Guerrini 2

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Guerrini 2

Post od mali harmonikas »

U subotu na svirki,kad druga muzika(ne pitajte kako je to moguce) harmonikaš ima gurrini 2..doslo mi da se pokupim kući ,kad sam ju cuo..u kabini je glasnija od gitare basa klarineta nevjerovatno..i mislim si da li uopce se može svirati ako covjek nema takav instrument?Imam li uopce sta traziti ako nemam 3000 eura u rukama ..prvo taj guerrini je laksi manji glasniji od moje supite a i laksi za svirati .sto znaci da onaj tko svira zvuci bolje od mene i da je vec u samom startu bolji..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini 2

Post od Koca »

U najmanju ruku mozes prestelovati klavijaturu tj. olabaviti opruge ali je i bitno da se maksimalno eliminise trenje kako bi dirka ostala brza. Dubinu je diskutabilno da li treba dirati. Bolje ne ako bas nije preko 5 mm kako bi imala snagu i pri slabijem razvlacenju. U isto vreme predihtuj klapne i ostala mesta gde bi moglo malo curiti vazduha jer i to dosta oduzima snage i harmonici i tebi. E kad bih ti rekao da sam jednu Supitu tako tonski nastelovao da mi je prijatelj rekao da ima masniju kabinu od moje Guerrini ti nebi poverovao ali sam sve tonove morao da povadim jer su bili zardjali da nemozes isterati rdju ni smirglom ni masinom skroz na pojedinim percima. Svako perce je radjeno maksimalno. Kompletno sredjena Supita moze jako kvalitetno da zvuci. Da sam je samo povrsno nastimovao ne bi dobio takav efekat jer sam i tako radio jednu drugu, maksimalno je dihtovala ali nije imala tako snazan ton. Nije kljuc uspeha u rdji :D nego u zavrsnoj obradi tonova. Ako sam te i malo utesio bice mi drago, poz.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Guerrini 2

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 24 Maj 2019, 21:39 U najmanju ruku mozes prestelovati klavijaturu tj. olabaviti opruge ali je i bitno da se maksimalno eliminise trenje kako bi dirka ostala brza. Dubinu je diskutabilno da li treba dirati. Bolje ne ako bas nije preko 5 mm kako bi imala snagu i pri slabijem razvlacenju. U isto vreme predihtuj klapne i ostala mesta gde bi moglo malo curiti vazduha jer i to dosta oduzima snage i harmonici i tebi. E kad bih ti rekao da sam jednu Supitu tako tonski nastelovao da mi je prijatelj rekao da ima masniju kabinu od moje Guerrini ti nebi poverovao ali sam sve tonove morao da povadim jer su bili zardjali da nemozes isterati rdju ni smirglom ni masinom skroz na pojedinim percima. Svako perce je radjeno maksimalno. Kompletno sredjena Supita moze jako kvalitetno da zvuci. Da sam je samo povrsno nastimovao ne bi dobio takav efekat jer sam i tako radio jednu drugu, maksimalno je dihtovala ali nije imala tako snazan ton. Nije kljuc uspeha u rdji :D nego u zavrsnoj obradi tonova. Ako sam te i malo utesio bice mi drago, poz.
Druze hvala ti na odgovoru..meni je i velika supita znas kad je harmonika manja lakse ju svirati ,lakse s njom upravljas i tehnika bolja je bolje jer si brzi..kod mene možda i nema netko tko bi mi sredio harmoniku ili bi uzeli za to 500 eura a ja ih nemam..sto se tice dubine ja sam probao i scandali 6 i ostao sam šokiran takve duboke i tvrde tipke nema ni klavir prestrasno..uopce mi nije jasno kako je netko svirao na njoj cijelu noć
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Guerrini 2

Post od sampionce »

Pa ako ti je i Supita prevelika onda si dobio odgovor zasto ti je Scandalli preveliki... :)
Kad porastes bice to sve kako treba... :D
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Guerrini 2

Post od mali harmonikas »

sampionce napisao: 27 Maj 2019, 14:02 Pa ako ti je i Supita prevelika onda si dobio odgovor zasto ti je Scandalli preveliki... :)
Kad porastes bice to sve kako treba... :D
Scandali mi je pretvrd kao da sviram po stolu nevjerovatno ,ne znam jesi li ikad probao
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini 2

Post od Koca »

Scandali super VI plasticna isto se moze lepo nastelovati klavijatura, jeste tako bas kako si opisao tvrda i duboka.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Guerrini 2

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 27 Maj 2019, 14:41 Scandali super VI plasticna isto se moze lepo nastelovati klavijatura, jeste tako bas kako si opisao tvrda i duboka.
Mislim da sam napisao gresku ne plasticni scandalli vec super 6..
Odgovori