Harmonika i ostali instrumenti

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Korisnikov avatar
zoranzlatkovic5
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 30 Avg 2013, 13:39

Harmonika i ostali instrumenti

Post od zoranzlatkovic5 »

Koja kombinacija uz harmoniku je po vama savrsena ako treba samo jos jedan instrument da ide uz nju kao duet:
1. harmonika + violina
2. harmonika + klavir
3. harmonika + frula
4. harmonika + gitara
5. harmonika + ???
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Harmonika i ostali instrumenti

Post od kompozitor »

Ne znam sta bi trebalo da znaci "savrseno"?

Harmonika ima dublji zvuk, pa bi se frula i violina najbolje cule "na suvo" (pogotovo frula). Sa gitarom ne bi radila impresivno. Bolje bi se cula sa tamburaskom kontrom, ili bas primom.

Sa klavirom nikad nisam cuo harmoniku kako zvuci, ali bi moglo biti znaimljivo... Pogotovo ako tezgaris, pa poneses klavir kad idete po mladu.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Harmonika i ostali instrumenti

Post od cupavac »

kompozitor napisao: Pogotovo ako tezgaris, pa poneses klavir kad idete po mladu.
:pianist:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Korisnikov avatar
zoranzlatkovic5
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 30 Avg 2013, 13:39

Re: Harmonika i ostali instrumenti

Post od zoranzlatkovic5 »

Pa moz klavir i na klavijaturi da se dobije :cool:

Razmisljao sam o ovim kombinacijama pa sam zato i pitao jer sigurno postoji neko objasnjenje za dobre kombinacije kao sto je kompozitor napisao to vezano za dubinu.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Harmonika i ostali instrumenti

Post od Dallape 1960 »

Svaki od ovih instrumenata ako ih svira dobar instrumentalista bio bi odlicna dopuna :-) Po meni uz harmoniku bi najbilja bila dobro uvezbana druga harmonika.. Ako pricamo o ritmu onda sam za tarabuku, svirao sam par puta tako i meni se dopada zbog velike moci ritmicke improvizacije, prelaza, zbog dinamike, moze da se pojaca ili smanji u skladu sa harmonikom, prilagodi, kod gitare toga nema, maksimalno moras da postujes kolegu da bi se cuo, ok ima ljudi koji zablese, i ne j..u zivu silu pa to ne lici ninasta, e vec gitara i kontrabas bi bili druga pesma :-)
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Harmonika i ostali instrumenti

Post od kompozitor »

Dallape 1960 napisao: Ako pricamo o ritmu onda sam za tarabuku,-)
Odlicna bi bila indijska tabla, ona se tradicionalno svira uz harmonijum (meh se pumpa levom rukom, nema basova). Vrlo zanimljivo, ko nije cuo, ima dosta snimaka po netu. https://www.youtube.com/watch?v=dMjnIumj0ts
Odgovori