Pitanje svih pitanja

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pitanje svih pitanja

Post od alibaba40 »

Hvala mnogo na pomoci Pozdrav :ijuju:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Bata Kanda 73 »

Alibaba,omo sto ti je reko mirche 36 za SIWU to ti je to.A za tvoju Dallapicu samo komplimenti! :jdishddf: Veliki pozdrav iz Nis :D !
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Dallape 1960 »

Mirche 36 svaka cast..kompletan odgovor :jdishddf:
alex_mac
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 27 Apr 2011, 01:08

Re: Pitanje svih pitanja

Post od alex_mac »

samo da pitam:

SIWA jel isto sto i SIWA FIGLI?, FIGLI je model?
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Ukika »

figli nije model, to je deo naziva fabrike SIWA&FIGLI
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od zvrk555 »

FIGLI na talijanskom znači SINOVI dakle SIWA&SINOVI ;)
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: Pitanje svih pitanja

Post od nemampojma »

Petar Pan napisao:Pitanje je uvek aktuelno! Mnogo truda i rada je potrebno da bi se ovladalo instrumentom kao što je harmonika. Kada se uzme u obzir da to počinje, uglavnom, od malih nogu, da se prva saznanja stiču veoma rano, onda je jasno da muzičari svoj ceo životni vek provedu u učenju. Za sve to, "obični smrtnici", tu mislim na one koji konzumiraju našu svirku, nemaju razumevanja. Ovde ne želim da govorim o novcu koji svaki malo ozbiljniji muzičar izdvaja za kupovinu dobrog instrumenta i opreme. Znamo svi meri se hiljadama eura, što u našoj situaciji, predstavlja ozbiljan novac.
KAda se još doda celoj ovoj priči, kolika me mala i mizerna nadoknada za angažovanje svirača, jer mi smo svirači, onda je jasno da se sve dešava iz čistog entuzijazma i ljubavi. Ja volim da imam dobre instrumente, volim da sviram, ali ne svakome. I izbor publike je isključivo moje pravo i moje zadovoljstvo.
Svaka cast na komentu
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: Pitanje svih pitanja

Post od nemampojma »

Bata Kanda 73 napisao:Pozdrav dekiSD,dobrodoso! :) Od samog starta sam znao da ce svi ljudi na ovom forumu da budu extra i da nam sledi jedno lepo a nadam se i dugovecno :) druzenje.Naravno da treba da se pomognemo sve sto mozemo!Bar mi ovde da budemo ljudi i drugari,kad je vec,nazalost,toga sve manje.Ko zna,mozda se u neko blisko vreme mi "forumasi"i nadjemo negde uz neku dobru"mucenicu",muzikicu,pljeskavicu :) i neku dobru devojcicu ;) :D VEELIKI pozdrav! Slika
bas tako,ne trebamo mi da se usporedujemo tko i kako svira,jer su to besmislene usporedbe,ako nista drugo izmjenimo rijeci i diskutiramo o svacemu,a sad tko je bolji od koga,uvijek je netko od nekoga bolji ali to je nebitno.
nemampojma
16 basova
16 basova
Postovi: 35
Pridružio se: 29 Sep 2012, 14:51

Re: Pitanje svih pitanja

Post od nemampojma »

harmonistak napisao:pih! vidi se da su svi harmonikasi pjane hehehehe

sto se tice rakije tu sam na zalost bolji strucnjak nego sto se tice harmonike, hocu reci u proizvodnji i posjedovanju :( pa ako ste zainteresovani da probamo nesto iz 2007...

nego natjrea me jedan komentar da i ja reagujem. "onaj ko ne misli da se ozbiljno pozabavi harmonikom bolje da je ostavi". pravo u centar! ja sam isao u muzicku skolu jer je to bila zelja moga oca ali sam kroz vrijeme zavolio harmoniku. posle 4 razreda nize muzicke imao sam pedesetak privatnih casova narodnjaka kod dva starija harmonikasa sto i nije bio neki uspjeh. posle toga sam silom prilika poceo da sviram u kafani i radio sam to nekih 7-8 godina pretezno u inostranstvu. e sad ja odoh nasiroko...

ono sto me muci i sto hocu da kazem je to da nikada nisam usvarsio sviranje do kraja. jbg jedan fakultet, posao, porodica, drugi fakultet i uz to sviranje...ne ide. nije to ni sviranje. to je krljanje! kada sam slusao druge kako sviraju dolazilo mi je da polomim sam sebi prste i da prodam harmoniku....ali opet zavolio sam to i ne mogu se odreci toga. to je dio mene i dio moje licnosti.

aktivno se ne bavim svirkom ravno 10 godina ali me sve vise vuce zelja da ponovo uzmem harmoniku u ruke i da uradim sve ono sto nisam uradio kad je trebalo. cisto za svoju dusu. hvala Bogu imam sredjen zivot i ne treba mi svirka da bih zivio od nje. ali se pitam da li je to previse izazova s obzirom na porodicu, posao, zivot i sve ostalo....mator konj se ne uci...doduse 32 godine i nije mnogo....valjda

ako je ovo bzvz post molim moderatora da ga obrise
Evo obecajem da vise necu pisati jwer postajem dosadan,jos samo tebi da odgovorim.Znam likovi koji su svirali u mladosti,zavrsili fakseve ozenili se ,postali direktori firmi,a znas sta sad rade u slobodne vrijeme,-SVIRAJU, to ozbiljno,vratli se muzici,uzmi svoj instrument sjedni radi pa jedan sat dnevno jedan.
Odgovori