Povezivanje kablova

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Povezivanje kablova

Post od guerini »

Dali neko moze da napise kako se pravilno povezuju kablovi konkretno kada sa jedne strane treba da ide kenon a sa druge banana prikljucak?? I ujedno sta to znaci balansiran i nebalansiran ulaz?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Povezivanje kablova

Post od dugmetarac78 »

Kenon 2=+ iliti vrh na banani, i masa sa banane ide na 1i3 na kenon. jer jedan je minus a 3 je masa zbog brujanja, uglavnom, kad tako spajaš onnda 1i3 na kenonu su upareni pa na minus banana. A balansirani je kad imaš + - i masu, al to ti je u ovoj priči nebitno. :pozdrav:
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Povezivanje kablova

Post od guerini »

Znaci ako sam dobro razumeo prikljucci na kenonu koji su pod brojevima 1 i 3 se spajaju u jednu tacku? Ok onda fakticki dobijem dve zice iz kenona i to je taman za mono bananu,ali ako je banana stereo?
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Povezivanje kablova

Post od guerini »

hteo sam da pitam ako je banana stereo onda koji brojevi sa kenona idu na koje prikljucke na banani?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Povezivanje kablova

Post od dugmetarac78 »

Da 1 i 3 na masu na banani i 2 +, a i ako je stereo banana radiš isto, jer predpostavljam da je mikrofonski kabal u pitanju, isto spajaš na mono, a onaj srednji na banani ništa.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Povezivanje kablova

Post od guerini »

Jeste kabal za mikrofon je u pitanju. Hvala puno dugmetarac,pomogao si mi da ne lutam. A sada ja ode na lemljenje :pozdrav:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Povezivanje kablova

Post od dugmetarac78 »

:pozdrav:
Korisnikov avatar
korgovac
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 24 Mar 2011, 21:49
Lokacija: BG

Re: Povezivanje kablova

Post od korgovac »

Dugmetarac je lepo objasnio kako to ide u tvom slucaju sto ti treba i to je to. A evo na slikama i kako se vezuju kablovi za ostale slucaje i razne konektore pa mozda nekom zatreba

Slika
Slika

A razlika izmedju balansiranog i nebalansiranog ulaza ili izlaza je ta da balansirani signal koristi sveukupno tri provodnika a to su u kablu dve zice + masa (ona upletena zica). Za razliku od toga nebalansirani signal koristi ukupno dva provodnika. Balansiran signal je bolji kod duzih kablova jer smanjuje shum koji se stvara zbog duzine kabela ali ako je kabel recimo duzine samo 2m onda je svejedno dal ce da se koristi balansiran il nebalansiran.
Korisnikov avatar
korgovac
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 24 Mar 2011, 21:49
Lokacija: BG

Re: Povezivanje kablova

Post od korgovac »

zaboravio sam u vezi slika sto sam postavio da napomenem to da zica koja je nacrtana zelenom bojom je ona upletena zica kabela (masa) a crvena i crna su ona dva provodnika unutar kabela
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Povezivanje kablova

Post od guerini »

Hvala KORG za dodatne informacije,trebace svakako :pozdrav:
Odgovori