Pomoc prijatelja

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
tszabac
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 16 Apr 2012, 00:47

Pomoc prijatelja

Post od tszabac »

Ovim putem molim sve forumase da mi pomognu ako mogu. Naime vec dugo vremena skidam kola sa ovog foruma u nadi da cu naci izvodjaca kola koje mi se jako svidja. Kolo se ranije dosta pustalo na "HIT RADIO" i ja sam ga tada skinuo. Kolo sam nazvao " daj ribu " jer neodoljivo podseca na istu melodiju u pesmi Rokera s' Moravu. Melodija je skoro indeticna sa kolom " sabacko zvonce " od Vladice Tosica Tosketa ali nije to to. Pregledavsi spisak kolekcije gos.Fade zakljucio sam da ja skoro necu skinuti sta mi sve nedostaje( kojem ovim putem zahvaljujem na bezgranicnom strpljenju u ispunjavanju mojih zelja ), pa sam resio da kolo postavim na ovom forumu pa ako neko zna o kojem kolu je rec neka pomogne drugu u nevolji. Unapred hvala i veliki pozzz..

daj ribu - http://www.4shared.com/mp3/niKhqAR4/kol ... ribu_.html
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Pomoc prijatelja

Post od Fado »

tszabac napisao:Ovim putem molim sve forumase da mi pomognu ako mogu. Naime vec dugo vremena skidam kola sa ovog foruma u nadi da cu naci izvodjaca kola koje mi se jako svidja. Kolo se ranije dosta pustalo na "HIT RADIO" i ja sam ga tada skinuo. Kolo sam nazvao " daj ribu " jer neodoljivo podseca na istu melodiju u pesmi Rokera s' Moravu. Melodija je skoro indeticna sa kolom " sabacko zvonce " od Vladice Tosica Tosketa ali nije to to. Pregledavsi spisak kolekcije gos.Fade zakljucio sam da ja skoro necu skinuti sta mi sve nedostaje( kojem ovim putem zahvaljujem na bezgranicnom strpljenju u ispunjavanju mojih zelja ), pa sam resio da kolo postavim na ovom forumu pa ako neko zna o kojem kolu je rec neka pomogne drugu u nevolji. Unapred hvala i veliki pozzz..

daj ribu - http://www.4shared.com/mp3/niKhqAR4/kol ... ribu_.html
Kakva ti je ovo nevolja - ma super si mu dao ime ali bih ga ja radije nazvao njegovim pravim imenom; Kozačak (narodno kolo), ne kazačok - pazi!!! :depkvk:
tszabac
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 16 Apr 2012, 00:47

Re: Pomoc prijatelja

Post od tszabac »

Okaci ga molim te u orginal izvodjenju. Nema ga na netu trazio sam.
Unapred hvala!!
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Pomoc prijatelja

Post od Fado »

tszabac napisao:Okaci ga molim te u orginal izvodjenju. Nema ga na netu trazio sam.
Unapred hvala!!
Ocigledno da se nije niti jedan harmonikas prihvatio da snimi to kolo i izda na nekom nosacu zvuka - kao to je narodno - svako ga zna - igra se po svim veseljima u selima, varosicama, varosima i velegradovima i zna ga svirati skoro svaki harmonikas tako da...
E evo sanse da nam to kolo odsvira neki od nasih clanova (fala Bogu imamo na Forumu izvrsne harmonikase) i neka to bude kako ti rece original :depkvk:
PS
Da dodam malo ovom odgovoru;
Kolo je po svemu sudeci odsvirao veliki Jovica Petkovic i sa insertom ovog kola (4'47'') je nastupio na takmicenju "Zlatna harmonika Jugoslavije" (svirao na beloj Ratomirovoj Dallape harmonici)
http://www.youtube.com/watch?v=fhPnr4Ggbxg
Mozda nisam u pravu.
Neko je napisao da se to kolo zove Moravac, upravo ono sto fali u mom zadnjem postu Jovicinog albuma "Kolo, kolo naokolo" iz 1980 godine.
:depkvk:
Odgovori