Problemi!

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Problemi!

Post od Harmonikašica Ivana »

Kolege harmonikaši udijelite savjete ako ste voljni!
Danas na svirci sam izgubila živce u totali! Slušajući želje 20 - ak ljudi puštala sam pjesme koje su tražili ( zbog zdravlja ne mogu trenutno svirati ) a bio je dogovor da se sa laptopa pušta glazba. Snimljen je standardni svatovski repertoar po želji organizatora. Sve je bilo ok do iza ručka kada se jedna pijana budala našla i meni u toku jedne pjesme jedno 20 puta rekla da ne puštam "Srpske pesme" ( to su njegove riječi! ). Ja sam pitala uredno ima li kakvu želju, on je rekao svoju želju, ja sam rekla bit će kada budem mogla ukomponovati sa ritmom pjesama koje sviraju. On je i dalje dolazio i navaljivao da bi na kraju rekao da to nije moja privatna zabava i da ja ne mogu puštati muziku kakvu hoću nego da puštam ono što ljudi naručuju. Tek da se zna - i puštala sam ono što su ljudi naručivali, ali dotičnom očito nije pasao repertoar! Toliko sam izgubila živce da sam pokupila opremu, okrenula se i otišla! Sada sam kući i sama sebi žderem živce, jeli greška u meni i repertoaru koji je unaprijed bio dogovoren i za kojega se nitko nije bunio, ili je greška u tom dotičnom? Inače svašta mogu istrpiti, ali danas sam izgubila živce do kraja! Kako se vi nosite sa time?? :zbunjen:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Problemi!

Post od dugmetarac78 »

Da ne pametujem puno, čovek mora imati živce i "želudac" za takav posao i za takvu vrstu paijenata, da ne kažem gostiju, ukratko smatram da je najveća greška u gazdi iliti organizatoru zabave, jer on je zadužen (barem bi tako trebalo biti) za eventualne probleme i rešavanje istih. Znači kratko i jasno gazda je trebao dotičnog gospodina udaljiti sa slavlja, ili primiriti, i problem rešen.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Problemi!

Post od Harmonikašica Ivana »

Svjesna sam toga da bi to organizator trebao riješiti, i obratila sam se organizatoru kada su izbili problemi - on je rekao " A dobro. Šta sad. Pustit ćemo nešto drugo. " Na to sam totalno izgubila živce i otišla. I sama sam svjesna da treba imati živce i želudac, što je još veća fora i imam ih! Ali danas nemam pojma kako sam sebi dopustila da me netko ovoliko izbaci iz takta! Sada kada, recimo, hladne glave razmišljam o ovome - vjerojatno i bolje da sam otišla! Tu je oprema koja je vrijedna po prilici ( muzičari ste, i sami znate sa čim sve moramo raspolagati ), a ono najbitnije tu je moje zdravlje! Smatram da nitko nije vrijedan toga da se ja živciram ako naspram 20+ osoba jednoj ne paše repertoar! Nisam se ja školovala tolike godine da bi me netko da prostite zajebavao, a s druge strane da organizator nebi na to reagovao onako kako treba! U tom trenu sam smatrala da nije vrijedno da se ja kuham na suncu i dalje ( a do tada sam već skoro 3 sata bila na suncu ) pijem toplo piće i trpim nečije nadobudne ispade! Da sam krenula u raspravu sa dotičnim tko zna kako bi završilo! Ako ništa drugo - ovo mi je bila škola za drugi put!
dugmetarac78 - hvala na komentaru! Ako ništa drugo vjerujem da ste razumjeli što sam htjela reći i da ste se i vi susreli sa nečim sličnim.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Problemi!

Post od Harmonikašica Ivana »

Tek da se zna, za to slavlje nije traženo ni žute lipe nego se izašlo u susret, kao poznaniku preko zajedničkog prijatelja! Ubuduće - sve takve ću fino oderat da im pamet stane! I svi sretni, a naročito ja!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Problemi!

Post od alibaba40 »

Pozdrav Ivana, nisam dugo ulazio u ovaj post pa sam tek sad vidio o cemu se radi.Jedini je problem sto si ti bila na tom veselju zensko i nemas taj temperament nas muskaraca a posebno one sa jacim u koje ubrajam sebe.Recimo da sam ja bio na tvom mjestu pozvao bi ga u WC da mu otpjevam jedno na uvce na suvaka, i vjeruj nikad mu nebi palo na pamet da se tako ponasa na eto veseljima zbavama kako hoces.Sto je reko dugmetarac treba imati zeludac za to ali i kod mene je slab jer imam vrlo,vrlo kratak fitilj.Hocu da kazem za vrijeme ovog nesretnog rata sta sam sve dozivljavao to je bila katastrofa sto se tice muzike isto tako : citiram jedne prilike: CUJ MOMAK ,NEMOJ VISE TU CIRILICU UDRI NESTO NASE..... :affraid: Da poludis i to je bio razlog sto sam jedno vrijeme ostavio harmoniku .A poslije kad sam shvatio svi ti koji to rade auta su im puna cd,kaseta tadasnji CIRILICE.Nego jedno je sigurno, ko mjesa politiku i umjetnost taj nema blage veze ni o cemu,pa sam konacno tako ocvrstio svoj zeludac.Nego Ivana no sikiriki cuvaj zivce i sve sto radis dobro naplati pa da vidis koji respekt
vjeruj mi govorim iz iskustva.Pozdrav. :ijuju:
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Problemi!

Post od Harmonikašica Ivana »

Upravo tako, nemoj puštat ( u ovom slučaju "srpske pesme" ) a sam sluša iste takve hahah. Davno me prošla ljutnja oko toga svega i naučila sam se za dalje. Nakon tog, recimo, incidenta kad god vidim dotičnog počnem pjevati pjesmu "Ide Mile lajkovačkom prugom" ( dotični se zove Mile :lol: ) i uživam ga gledati dok mu sijevaju iskre iz očiju :D provociram znam, ali neka mi se usudi prići sada znam kako treba sa njim :)
A što se tiče naplaćivanja - vjerujte mi da od tog dana tražim koliko smatram da vrijedim i ne pristajem na ništa ispod toga ( prije toga svega je bilo svirki kada sam išla svirati za 300 kuna ( malo manje od 40 eura ), dok odvojiš za servisiranje harmonike, za gorivo, ispadne da sviram za 100 kuna ). Sada ako je nekome puno ili ako se nekome ne sviđa jednostavno ne odem svirati. I to je to :)
Odgovori