Prelazak sa klavirke na dugmetaru..

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Prelazak sa klavirke na dugmetaru..

Post od Dallape 1960 »

Zavisi druze koliko si truda ulozio u sviranje klavirne harmonike i do koje si faze napredovao. Zavisi jesi li klavirnu harmoniku ucio kod dobrog ili manje dobrog majstora, kakva ti je tehnika svirke i raspored. Neemoj da te neko laze i da ti prosipa pricu kako je dugmetara zajebancija, veruj mi da bi je svirao kako treba i za nju treba da se izlizu prsti od vezbanja ja ti tvrdim. Ako na dugmetari formoiras pogresan prstored doci ces do odredjenog nivoa sa koga se isto kao i kod klavirke NIKAD neces pomeriti napred. ima klinaca od 15 godina sviraju deca ubijaju, ne znam sto bi tebi bio problem da navezbas klavirnu harmoniku, Pogledaj Pavketa, Borka, Baneta Vasica, Panovica, Sofronijevica.. Sta su oni pa mogu a ti ne mozes? Bojana Jovanovica, pogledaj malo kako covek svira terce na klavirnoj harmonici na koje svi kukate! Ima i klavirna harmonika svojih prednosti.
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Prelazak sa klavirke na dugmetaru..

Post od harmonikaš_ivan »

a reko mi je profesor da on nema nista protiv da krenem dugmetaru svirati, ali da bi mi trebalo godinu dvije vjezbanja po cetri sata dnevno da bi navjezbo i da bi mogo krenuti onda dugmetaru kak spada svirati..jer klavirku sviram vec 4 godine...
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Prelazak sa klavirke na dugmetaru..

Post od Dallape 1960 »

I posle 4 godine skolovanja i ucenja klavirne harmonike kod profesora ti razmisljas da predjes na dugmetaru? Vezbaj ti druze 4 sata dnevno 2 godine klavirku plus ove 4 koje si svirao poznavce se rezultati veruj mi :-)
Odgovori