas

Post od srks69 »

E ovo je sasvim druga priča. :cool: :ijuju:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3Mjx88svjFQ[/youtube]
Odgovori