Slike vaše harmonike

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Slike vaše harmonike

Post od harmonikaš_ivan »

evo, posto imamo temu koju harmoniku imate, bilo bi dobro da stavite i sliku od njega..pa evo ja otvorio...

evo ja ja cu prvi...ovo je harmonika od mog kolege, kod njega nitko nesvira harmoniku pa mi ju je posudio...i na njoj sam poceo svirati dok nije sitgla moja harmonika....

Slika

Kad stigne moja harmonika sa servisa, obavezno cu ju usklikat i staviti...

tko je sljedeci??
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Slike vaše harmonike

Post od harmonikaš_ivan »

nitko????
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Slike vaše harmonike

Post od MladenIsakovic »

Pa moja harmonika je u mom avataru (sličica ispod imena), aj' slikaću je ovih dana u većoj rezoluciji, pa okačiti :)
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Slike vaše harmonike

Post od harmonikaš_ivan »

da, vidio sam da imate sliku vase harmonike kao avatar....ali nema veze....mozete ju stavit u malo veoj rezoluciji da ju bolje vidim, ustvari vidimo...
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Slike vaše harmonike

Post od micha56 »

Trenutno sviram na skalinoj harmonici od 120 basova Sumadija (dekli - orao, staklici) imitacija Dallape, koja je stara oko 40 godina. Harmonika je cetvoroglasna (bason i klarinet u kabini) i prilicno dobro zvuci. Inace od pocetka je kod mene i u pocetku sam aktivno svirao na njoj jedno 10 - 15 godina, a onda je propala klavijatura (plastika oko osovina je postala krta i polomila se na mnogim dirkama). Ostavljam je po strani i sviram profesionalno druge instrumente (gitaru, klavijature). I pre jedno 10-tak godina postavljam novu klavijaturu, sa kompletnom zamenom polomljenih piskova, stimovanjem i kompletnim remontom. Kostalo me je kao sam djavo, ali ako. Dobio sam dobar instrument, koji za mene ima i emotivnu vrednost. Jedino imam u planu uskoro da izremontujem meh, ali otom potom...
I da - profesionalno vise ne sviram oko 20 godina, ali za svoju dusu i prijatelje - uvek i do smrti.

Evo kako sad izgleda:

Slika

A evo kako je izgledala 1970. godine

Slika

Ovo ja sviram harmoniku na nekoj priredbi i imam oko 14 godina (osmi razred osnovne skole).

Pozzz.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Slike vaše harmonike

Post od MladenIsakovic »

Dekl skoro isti kao na mojoj Dallapi :D
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Slike vaše harmonike

Post od micha56 »

Pa tad je bilo "moderno" imati takav dekli, a ovi iz tadasnje Skale su ga prekopirali i tacka. Doduse neki staklici su poispadali (valjda losa tehnologija, a i godine), ali nema veze.

Da si je video sa onim poispadalim dirkama - u kakvom je stanju bila pre repariranja. Katastrofa. Sad je dobra, glasna, malo joj je glasnija bas strana nego sto bi trebalo, ali nema veze. Mnogo toga me veze za nju i meni je predobra.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Slike vaše harmonike

Post od MladenIsakovic »

Jbg, kvalitet slike nije vrhunski, aparat na telefonu svega 2 megapiksela, pa ima malo šuma, plus što sam slikan u toku sviranja, pa basovi nisu baš u fokusu, al' šta je tu je :roll:

Kliknuti na sličicu za uvećanu sliku...

Slika
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Slike vaše harmonike

Post od micha56 »

@MladenIsakovic
Harmonika ti je kao bonbonce - kazi nam nesto blize o njoj - tip, godina proizvodnje, koliko je svirala, sta od opravki ima i sl.
A sto se tice kvaliteta fotografije, pa ja sam slikao moju harmoniku juce mobilnim telefonom, sa kamerom 1.3 mega piksela, velicina slike 1280 x 1024, a kvalitet fotografije na High - pa sta joj fali. Samo je bitno da ima lepo osvetljenje i da se ne pomera predmet fotografisanja u tom momentu.
Poslednja izmena od micha56 u 12 Dec 2010, 18:15, izmenjeno 1 put ukupno.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Slike vaše harmonike

Post od MladenIsakovic »

Dallape, super organtone 140 basova, original italijanka, ručni rad - godina - pojma nemam, verovatno starija od mene, ja sam je od lika uzeo tamo negde '92. godine. Inače, taj lik je mom ocu teča, živeo je u Italiji, pomalo svirao, ništa ozbiljno, ali je uvek imao lepe i kvalitetne harmonike. Čim sam je uzeo, odneo sam je čika-Aci Krnjevcu, on je rekao da je odlična, prava stvar, ako neću ja, uzeće on, i tek onda sam dao pare za nju :D
Što se opravki tiče, toga skoro da nije bilo - očišćena je par puta, na moje oči, naravno, tu harmoniku ne ostavljam ni kod koga, a da ja nisam prisutan :) Jednostavno, ne verujem majstorima :roll:
Jednom mi je otpao jedan dugmić tokom sviranja, budući da se ušrafljuju, sam sam ga namestio nazad, i to je to :)
Što se tiče koliko je svirala - pa kod mene mnogo, vežbao sam tamo kad sam se takmičio po 8 sati dnevno par godina. Dalje, svirao sam je na nastupima i "tezgama", kojih i nije bilo ne znam koliko, ali, ništa joj ne fali, radi savršeno. Dugmići su baš mekani, plitki, sedefasti, e da, sad se setih, jednom mi je spala ona kožica sa jednog tona unutra, pa je ton non-stop pištao i kad nije stusnuto dugme, tamo 96-7 godine otprilike, odlepila se, šta beše, te sam je odneo kod Ace Lukića, koji je preda mnom otvorio, zalepio, i odrao me kao da je ne znam šta radio, a to sam i sam uz pomoć superlepka mog'o da uradim, al' jbg, zanat se uči :)
I to je to.
Odgovori