Koju harmoniku imate?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Bata Kanda 73 »

Sta da rdim kad sam slab na kabinske weltm. :D Odlična harmoničica!
Harmonikomoja
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Harmonikomoja »

kamikazars napisao:Ovo na avataru je moja masinica ujedno i prva kabinska na mojim ramenima :)
Bravo kolegce!Odlichna harmonika ! Sa ovim modelom su se proslavili Bugari i Rumuni.Kad imas vreme ukucaj youitube pa nadji PETAR RAICHEV da cujes kako svira taj instrument u rukama velemajstora i to i srpska i bugarska i rumunska i francuska i skandinavska muzika i sve shto pomislish.Sa srecom da svirash.Jedino me interesuje odakle koliko mogu da vidim na njoj crni meh?Sve harmonike S4 imale su beli meh,a ovo je lepota.Ne mogu dobro na sliku da vidim model klavijature,i interesuje me dali si je otvarao i dali si gledao glasove poshto su u njima stavljani glasovi od tri svetska proizvodjacha.Ako ti se je posrecilo da si pogodio i to da su glasovi(prosto recheno zakucani sa po dve nitne),kupio si najbolju harmoniku svih vremena a ostali strucnjaci neka komentarishu ko kako hice.Ja sam to imao i izgubio iz neznanja.a kad sam je dao na oglas za jedan dan su doshli ljudi cak iz rumunije i odneli.Ako bog da da ponovo nadjem(ali dobro) necu pitati za cenu,pa ako prodajesh a ne preporucujem ti JAVI NA FORUM ja cekam.U svakom slucaju ti to chuvaj i uzivaj ,a ako treba neshto da sredjujesh nemoj svakom majstoru da nosish da mulja nego se javi za adresu,jedini covek koji moze dobro da sredi ovu harmoniku je majstor siskovski iz Skoplja pa da vidish shta je armoniche.CHUVAJ I SRECNO TI BILO PA TI SE POZLATILO ! ! !
Harmonikomoja
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Harmonikomoja »

Bata Kanda 73 napisao:Sta da rdim kad sam slab na kabinske weltm. :D Odlična harmoničica!
I ja bata kando , a i blizu smo pa da zasviramo zajedno,pa da vidimo cije je pivo bolje.U DRUSTVU JE SLADJE I SVIRATI I PEVATI< A I PIVCE a?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Bata Kanda 73 »

A oklen si harmonikomoja :) ? Kako da nisam slab na weltm.kad su dušu dale za ovu našu balkansku muziku a i šire.a i ovo što si reko je tačno,posebno za stare modele tj.godište.Eno imaš lika iz zrenjanina (mislim da je odatle),koji prodaje prvu seriju s4 (doduše crvene boje),za male pare,mislim da traži 450 evra.Pa eto ti prilike!
Harmonikomoja
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Harmonikomoja »

Bata kando ja sam vranjanac pa ako dolazis u moj kraj poslacu ti br.tel. na P>P> pa da se druzimo malo,a mozda i malo vise.Neznam,nisam video u nijednim oglasima s4 crveni ,ako znash koji su oglasi napisi mi.Pozz.
Korisnikov avatar
kamikazars
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od kamikazars »

Hvala harmonikomoja... nahvali ti meni harmoniku tako da i da sam je mislio prodavati sad ne bi :D Gledao (slusao) sam Petra Ralcheva pa sam vidio da on svira na Weltmeisteru te sam se zbog toga zainteresovao za ove harmonike. Uz malu pomoc ljudi sa ovog foruma (Bata Kande 73 :D) ja se odlucio kupiti i taman se pojavi jedna na kupujemprodajem.com. Isao sam 700 km po nju :). Nije mi najjasnije ono oko "zakucavanja tonova". Moji tonovi imaju samo jednu nitnu. Mijeh je na njoj novi kao i siroki kaisevi. Ima fenomenalan zvuk jedino sto (po mom skromnom misljenju) nije bas najglasnija tako da kad imas kucnu atmosferu sa dvadesetak ljudi malo slabije se cuje. Sve u svemu ja sam poprilicno zadovoljan i za sada je ne mijenjam :).

Zivi bili i dugo svirali!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Bata Kanda 73 »

Kamikazars,zakucavanje je nitnovanje perca za plocicu,(postoje glasovi sa jednom nitnom i sa dve,poredjana jedna pored druge ili jedna ispod druge-mada to nije presudno za kvalitet tonova tj.glasova,ali kao neko nepisano pravilo je da ti glasovi sa dve nitne su rucno radjeni i vrhunskog kvaliteta,ali kazem...nije pravilo-narocito u ovo ludo vreme prevara i plagijata).A za weltm.-kabinske sam vec pisao (mislim prilicno detaljno)..A za tebe vranjanac tj harmonikomoja evo informacije: to su kupujem prodajem oglasi;str.7;covek je iz Zrenjanina.Pa zvrcni ga mozda je to-to ;) .A za druzenje kad olepsa vreme-sto da ne.Nego da prodje maj,da preguram svadbu (moju :cry: ;) ) .Pozdrav! Slika
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Koju harmoniku imate?

Post od micha56 »

Veselje Bata Kando 73, kaze se veselje.
Svadba je nesto drugo -ha ha :D ;)

A sto se tice druzenja - pa nisam ni ja daleko, majka mu stara. Pogotovo sto imam kolegu koji radi sa mnom, a iz Trgovista je. Mogao bi da obidje rodni kraj.
E, a sad sam se setio - Harmonikomoja - u Vranju imam dobrog kolegu profesora - Zovu ga Šeki (lici mnogo na Seselja), radi u saobracajnoj (tehnickoj) skoli u Vranju. Cini mi se da mu je pravo ime Ranko.
Ako ga znate - pozdravite ga od Miće iz Ćuprije. Znace on.

Pozzz.
luchhini
16 basova
16 basova
Postovi: 28
Pridružio se: 05 Mar 2011, 11:16

Re: Koju harmoniku imate?

Post od luchhini »

Super Lucchini Stradella model Paloma IV,četiri glasa u primu ,dva u kabini,pet glasa u basu,11+1registra prim i samo 2 bas,11,5kg.Harmonika je iz 1972.Nažalost retko je razvlačim.Sad je to samo hobi
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Koju harmoniku imate?

Post od micha56 »

Ajd je slikaj i izbaci sliku .... :mrgreen:
Odgovori