Slike vaše harmonike

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Morz
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Slike vaše harmonike

Post od Morz »

bpodnar napisao:
micha56 napisao: Slika
Bravo. Rekao bih VRH.
Reci nam nesto vise o ovoj harmonici - starost, opravke, (prepravke ako ih je bilo), cena ...

Pozzz.
Ja bi isto reko da je to vrh, ali samo kad se radi o originalu. Mislim da je ovo srbijanska izvedba, plagijat. Svirao sam na par takvih harmonika, osim što su izuzetno teške nisu me oduševile svojim tonom jer su sve odreda bile 3+1, dakle bez Clarineta u kabini. Jedino su sve bile glasne. Inače, meni je osobno "predebela", samo mi obrve vire iza nje kad je stavim na sebe.[/quote]

Ova harmonika ima jedna kabina ,na kapak od basove ima stenbil na koj pise made in Itali number 22 i mislim da je italjinaska ,ali zvuci fenomenalno ,pre jednu godinu nosena je na stimanje,cistenje zamena vosok,poliranje i celosna reparacija kod majstor Sisko u Skopjlu koj e najbolji majstor kod nas ,i zvuci fenomenalno,u sporedbu sa nove harmonike koj umaju plasticen zvuk,bas mozda ima dva meseca ,bio sam kod jedan momak od koga sam uzeo klavijaturu ,imao je novu harmoniku guerrini superior 2 president elegant oro i nesto posebno nije me vodusevila ,momak je uzeo novu od Italiju platio je 5000 eura
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Slike vaše harmonike

Post od bpodnar »

Pa što se tiče tih oznaka na harmonikama svi znamo da je to najmanji problem kopirati. Majstori imaju punu kutiju kakvih god hoćeš, samo kaži i imaš pločicu. Mislim, nisam ja htio omalovažiti tvoj instrument, ali original je drugi par opanaka ako pričamo o starijim instrumentima. Da budeš 100% siguran (ako ti to uopće znači) otvori harmoniku i pogledaj unutra na fasenima da li ima utisnut natpis Dallape, mora biti plave boje. Isto tako i na podlozi basova mora imati taj žig. Bez obzira da li je original ili ne, ako tebi paše i zadovoljan si s njom tu priča završava. Nitko od nas nije manje vrijedan ako svira u kopiranu harmoniku i po tome se ljudi ovdje ne procjenjuju niti manje ili više cijene.
Poslednja izmena od bpodnar u 11 Feb 2011, 08:30, izmenjeno 1 put ukupno.
sinissa
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Slike vaše harmonike

Post od sinissa »

upravo mi je u radionici ovakva harmonika propala devedeset posto...
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Slike vaše harmonike

Post od alibaba40 »

Ja bih moju stavio ali ne znam kako ide uglavnom ima tamo negdje gdje su skinuti forumasi sto sviraju tamo me je MladenIsakolvic postavio jer ja nemam pojma kako to fura POZ
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Slike vaše harmonike

Post od alibaba40 »

e sad ako budem uspio???
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Evo je moja ljubimica kupo sam je na oglasima kupujem prodajem od Radeta Lozanjca iz Gornjeg Milanovca , nije bila nesto vele para ali sad kad je sredim ima da bude ko nova sto kaze cigo "GANCI NOV"
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Slike vaše harmonike

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav jos jednom drustvo..Evo upravo procitah ovu Micino pitanje pa da odgovorim, da pokusam..Mico harmonika Dragana Stojkovica Bosanca i Naseg Vebmaestra nisu isti model.. Bosanac ima onu legendarnu seriju 11+11 registara, sa onim famoznim preklopnikom u basu koji je najvecim delom i cini tako jedinstvenom..(znas o kakvom preklopniku govorim?)..taj preklopnik Vebmaestrova harmonika, niti i jedan drugi model harmonike nema (ako gresim molim da se Maestro ne ljutii, i neka me ispravi..) takodje Draganiva harmonika ima 11 registara u primu, a Vebmaestrova 13..pozdrav
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Slike vaše harmonike

Post od Webmaestro »

Sve si lepo rekao Dallape 1960, harmonika Dragana Stojkovica je , ako ne gresim, model Artist 6, dok moja nije nazalost.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Slike vaše harmonike

Post od Dallape 1960 »

Ma polako Maestro imaces je i ti.. :jdishddf: Ja i da imam para da je kupim ne vredi..NE PRAVI SE DUGMETARA :cry:
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: Slike vaše harmonike

Post od ri-guerrini18 »

Pozdrav svima evo ovo je moja nova harmonika, inace sam prije svirao Deliciju koja je blago receno starija od svih nas tu ovo je slika Guerrini Sperior2 Superorgantone stavit cu i sliku gdje se sama harmonika vidi
Slika

Edit - evo ja malko pomogao.
O postavljanju slike na forum imas ovde: viewtopic.php?f=38&t=492 ili na jos nekoliko mesta, ali treba malko citati forum.
Pozzz. micha56
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Slike vaše harmonike

Post od Dallape 1960 »

Pa nema slike druze.. :?
Odgovori