SKANDAL U SOKOBANJI!

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: SKANDAL U SOKOBANJI!

Post od nemampojma »

pih pa mi u hrvatskoj to znamo da se namjesta soko banje navodim dva primjera 1)tomislav latinkic -ucenik od ljubenovica i ona sandra milosevic prosjecni harmonikasi koji u hrv ne bi mogli ni jednu gazu odsvirati.
Sandra milosevic ima jednu foru-fazon sad dobro pazite sta se sve radi i kako se uci svirati kad ti tata uplati jedno 100 000 eura Pavketu.Nauci svirati jedno kolo iz a dura i samo svira iz a dura sve prelazi joj se prilagode tako da joj je lakse svirati,a inace s njom prvi glas sviraju uzivo jos 3 harmonike.Jel onda tesko bit netko i nesto- nije,a sta je sa ljudima koji nemaju novac da uplate starome jarcu? Nikad nitko nece za njih.
Latnikic isti slucaj samo drugi ucitelj,dijete usnilo san da bi htio bit harmonikas ispricao tati tata u banku i to je to.Ljubenovic ga naucio neke stvari potplati ziri u soko banji i prica je gotova,dalje ide svojim tokom.
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: SKANDAL U SOKOBANJI!

Post od nemampojma »

accordionist napisao:Evo slucajno naidjoh na clanke iz novina vezanih za prasinu koja se digla u Sokobanji te 2010. godine. U prvom tekstu se govori o nekakvoj harmonikaskoj mafiji, a drugi tekst je reagovanje oca pobednice. Pa prosudite sami:

BEOGRAD 05. 12. 2010 / PRESS

Harmonikaška mafija namešta takmičenja!

Harmonikaš Goran Davidović iz Beograda tvrdi za Press da u Srbiji postoji harmonikaška mafija, koja godinama namešta takmičenja!

Slika
KO TO TAMO SVIRA...Harmonikaš Goran Davidović

Goran Davidović kaže da su na većini takmičenja koja se u Srbiji organizuju pod okriljem lokalnih samouprava uglavnom isti članovi žirija!
- Radi se o klanovima koji uzimaju veliki novac za učešće u žiriju i to veći od nagrada koje se daju pobednicima! Ovo što se radi je kriminalno! Verovali ili ne, ali u Srbiji postoji i harmonikaška mafija! To odgovorno tvrdim - kaže Davidović, koji je inače majstor harmonike, i dodaje:

- Na ovogodišnjem takmičenju za prvu harmoniku u Sokobanji bilo je mnogo nepravilnosti. Devojka koja je pobedila ćerka je biznismena koji organizuje harmonikaška takmičenja u Nišu! Zanimljivo je da njen otac na ova takmičenja uvek dovodi iste članove žirija! Ova ekipa je za svoj rad u Sokobanji primila 120.000 odnosno 100.000 dinara na ime honorara, što je više od nagrade koja je pripala pobedniku takmičenja!

- Predložio sam da moja firma nagradi sa 100.000 dinara pobednika, kao i da se o mom trošku obezbede voda i bezalkoholni napici. Pozvao sam ih da mi dostave svoje predloge o organizaciji, i oni mi nisu odgovorili. Kada sam izrazio neslaganje sa izbegavanjem odgovora, predsednik opštine naveo je da nije moj poštar i agent i da će prekinuti komunikaciju sa mnom - priča ogorčeno Davidović.

Davidović tvrdi da je zajedno sa još nekoliko harmonikaša 8. oktobra napustio takmičenje u Topoli kada je saznao da su u žiriju opet isti ljudi!

- Nakon svakog takvog takmičenja, u kojem isti ljudi učestvuju u žiriju i ocenjuju takmičare, nastaje revolt ostalih učesnika, prezir i podsmeh javnosti. Na ovim takmičenjima nisu ni definisani muzički kriterijumi ocenjivanja, što stvara prostor za manipulaciju javnosti i privilegovanje pojedinih takmičara. Možete samo da zamislite kako se oseća na desetine mladih koji se marljivo pripremaju za ova takmičenja - kaže Davidović.

