Pitanje svih pitanja

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Bata Kanda 73 »

ma sto si me more iziriitrao,taman posla,nego nisi mi bio jasan.opet kažem,ako voliš muziku i instrument,a u privatnom životu ti je sve o.k.(fala BOGU),a kako kažeš,nisi početnik,ja da sam na tvom mestu,nebi se uopšte dvoumio već bi se aktivirao.Ako ništa drugo (a možda je to i najbitnije),udovoljio bi svojoj duši ;) .Puno sreće i javi šta si uradio.Veliki pozdrav!
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od harmonistak »

nista onda, odluka je pala. jos samo da nadjem majstora da mi pokaze harmonije i vjezbanje!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pitanje svih pitanja

Post od alibaba40 »

Pozdrav svim forumasima od alibabe, nego imam i ja jedno pitanje puno sam harmonika promijenio i svirao ali nikad nisam uzivo vidio a kamoli zasvirao na SIWI moze li mi neko objasniti cija je to harmonika i kakve su joj performanse, nesto sam nacuo da je prave zajedno Srbska i Italijanska firma
e sad koliko je ta informacija tacna ne znam.Gledajuci po nekim oglasim vidim da su im cijene prilicno visoke sto bi znacilo da su dobre e sad odgovor ostaje na vama pa ko zna bio bih mu zahvalan. :hmmm:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Ukika »

ono sto me muci i sto hocu da kazem je to da nikada nisam usvarsio sviranje do kraja. jbg jedan fakultet, posao, porodica, drugi fakultet i uz to sviranje...ne ide. nije to ni sviranje. to je krljanje! kada sam slusao druge kako sviraju dolazilo mi je da polomim sam sebi prste i da prodam harmoniku....ali opet zavolio sam to i ne mogu se odreci toga. to je dio mene i dio moje licnosti.
hahhha znam ja jednog takvog, ali ja imam 17, imam vremena da se doterujem :D
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Dallape 1960 »

Samo bez zurbe.. bitno je da se harmonika voli..ti ljudi koji tako sviraju druze su maltene posvetili zivot tome.to su sati i sati vezbe..meseci..godine..to im je profesija..samo ti strpljivo vezbaj i uzivaj :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Ukika »

nego kako ;)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pitanje svih pitanja

Post od alibaba40 »

alibaba40 napisao:Pozdrav svim forumasima od alibabe, nego imam i ja jedno pitanje puno sam harmonika promijenio i svirao ali nikad nisam uzivo vidio a kamoli zasvirao na SIWI moze li mi neko objasniti cija je to harmonika i kakve su joj performanse, nesto sam nacuo da je prave zajedno Srbska i Italijanska firma
e sad koliko je ta informacija tacna ne znam.Gledajuci po nekim oglasim vidim da su im cijene prilicno visoke sto bi znacilo da su dobre e sad odgovor ostaje na vama pa ko zna bio bih mu zahvalan. :hmmm:

IMALI IKO DA ZNA????????????? :roll:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Dallape 1960 »

Druze koliko znam siwa se radi u Smederevu..tako sam cuo, ako gresim neka neko ispravi.. ja sam imao prilike da je imam u rukama na 10 ak minuta..iskreno solidna harmonika.. znaci osrednja za moj ukus..vise me podseca na guerininigo na dallape..vise studijska harmonika, i za razglas, nego za suvu svirku..znaci ne preterano glasna, ali zaista lepo zvuci..ne znam koji je model bila siwa koju sam probao, ima ih vise.. ali ja kad je harmonika u pitanju stvarno robujem navikama (greska velika mozda)..znaci sto starija dallape i guerini su za mene pojam harmonike!!! posto ne sviram klavirnu pa da to bude s soprani arist 6 :jdishddf: nadam se da sam makar malo pomogao..
mirche36
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od mirche36 »

Siwa izradjuje Ivan Stanojlovic.Najprije radio harmonike u srbiju a onda je preko dvadeset godina oselio firmu u Italiju.Nisam je svirao ali koliko sam procitao i cuo dobre su cak u klasi sa guerrini.Ivan Milev momentalno svira Siwa.Evo ti web strana pa procitaj neke informacije:
http://www.siwafigli.com/index_ser.htm.
Imas i na you tubu da cujes kakav glas ima ima vise klipova.Nadam se da ce ti to pomoci nesto.
Pozdrav
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Ukika »

da, ima lik ovde negde, blizu Bg, dule cinimi se ili Dragan Siwa ga zovu radi ih.. potrazicu broj
Odgovori