MladenIsakovic

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: MladenIsaković

Post od zvrk555 »

svaka čast Mladene, super sviraš :svirac: i samo da se pridružim mišljenju ostalih, šteta je što si prestao vježbati redovito, sviraš jednostavno i čisto bez suvišnih trilera, a oni trileri kije odsviraš su jasni. Koja je ono bila prva pjesma na početku? podsjeća me na pjesmu "Bosno moja lijepih planina"
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: MladenIsaković

Post od MladenIsakovic »

Hvala na lepim rečima, drugari, drago mi je da vam se dopada moje muziciranje, mogu vam reći da ste mi ulili neku čudnu novu volju za sviranjem u ova 2-3 dana, jer nije mala stvar kad ti na forumu harmonike, gde ima mnogo slušalaca i poznavalaca harmonike, svi upute samo komplimente. Hvala još jednom.
Što se tiče šta je odsvirano, prva pesma je "Malenim sokakom", zatim "što ti je Stano, mori", pa "lepo ti je biti čobanica", pa "Eleno kerko", zatim Oreovačka šetnja od Kodića i Dunavski vrtlog kolo.

@ BataKanda73

Hvala, druže, naravno da neću da zabatalim skroz, verovatno sam upao u fazu kad mi se u poslednje vreme teško "nakaniti" da je uzmem u ruke, ali to će se popraviti. Što se tiče naginjanju šumadiji i dvojci, pa nije samo to, uopšte najradije sviram srpsku muziku, osim šumadije i dvojke, tu su i sa-sa, jug, starogradska muzika, bosanski sevdah i van sevdaha, pa i makedonija, vlaško, bilo je tu i par valcera, i grčkih stvari onih poznatih, a pre par godina sam bio u fazonu da sviram i zabavnu muziku, tj stare evergrinove, da budem precizniji, tipa Kemal Monteno, Oliver, Kićo, uopšte repertoar što peva Željko Samardžić kad peva te stare evergrinove, i mogu vam reći da štošta toga mnogo lepo zvuči na harmonici :) Mnogi koji su me slušali prvi put nisu mogli da veruju da neko ko svira harmoniku dugmetaru svira i zabavnjake, i mnogo im se dopalo. Što se tiče ruminjeza i bugarske, i to što sam svirao, bilo je samo zbog tih takmičenja jer su to tražili, i to one najpoznatije stvari koje su se tada svirale po takmičenjima, tipa hora bukurešti, martišor, bugarsko oro, par pesmica, i to je to. Iskreno se ne sećam kad sam zadnji put nešto od toga odsvirao, verovatno sam dosta toga i pozaboravljao. Nisam ljubitelj, da priznam, aj' bugarskih i tu i tamo, ali od Rumunije malo je toga što mi se dopada. Naravno, da ne bude zabune, nikako to ne potcenjujem, ni u kom slučaju, naprotiv, svaka čast svima koji to vole i sviraju, jednostavno mene to ne privlači. Pogotovu što neću ići po takmičenjima, niti svirati u nekom nacionalnom ili sličnom orkestru, pa ne moram skidati te stvari, onda sam se više okrenuo onome što volim da slušam i sviram. Ne privlači me, jednostavno.

Što se harmonike tiče, da jeste dobra, slažem se, ima mnogo lep zvuk, sa ovog snimka se to ne može dobro čuti, ustvari mnogo bolji nego na snimku, mada u kabini pri nižim tonovima, ponekad čujem da bi joj prijalo jedno čišćenje, a nije stvarno odavno čišćena. Ne bih je prodao ni za šta, niti ću, ćale mi kaže "ni za lek", imam utisak da bi on pre dao kuću nego harmoniku, iako ne svira, ali uvek je tu kad ja sviram, i kad sam bio klinac, on me svaki put vozio kod Krnjevca na časove, pažljivo slušao, plaćao, nikad nije žalio, na takmičenjima uvek je bio uz mene, pa zagriženiji je za tu stvar od mene. Inače mnogo lepo peva, samo sad kako je stariji zaboravlja reči, pa peva "na-na-na" kad ne može da se seti :) . Elem, pročitao sam mu da ste me pohvalili za sviranje i podržali da nastavim da vežbam i dalje, i on kaže "pa naravno, vidiš šta kažu pametni ljudi, a ti se zajebavaš, sviraj makar dok sam ja živ". Tako da, i da 'oću (a neću), ne mogu ostaviti harmoniku, pritisci su preveliki :lol:
Još jednom, hvala svima na lepim rečima :jdishddf: :depkvk:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: MladenIsaković

