Program za "skidanje" šuma

Predložite i opišite softvere korisne za muzičare. Zabranjeno je postavljanje linkova za besplatan download programa koji se inače plaćaju!
Korisnikov avatar
48 basova
48 basova
Pridružio se: 21 Apr 2014, 22:09
PostPoslato: 12 Apr 2015, 11:38
Pozdrav svima!
Zna li netko za nekakav dobar program kojim mogu skinuti šum sa snimka i sve one ostale boljke koje snimak ima kada se skida sa audio kasete? Naime, jučer sam skidala nekoliko pjesama sa starih audio kaseta ( na kaseti je zvuk prekrasan ) ali kada je to prešlo u mp3 format čuje se šum, i kao nekakav naboj ( ne znam kako da objasnim ). Šum mi i ne smeta toliko nego mi taj "naboj" ( ili što je već ) para uši.. Snimala sam u programu Audacity ali šum nisam uspjela skinuti ( ne znam iz kojeg razloga ).. pa ako netko zna za kakav program, naravno ako je voljan, neka napiše njegovo ime..
Da nadodam, pošto sam o tome čitala na internetu nešto, kazetofon je iz studijske opreme, kablovi su kvalitetni, ulazi na računalu i izlazi na kazetofonu su uredu, pa ne znam zbog čega je taj "naboj" prisutan ( kasete su premotavane svakih mjesec do dva ) .. dali možda zbog starosti kasete bez obzira na to što je premotavana ili nešto drugo?? I svjesna sam da ću što više budem "frizirala" snimak izgubiti na njegovoj kvaliteti :pozdrav:
Postoje snovi kojih se nikada nećemo odreći! Postoje ljudi koje nikada ne možemo zaboraviti!!

Ponekada najviše uplaši ostvaren san.
Korisnikov avatar
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 31 Maj 2012, 19:31
PostPoslato: 12 Apr 2015, 20:21
Ja sam to radio sa običnim nero-m znači u nero programu selektujem podopciju edit audio, i preko njega snimam, podesite ulazni signal na samo ppogramu tako da tokom reprodukcije kasete indikatori ulaze tek malo iz žutog u crveno, i snimi zvuk onako kakav je na kaseti, e sad tamo imate još xy opcija i pod opcija pa se malo igrajte i istražujte. al bitno je da naglasim kad snimite i idete na opciju spremanja snimka, da ispod polja koje će vam se ponuditi da unesete naziv pesme, obavezno izaberete mp3 format, jer je po defaultu neki drugi----nesećam se tačno koji.
Sent from my Pisaća mašina
Korisnikov avatar
48 basova
48 basova
Pridružio se: 21 Apr 2014, 22:09
PostPoslato: 13 Apr 2015, 07:45
U redu, hvala vam! :D
Postoje snovi kojih se nikada nećemo odreći! Postoje ljudi koje nikada ne možemo zaboraviti!!

Ponekada najviše uplaši ostvaren san.

Povratak na PC muzički programi