Prema njegovim rečima, samouprava ovog grada odbila je predlog da i on bude donator nagrada na takmičenju, kako bi ovu manifestaciju poštedeo bruke.

N. Kostić



BEOGRAD 12. 12. 2010 / PRESS

Takmičenja harmonikaša nisu nameštena!

Posle teksta „Harmonikaška mafija namešta takmičenja" objavljenog prošle nedelje u Pressu, reagovao je Vojkan Davidović iz Niša, koji je demantovao tvrdnje harmonikaša Gorana Davidovića da su u Srbiji nameštena takmičenja harmonikaša i da su članovi žirija uvek isti

Slika
Zar se u njih sumnja?... Vladeta Kandić, Ljubiša Pavković i Mića Janković

Vojkan Davidović, otac pobednice ovogodišnjeg 48. festivala „Prva harmonika", kaže da se šokirao kada je pročitao da u Srbiji postoji „harmonikaška mafija"!

- Izgleda da toj mafiji i ja pripadam, a nisam ni znao!? Ja sam pomenuti otac, jer je moja ćerka Jelena (18) pobednica pomenutog festivala. Prvi put u njegovoj istoriji, pobednik je devojka, zbog čega sam veoma ponosan. I sin Đorđe (16) pobedio je u kategoriji juniora na festivalu. Ne bavim se muzikom i nisam biznismen, kako tvrdi Goran Davidović, koga i ne poznajem. Radim kao asistent na Elektronskom fakultetu u Nišu - kaže Davidović i dodaje:

- Jelena u Muzičkoj školi u Nišu važi za omiljenu i primernu učenicu, a učestvovala je i na međunarodnim takmičenjima u Italiji i Grčkoj. Đorđe je doneo pet prvih mesta sa harmonikaških takmičenja istoj toj školi. Ovo govori da su sposobni da svojim radom izbore visok plasman.

Naš sagovornik kaže da su članovi žirija na takmičenjima uvek najmerodavnije osobe iz sveta harmonike.

- Krajnje je zlonamerna tvrdnja da su uvek isti članovi žirija. U poslednje četiri godine to su bili između ostalih i Vladeta Kandić - Bata Kanda, istaknuti harmonikaš, Mića Janković, šef Narodnog orkestra RTV Novi Sad, Nikola Rackov, profesor na muzičkoj akademiji, Boban Bjelić, profesor na Akademiji lepih umetnosti, Vuk Kandić, profesor u Muzičkoj školi u Beogradu, Ljubiša Pavković, 30 godina šef Narodnog orkestra RTS-a. Pobeda na takmičenju je više stvar prestiža, a ne odskočna daska za dalju karijeru i uspeh na narodnjačkom takmičenju se ne vrednuje u muzičkim školama, pa makar u žiriju bili i sami bogovi - kaže Davidović.
Kazu da su jedne godine pobjednici za poklon dobivali klavijaturu a klavijaturu je kupio sttari od latinkica a latinkic je tad pobijedio ,tako nesto je kruzila prica
Korisnikov avatar
qwert
120 basova
120 basova
Postovi: 126
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SKANDAL U SOKOBANJI!

Post od qwert »

Cekaj da nisi mozda nesto pobrkao. Sandra Milosevic se kolko ja znam nikad nije takmicila u Sokobanji, da ne mislis na neku drugu? Al nisam siguran, mozda ja gresim :pudc8: :D
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: SKANDAL U SOKOBANJI!

Post od nemampojma »

qwert napisao:Cekaj da nisi mozda nesto pobrkao. Sandra Milosevic se kolko ja znam nikad nije takmicila u Sokobanji, da ne mislis na neku drugu? Al nisam siguran, mozda ja gresim :pudc8: :D
u pravi si ti,ona je bila samo jedan primjer kako se uz lovu stvara instant zvijezda
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: SKANDAL U SOKOBANJI!

Post od mamula »

Kolega nemampojma, očigledno ti pristaje taj nik! Pročitaj malo forum pa onda komentariši!
Tomislav Latinikić nikad nije bio apsolutni pobjednik Soko Banje, takođe ni Sandra Milošević.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CVbiFL-iCoI[/youtube]
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SKANDAL U SOKOBANJI!

