Koju harmoniku imate?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Morz
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Morz »

Imam Dallape Organtone 140 basa u izvanredno stanje
Hohner Tango3 120 basa i weltmaister sa 5 registri
Harmonikomoja
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Celoga zivota istocnjacke harmonike

Post od Harmonikomoja »

Weltmeister arena pa rojalstandard montana pa delicija coral 5 pa weltmeister s4 i ponovo Weltmeister Cantus4.Nije ni tako losa s obzirom na matrijalnu situaciju i na svirku koja se trazi od nje ocena(dobar 3+).Imam veliku zelju za jednu italijanku ali ne mogu da doguram ni do supitu.Celoga zivota istocnjacke harmonike.Sta cete to je zivot.
Korisnikov avatar
Keka
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Keka »

Guerrini superior 3 79 godiste..... :D
Korisnikov avatar
Danijel3112
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Danijel3112 »

Paolo Soprani 120 basova,troglasna,u basu peteroglasna,5 plus 2 registra.Ima godina...Prije toga Weltmaister Stela 80 basova-bivši vlasnik joj je mijeh mijenjao u Italiji jer je tamo radio.Kad sam je nosio na popravak kod majstora koji je ujedno i sudski vještak za harmonike ovaj nije moga doći sebi kad je vidio kvalitetu mijeha!Bili su unutra i žigovi radionice koja je ugradila mijeh.A ja navalio pa oću od 120 basova...
Korisnikov avatar
Igman
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Igman »

Guerrini Champion President. Sabatini tonovi. Original Italijanska.
Harmonikomoja
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Harmonikomoja »

Igman napisao:Guerrini Champion President. Sabatini tonovi. Original Italijanska.
Izvini Champion President.Shampion ili prezident ili obadve? Izvini ponovo ali mi nije jasno.Ili shampion ili prezident valjda su to dva razlicita modela.
Korisnikov avatar
Igman
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od Igman »

Da to su dva "razlicita" modela.. Ima Guerrini Champion i Guerrini Champion President. Guerrini Champion President je "jaci" (noviji) model od Guerrini Champion.
Korisnikov avatar
darko
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

koju harmomiku nemate

Post od darko »

ja sam postavio pitanje koju harmoniku nemate
ja sad nemam nikakve,kupim prvu delickju sa kapcima,razradim je zavrsim i osnovnu muzikcu sa njom,dode rat i neko je stavi na rame i odnese,i on ima a ja nemam
tada negdje 80 tih godina je plati oko 2000 DM maraka,i sviram kad mi se pruzi prilika na nekim festama,skino sam ovde dosta nota i nesto mi se vrati stara zelja da opet
krenem sa pravim radom i komponovanjem nekako mi dode tekst i harmonija sami,
malo sam sviro korgove klavijature ali nema struja duse ko drvo sa zlatnim prstima

kratka ali istinita prica

volio bih ako ovde ima majstora harmonike da mi kazu
klavirka mi lomi puno prste treba da predem da dugmetaru koliko bi to otprilike portajalo za jedan ozbiljniji prelaz s obzirom na raspored na obe harmonike i ima li neko iskustva u tome

nekako se dugo spremam da to uradim i mislim da sa ovim sto znam i dugmetarom
mogo uz malo vise rada biti pravi virtuoz svako iskustvo je dobro doslo i koja bi bila optimalna harmonika

podrav
:D Slika Slika
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Koju harmoniku imate?

Post od MladenIsakovic »

Pa treba vremena - maltene kao da sviraš novi instrument, samo što glavne fore znaš, a i bas je isti. Ali treba kod nekog dugmetarca da učiš dok ne naučiš pravilan raspored, jer je to klavirašima koji prelaze najteže - sve je drugačije.
Ajde da zaključimo - ne baš kao da ispočetka učiš, ali nije ni mnogo daleko od toga.
Korisnikov avatar
kamikazars
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku imate?

Post od kamikazars »

Ovo na avataru je moja masinica ujedno i prva kabinska na mojim ramenima :)
Odgovori