Sviranje harmonike i pjevanje

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Sviranje harmonike i pjevanje

Post od alibaba40 »

Evo dragi forumasi ako budem pogrijesio neka me Webmaestro ispravi.Mislim da nisam vidio ovu temu nigdje a mogla bi biti jako internsantna.Pala mi je napamet
gledajuci neke klipove na youtube pa se sjetih nekad sebe kako sam pjevusio uz harmoniku a sad to vise ne znam.Ne znam sta se dogodilo ili nemam vise sluha da zapjevam sa harmonikom zajedno,ili se moj sluh izostrio pa sad vidim kad zapjevam da to nije to.U sustini znam dobro zapjevati cak sam bio i na nekim takmicenjima Amatera pjevaca i bilo je super ali sad nikako.Sta vi mislite o tome i imali ko lkakvih iskustava sa time.,? :pudc8:
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Sviranje harmonike i pjevanje

Post od bixic »

Nisam baš potkovan u temi harmonike ali sviram inače gitaru i ono što ti mogu iskreno reć, ako udaram samo ritam nemam problema sa pjevanjem, čak i kao terca nekom drugom. Čim treba uz ritam ubacit melodiju, a pjesma nije brutalno uvježbana, gubim se, jednistavno prestanem pjevati. Mislim da je stvar u multitaskingu, neke stvari koje su izverzirane i rade se automatski idu jedna s drugom, no nešto što nije uvježbano zahtjeva upravo vježbu da bi bilo ostvarivo. To je razlog zašto su bubnjari vrlo rijetko prateči vokali a kamo li lead.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Sviranje harmonike i pjevanje

Post od alibaba40 »

Evo jacu probati ubaciti jedan snimak sa youtuba kako jedna simpaticna djevojka pjeva i svira .Meni je se strasno dopala i ako ne svira nesto bog zna sta ali ima svoj nacin sto je po meni najbitnije.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2r3q2u73nUI[/youtube]
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Sviranje harmonike i pjevanje

Post od bixic »

Eto, Alibaba, ti ćeš teško ovako pjevati a još teže izgledati. Šala. naravno, ona je uvježbala, možeš i ti.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Sviranje harmonike i pjevanje

Post od alibaba40 »

Ma meni su bolji njeni bataci nego sto ona svira i pjeva!! :jdishddf:
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Sviranje harmonike i pjevanje

Post od bixic »

ma znam, i meni su, al, reko, da se držimo teme. hahaha
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Sviranje harmonike i pjevanje

Post od alibaba40 »

bixic napisao:Eto, Alibaba, ti ćeš teško ovako pjevati a još teže izgledati. Šala. naravno, ona je uvježbala, možeš i ti.
Pa jebo ga ti kako da drzim ovoliku harmoniku ako nemas kila? Mada bi ja drzo i nju i harmoniku zajedno pa kako mi bude :lol: :lol: :svirac:
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Sviranje harmonike i pjevanje

Post od bixic »

A vidi, ja sa 110 kg i 190 cm kad uzmem Dianu od 80 basova izgledam, u najmanju ruku smiješno i mislim si, ljudi preko 100 kg ne bi trebali svirat harmoniku već objesit pijanino na ramena.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Sviranje harmonike i pjevanje

Post od alibaba40 »

Ha,ha,ha :jdishddf:
Korisnikov avatar
bixic
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 31 Dec 2013, 13:24

Re: Sviranje harmonike i pjevanje

Post od bixic »

ovaj tvoj potpis, jel iz d-mola???
Odgovori