Post od alibaba40 »

Bravo stari odusevio si me,mogu ti reci samo ovo iz iskustva, ja ne znam Mladene koliko si star , meni je 40-g. ne krijem niti ih se bojim jedino sto znam da covjeku zna da se desi neka blokada, pa hajdemo je ovako nazvati; BLOKADA VOLJE: to je se isto meni desavalo ne samo u Harmonici nego i u drugim stvarima.Valjda to ide kako idu godine.I jos nesto isto tako je vazna podrska dobrih prijatelja , ali bas pravih prijatelja koji nisu zavidni za ono sto radis a tako i bliznjih ukucana koji ti daju veliku podrsku.Na primjer ja i ti se nismo nikada vidjeli u zivotu a dali cemo to isto ne znam ali te smatram dobrim covjekom i prijateljem kroz ovaj forum i nisam ti zavidan jer puno bolje sviras od mene nego naprotiv drago mi je sto tebe i druge forumase imamo ovdje od kojih se nesto vrijedno moze nauciti, i zato velika,ali bas velika podrska od mene nastavi vjezbaj jer ima nas koji tebe i druge forumase koji su jako dobri trebamo.Pozzzzdrav alibaba. :svirac:
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: MladenIsaković

Post od MladenIsakovic »

Poz, alibaba, hvala ti, što se godina tiče, ja sam 76. godište, u septembru punih 35 :)
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: MladenIsaković

Post od micha56 »

MladenIsakovic napisao:Poz, alibaba, hvala ti, što se godina tiče, ja sam 76. godište, u septembru punih 35 :)
E moj Mladene - a kad dodju 50, pa 60 godina????
Ja imam 55 i sve sto sam znao i mogao pre samo 5 godina - MOGU i sad, ali me STRAHOVITO MRZI i ne radi mi se nista sto je povezano sa nekim fozickim radom. Umno - moze, a ovo drugo UHHHHH!!!

Pozdrav i ne daj se. Slusaj starije i ne boj se .... :svirac:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: MladenIsaković

Post od Bata Kanda 73 »

MIsakovicu,alal vera i tebi i tvom matorom,znaj da kuca u kojoj se cuje muzika (ona prava iz duse) nemoze da bude losa kao i ljudi u njoj!Sto se tice mog zapazanja-naravno da je sve stvar ukusa,ja imam prilicno suprotne afinitete (mada nije to ono zarozano) al me dusa vuce vise na ovu,moju,juznu stranu ;) :svirac: .A sto se tice volje,mislim da je nikada necu izgubiti (naravno,mislim na harmoniku :D ) a za nesto drugo...jbga,mozda-sto rece micha,kako godine idu ( a ja ih brojim 38 i jos neki kusur preko) mozda stvarno coveka omrzne.I ko ste rece alibaba ( vidi se ogroman covek sa ogromnim srcem i dusom :jdishddf: ) ovde (bar kod vecine nas na forumu) nema zavisti a i stvorila su se stvarno (makar i preko ovog sokocala) lepa,a nadam se i dugovecna,prijateljstva! Zivi bili moji forumasi,osmeh na lice,harmonika na grudi a muzika u dusi i....PICIII !!! :ijuju: :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: MladenIsaković

Post od alibaba40 »

Ziv bio BataKando 100 godina samo udri i ne daj se. :ijuju:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: MladenIsaković

Post od Dallape 1960 »

Ih sto svira covek brate dragi.. :svirac: alal vera leegeendo!!! a imamo i slicne harmonike..
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: MladenIsaković

Post od MladenIsakovic »

Hvala :)
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: MladenIsaković

Post od boki80 »

Mladene svaka cast, steta je sto ne vezbas vise, nadam se da ce te ovi nasi komentari podstaci da je cesce uzimas u ruke. ;) Pozdrav!
Odgovori