zex

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

zex

Post od zex »

Evo od mene jedan stariji snimak, od pre 5 god :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eyZjKMSYRWE[/youtube]
Snimak je sa jednog takmicenja iz Mrcajevaca u cast pokojnog velikana Dragana Aleksica. Sa 15 godina sam poceo da sviram harmoniku, a ovde sam imao 18, a za takmicenje sam se spremao oko 3 dana, ako se dobro secam, jer sam kasno saznao za isto. Inace, nisam bio zadovoljan kako sam odsvirao, cak sam od treme (jer je u ziriju bio Novica Negovanovic) i registar u basu izabrao pogresan i nisam ni primetio dok nisam zavrsio nastup, sto se da i cuti na snimku. Ima dosta gresaka, al ne zamerite davno je to bilo :)
Korisnikov avatar
qwert
120 basova
120 basova
Postovi: 126
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: zex :)

Post od qwert »

Lepo je ovo, bravo.Sto se basa tice i taj registar sto si ukljucio ima svojih dobrih strana- desna ruka bude vise izrazena i ne prekriva je dubok razmazan bas.Meni taj bass lepo lezi i prija mi uhu tako da sveobuhvatno snimak je ODLICAN :)
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: zex :)

Post od Shop »

Auuu Devojacka setnja,kolo Vite Zivotica jednog od mojih uzora i omiljenog harmonikasa iz tog vremena! Odlicno odsvirano,svaka cast!


pozdrav
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: zex :)

Post od Webmaestro »

Drago mi je da ima tako jakih harmonikasa na nasem forumu. Eto ga jos jedan :)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: zex :)

Post od Bata Kanda 73 »

zex...ODLICNOO! :jdishddf: Nema sta,kompletna svirka,ma sve je kako treba (i pre pet god.a sada jos vise ;) ).Sve cestitke i samo tako nastavi!Pozdrav! :svirac: :ijuju:
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: zex :)

Post od zex »

Hvala svima! Drago mi je da vam se svidja. :)

samo da dodam:
@Shop, Devojacka setnja je kolo Dragana Aleksica. :) U svakom slucaju jedno od najlepsih laganih kola.
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: zex :)

Post od Salle1010 »

Dobar si zex, bravo!
Daj nesto da te cujemo iz sadasnjosti, verovatno jos bolje zvuci! :ijuju: :svirac:
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: zex :)

Post od Shop »

zex napisao:Hvala svima! Drago mi je da vam se svidja. :)

samo da dodam:
@Shop, Devojacka setnja je kolo Dragana Aleksica. :) U svakom slucaju jedno od najlepsih laganih kola.

Ja znam za verziju Vitomira Zivotica!Sad nisam ni ja siguran ko je prvi snimio a ko presnimio!

Evo Vitine verzije koja je u B duru,a ova Dragana Aleksica je cini mi se u A duru!


[hide]http://www.multiupload.com/SWOP2CBTDP[/hide]


pozdrav
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: zex :)

Post od zex »

Da u A-duru je. Nisam znao da je i Vita Zivotic odsvirao ovo kolo. Uglavnom, meni su svi ovi stariji majstori harmonikasi kada bi me culi da to sviram (a pritom mislim na 60+ godina) govorili da je kolo Dragana Aleksica. E sad, dal' je to Vita prvi snimio pa Dragan presnimio ili obrnuto ne znam, vazno je da je mnogo lepo kolo i da ne treba da se zaboravi :)

@Salle1010
Hvala! Da budem iskren, nesto ne volim da se snimam. Ali ako budem nasao vremena i neki kvalitetniji uredjaj za snimanje, da to zvuci pristojno, postavicu sto da ne. :)
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: zex :)

Post od Dallape 1960 »

Druze moram ti rec da sam prijatno iznenadjen..i to veoma svirka je fenomenalna..po meni jako temeljno, precizno, zrelo sviranje.. svaka cast! Ali i Harmonika ti je grom nebeski! Odlicna.. koje rece da je godiste? Fenomenalno zvucite u duetu :jdishddf:
Odgovori