Post od guerini »

nemampojma napisao:
qwert napisao:Cekaj da nisi mozda nesto pobrkao. Sandra Milosevic se kolko ja znam nikad nije takmicila u Sokobanji, da ne mislis na neku drugu? Al nisam siguran, mozda ja gresim :pudc8: :D
u pravi si ti,ona je bila samo jedan primjer kako se uz lovu stvara instant zvijezda
normalno da bi neko postzao zvezda potrebno je neko da te pogura ili da imas srece na neki drugi nacin da se probijes, ali toliko ljudi ima koji sviraju bolje od svih njih pa i od onih starih zvezda a ostali su neotkriveni talenti. ako je neko prva harmonika srbije,sveta ili bilo cega ne mora da znaci da je stvarno najbolji nego eto on se prijavio za takmicenje,a sigurno ima neko ko 100 puta bolje svira ali nece da se zajebava sa tim takmicenjima ili nema ko da ga pogura da bude poznat
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SKANDAL U SOKOBANJI!

Post od zvrk555 »

nemampojma napisao:pih pa mi u hrvatskoj to znamo da se namjesta soko banje navodim dva primjera 1)tomislav latinkic -ucenik od ljubenovica i ona sandra milosevic prosjecni harmonikasi koji u hrv ne bi mogli ni jednu gazu odsvirati.
Sandra milosevic ima jednu foru-fazon sad dobro pazite sta se sve radi i kako se uci svirati kad ti tata uplati jedno 100 000 eura Pavketu.Nauci svirati jedno kolo iz a dura i samo svira iz a dura sve prelazi joj se prilagode tako da joj je lakse svirati,a inace s njom prvi glas sviraju uzivo jos 3 harmonike.Jel onda tesko bit netko i nesto- nije,a sta je sa ljudima koji nemaju novac da uplate starome jarcu? Nikad nitko nece za njih.
Latnikic isti slucaj samo drugi ucitelj,dijete usnilo san da bi htio bit harmonikas ispricao tati tata u banku i to je to.Ljubenovic ga naucio neke stvari potplati ziri u soko banji i prica je gotova,dalje ide svojim tokom.
kolega @nemampojma nebi se baš složio da ovo dvoje spomenutih nebi moglo odsvirati nijednu gažu u HR. Dapače mogli bi biti primjer većini harmonikaša u HR kako se svira. To ocjena mi zvuči paušalno i potjenjivački jer da bi se sviralo na ovoj razini potrebno je proliti mnogo znoja i dobro zasukati rukave. Nebrojeno puta mi se desilo kad sam negdje svirao da su se pojavili raznorazni "majstori harmonike" koji su razvaljivali na jeziku a kad su uzeli instrument u ruke to je bilo navlačenje mačka za rep. Najlakše je kritizirati nešto, eto ja bih volio da kolega @nemampojma stavi neki link gdje on svira pa da se vidi iz prve ruke koliko je bolji od Latinkića i Sandre Milošević.

ovo je sve pisano dobronamjerno tako da nebih volio da se netko nađe uvrijeđen.
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: SKANDAL U SOKOBANJI!

Post od mamula »

zvrk555, ja sam mu stavio da poslusa malog Tomu, to ce mu pojasniti neke stvari!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SKANDAL U SOKOBANJI!

Post od Bata Kanda 73 »

zvrk 555 i guerini,slazem se sa vama.
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: SKANDAL U SOKOBANJI!

Post od nemampojma »

mamula napisao:zvrk555, ja sam mu stavio da poslusa malog Tomu, to ce mu pojasniti neke stvari!
Ocigledno cim ocjenjujes nekoga ko latinkic nekim visi ocjenama da ni sam nisi svjestan sta pises,bez uvrede.Ne možes prepoznati instatnt harominksa od covjeka koji je proplio ne litre vec tone znoja da bi nesto postigao.Osim toga njegov ucitelj Ljubenovic ne zna ni note pa sa tim je sve receno.
Odgovori