MladenIsakovic

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

MladenIsakovic

Post od MladenIsakovic »

Evo nešto i od mene.....
Jbg, snimano web kamerom, loš mi mikrofon, svašta sam pokušavao da se umanji krckanje, jednostavno kad razvučem harmoniku jako, samo krcka, smanjivao sam jačinu u mikseru, u programu, i ovo je najbolje što je ispalo od mnogo snimaka :( Morao sam da smanjim mikrofon skoro do minimuma, sviram tiše, da se suzdržavam, da tako kažem. A i sam zvuk je kao da sviram kroz dvoja vrata, registar clarinet mi na momente zvuči kao da je Melodija, a ne Dallapa.... elem, to je što je, izvinjavam se zbog lošeg kvaliteta zvuka.
Što se svirke tiče, nemo' da lovite greške, ima ih, svakako, al' ne vežbam više, u poslednjih par meseci harmoniku uzmem u ruke u proseku dvaput mesečno, po pola sata-sat, i ponekad tako sa društvom, 2-3 sata. Nemam više ambicije što se harmonike tiče, pa se otud valjda i volja za vežbanjem gubi. Al' znalci će moći i sa ovog snimka da procene kako je to zvučalo dok se vežbalo :)
Nadam se da će vam se dopasti, i da neću dobiti paradajz u glavu :lol: :svirac: :ijuju:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L41lZX2Tejg[/youtube]
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: MladenIsaković

Post od Webmaestro »

E od mene neces dobiti paradajz :) Kad vezbas samo toliko koliko si napisao a sviras ovako, onda je prava steta sto nemas vise ambicije. Jer i ovako zvuci za desetku, a sta bi tek bilo da vezbas koliko treba...
Korisnikov avatar
Srdjanko
96 basova
96 basova
Postovi: 119
Pridružio se: 02 Maj 2011, 17:48

Re: MladenIsaković

Post od Srdjanko »

Svaka čast Mladene. Baš dobro zvuči tvoja svirka! Meni se, lično, takav stil sviranja dopada, ni premalo ni preterano. Taman!
Moram, uzgred, pohvaliti i kvalitet tvoje harmonike isto koliko i pokuditi (ne)kvalitet mikrofona :)
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: MladenIsaković

Post od MladenIsakovic »

Hvala na lepim rečima :)
Ono oko ambicije - pa u principu, stvari stoje tako da ću u septembru napuniti 35, bavim se poslom od koga zarađujem dovoljno za život, u ovim godinama neću ići na takmičenja, niti imam potrebu (a i želju) da tezgarim, tako da nemam više profesionalnih ambicija što se harmonike tiče. Ona ostaje moja velika ljubav, i uzmem je tako, kad mi se svira, tek da ne zaboravim, i kad je neko veselje sa društvom. Neko svakodnevno višečasovno vežbanje je davno iza mene. Nekako mi u poslednje vreme teško da se "nakanim" da vežbam, i kad je uzmem, to obično skinem neku pesmu, ili šta već.
Godine, jbg :) Ali hvala za pohvale :)
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: MladenIsaković

Post od micha56 »

Svirka za 5, ali mikrofon - 1 (profesorski). Vidi se da si nekad zario i palio na tezgama i takmicenjima. Svaka cast.

A mogao si mobilnim telefonom da snimis ton, a web kamerom video, pa u Windows Movie Maker (ili Sony Vegas) sve da sklopis i mogu ti reci da bi dobio mnooooogo bolji ton, a slika bi bila zadovoljavajuca. Ali nema veze.
I jos samo jedna zamerka - prerano si izgubio volju za svirkom.
U tim tvojim godinama ja sam poceo da radim u SUP kao inspektor i zabranise mi dusmani da se bavim muzikom profesionalno (kao ne ide to zajedno...) pa ja samo sto nisam crk'o. Godinu dana mi je trebalo da "pregorim" i batalim se muzike, orkestra, kolega muzicara i posebno "pevaljki". Ali nikad nisam bio bez svirke i nekog muzickog instrumenta u rukama duze od 2-3 dana.
Nemoj ni ti brate - ne kosta te nista (malo slobodnog vremena), a oplemenjuje dusu i srce i "puni" baterije do kraja.

Pozdrav i ziveli.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: MladenIsaković

Post od MladenIsakovic »

Hvala, Mićo, a sredićemo nekako mikrofon, ako ništa, kupićemo bolji :)
A u pravu si to za svirku, i otac me stalno grdi, on kad god uzmem harmoniku, i da se zezam samo, odmah dojuri i sluša, i naravno - naručuje :) Pa jesam se ulenjio, priznajem, ali popravićemo ;)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: MladenIsaković

Post od alibaba40 »

Alalvera Mladjo sevdah moj omiljeni,cista destka prijatelju, a sto se tice tvog oca isti kao i moj, jedino jos moj zna nekad i zaplakati, a ja ga pitam jel to places od muke stoja ne znam da sviram ili
a on veli ma ne nego mi zao sto sam ostario :lol: Steta je da ne vjezbas redovno ako imas vremena
jer ovako je fenomenalno a mogu misliti kakav bi bio da je drmas bar 3-4 sata dnevno.Sto se tice mene osobno prijatelju opet cista destka. Pozdrav. :ijuju:
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: MladenIsaković

Post od MladenIsakovic »

Hvala na komplimentu, a što se vežbanja tiče - eto, potrudiću se da budem vredniji :)
Sve najbolje :ijuju: :svirac:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: MladenIsaković

Post od Bata Kanda 73 »

MIsakovicu,svaka cast! :jdishddf: Vidi se da baratas sa 'armonice bas kako treba.Harmonicica ti je ko luce,tehnika ti je super,prstomet na mestu,ma...odlican si! Harmoniku NE MENJAJ! A sto se tice tvoje price o povremenom vezbanju...itd.,kod mene je apsolutno ista situacija;samo...ne gubi volju aman! Ja nikada u zivotu nisam odsvirao NIJEDNU tazgu makar za dva coveka a kamoli nesto ozbiljnije :) pa volju nikad nisam izgubio.Nemogu da opisem osecaj kad pomenem harmoniku a kamo li kad je uzmem u ruke :D A kad je razvucem...ni sto cunamija mi nemogu nista!!!!Zato,na zapostavljaj je...vratice ti ona mnogostruko a i steta jer si ODLICAN!p.s.kolko vidim naginjes vise sumadiji i dvojci ;) .Veliki pozdrav!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: MladenIsaković

Post od alibaba40 »

Bravo BataKando legenda si :ijuju:
Odgovori