Davanje casova - Savet

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Zeljko96
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Apr 2014, 23:49

Davanje casova - Savet

Post od Zeljko96 »

Pozdrav svima, imam 18 godina i sviram od osme godine, ali sve po sluhu, znam da citam note, ali lakse mi je po sluhu skidati pesme. Ne sviram nesto perfektno, ali mislim da je sasvim dobro. E sad, ja sam ''uzeo'' jednog klinca da mu malo pokazujem neke stvarcice, ali on je kod mene dosao sa vec nekim znanjem, tako da mi rad sa njim nije problem. E sad, pre neki dan me je drugar pitao da njegovog klinca ucim pomalo. On ima 6 godina, znaci sa njim treba poceti sve od pocetka. Sad mi treba savet iskusnih nastavnika...Odakle poceti sa njim? Svaki savet je dobrodosao. Hvala vam unapred!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Davanje casova - Savet

Post od dugmetarac78 »

Bolje nemoj ni počinjati nego ga pogrešno učiti, više ćeš mu odmoći veruj mi. Bez ljutnje drugarski.
Zeljko96
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Apr 2014, 23:49

Re: Davanje casova - Savet

Post od Zeljko96 »

Hvala druze na savetu, ali zelim ga nauciti onoliko koliko ja ZNAM a ne koliko MISLIM DA ZNAM. Razumem ja sta ti hoces da kazes, ali ti mene ne poznajes, i ne znas koliko ja znam (nije nesto preterano, ali osnovne stvari znam). Hvala ti ipak na savetu. Lepo kaze ona nasa poslovoca: ''Use i u svoje kljuse!''
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Davanje casova - Savet

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju ja ne želim da potcenim tvoje znanje, ja sam ti odgovorio na osnovu onoga što si ti napisao, moj savet bi bio da recimo uzmeš knjigu Albina fakina i da ga učiš po njoj, i samim time ćeš i ti steći veću praksu i znanje jer toga nikad dovoljno, znači bukvalno ćete obojica učiti paralelno. Jer sluh je neophodan, ali ni stručna literatura i rad po istoj nije sigurno na odmet. :pozdrav:
Zeljko96
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Apr 2014, 23:49

Re: Davanje casova - Savet

Post od Zeljko96 »

Hvala ti najlepse za ovo.. :cool: :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Davanje casova - Savet

Post od alibaba40 »

Ja mislim da ipak ima sta da se pokaze.Ima tu vjezbe prstiju pa kako se harmonika i ruka uopste drzi pa skale pa trileri prestored itd. :zbunjen:
Odgovori