Pitanje svih pitanja

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Bata Kanda 73 »

A jbga nikad se nezna!Nekad nam to nije bio problem a sada posle svog onog ludila a i sada nije bas normalno sta da se radi,makar nam je tu internet,a ko zna mozda opet budemo nekako zajedno pa nam nalazenje i druzenje nece biti problem.A sto se tice mucenice to ti je prijatelju domaca rakijica (loza ,komovica al najbolje sljivovica) po mogustvu prepecenica (na oko 24-25 gradi jacine),i da je bar 2-3 god.odstojala u dudovom buretu da dobije smek! Slika A.nije lose? ;)
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od bpodnar »

U jebote, 25 gradi? Mlogo bogami. Inače volim šljivku do 21-22 grada, ovo iznad mi je prejako, ali žrtvovao bi se jedan put
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pitanje svih pitanja

Post od micha56 »

Ej, bre ljudi sta ste zapeli za tu rakiju - podje mi voda na usta.
Imam neku mucenicu iz Levca (okolina Rekovca) od sljive ranke - dobio od drugara pre mesec dana. Ne znam joj jacinu, niti starost, ali sto ima smek i boju (bas iz dudovog bureta) - upravo sam sipao jednu u nevreme, al sta da radim - nisam ja kriv.
Ajde na po jednu pa nek ide zivot ....

Z i v e l i ....
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Bata Kanda 73 »

ZIV BIO Slika
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od harmonistak »

pih! vidi se da su svi harmonikasi pjane hehehehe

sto se tice rakije tu sam na zalost bolji strucnjak nego sto se tice harmonike, hocu reci u proizvodnji i posjedovanju :( pa ako ste zainteresovani da probamo nesto iz 2007...

nego natjrea me jedan komentar da i ja reagujem. "onaj ko ne misli da se ozbiljno pozabavi harmonikom bolje da je ostavi". pravo u centar! ja sam isao u muzicku skolu jer je to bila zelja moga oca ali sam kroz vrijeme zavolio harmoniku. posle 4 razreda nize muzicke imao sam pedesetak privatnih casova narodnjaka kod dva starija harmonikasa sto i nije bio neki uspjeh. posle toga sam silom prilika poceo da sviram u kafani i radio sam to nekih 7-8 godina pretezno u inostranstvu. e sad ja odoh nasiroko...

ono sto me muci i sto hocu da kazem je to da nikada nisam usvarsio sviranje do kraja. jbg jedan fakultet, posao, porodica, drugi fakultet i uz to sviranje...ne ide. nije to ni sviranje. to je krljanje! kada sam slusao druge kako sviraju dolazilo mi je da polomim sam sebi prste i da prodam harmoniku....ali opet zavolio sam to i ne mogu se odreci toga. to je dio mene i dio moje licnosti.

aktivno se ne bavim svirkom ravno 10 godina ali me sve vise vuce zelja da ponovo uzmem harmoniku u ruke i da uradim sve ono sto nisam uradio kad je trebalo. cisto za svoju dusu. hvala Bogu imam sredjen zivot i ne treba mi svirka da bih zivio od nje. ali se pitam da li je to previse izazova s obzirom na porodicu, posao, zivot i sve ostalo....mator konj se ne uci...doduse 32 godine i nije mnogo....valjda

ako je ovo bzvz post molim moderatora da ga obrise
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Bata Kanda 73 »

Ma jok,ako je za svoju dusu i ako to volis nije nikad kasno,ali ako je za nesto ozbiljnije-BATALI!Eto ja toliko...kratko al..glupo :D ;) Slika
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pitanje svih pitanja

Post od micha56 »

Bata Kanda 73 napisao:Ma jok,ako je za svoju dusu i ako to volis nije nikad kasno,ali ako je za nesto ozbiljnije-BATALI!Eto ja toliko...kratko al..glupo :D ;) Slika
Kratko, al jebitacno.

Ja cu samo da dodam - blago tebi @harmonistak da u 32 godine imas sredjen zivot. Ja u 54 jos nemam i sve sto radim radim za 2 studenta i suprugu. Niko u kuci ne radi sem mene, a ja najmanje trosim na sebe - sve ide na njih. Ali sta cu - dobro je da ima na koga da se trose pare.
Elem - sto se tice harmonike - ja cu po hiljaditi put da se ponovim - ona se VOLI ili ne voli. Ako je volis - naucices, ali u 32 - tesko za profesionalni rad. Medjutim - ti si vec svirao na njoj, pa mozda i moze, ali nista preozbiljno.

Ali, pa bas si me zainteresovao za ovo - sredjen zivot u 32 i ne bavljenje harmonikom u zadnjih 10 godina, a pre toga svirka u kafani 7-8 godina. Aj, molim te, predstavi se u temi ovde.
Nemoj da ti bude tesko - vec si poceo sa predstavljanjem u ovoj temi - samo nastavi tamo.

Pozzz.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od harmonistak »

pa niste me bas motivisali vas dvojica :shock: ....ovo je vec treci komentar da odgovarate u paru heheheh

ajde predstavicu se tu gdje si mi rekao. samo da dodam par rijeci na moj predhodni komentar ili bolje reci nedoumicu.

nisam ja mislio da usavrsim sviranje da bih se bavio time na regulatnoj osnovi. ideja je vise da se ubacim sa nekim klincima, pocetnicima i da po nekad idem sa njima na svirke. od mog bavljenja muzikom ostala mi je kompletna A klasa oprema spremna za rad i naravno harmonike.

dok sam svirao imao sam priliku da pratim dosta poznatih imena nase estrade. i dan danas mi nije problem da stanem na binu i "snadjem se". ako bas konkretno hocete da znate moj problem su harmonije. nikada mi niko to nije pokazao niti sam ja odvojio vremena da to naucim. s obzirom da sam bio u inostranstvu nisam imao prilike to od nekoga tamo da naucim. to je jedan od vecih razloga sto sam prestao sa "krljanjem" jer nisam bio zadovoljan time.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od Bata Kanda 73 »

epa,to sto se micha i ja slazemo u odgovorima to samo znaci da imamo slicne stavove.a tebe nerazumem sta si hteo sa ovim pitanjem.jer si prilično kontradiktoran.ovamo si se bavio profoisenalno,pratio estradne zvezde,ovamo nisi kako kazes poznavalac harmonije ili šta već,ovamo nebi da se aktiviraš prof. a opet bi da se "aktiviraš".ne razumem te.ti odluči šta hoćeš.ali na osnovu tvog prvog pitanja, mi smo ti dali mislim,korektan odgovor.pozdrav.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje svih pitanja

Post od harmonistak »

bata kanda, izgleda da sam cak uspio i da te iziritiram sto mi nije bila namjera.

mozda sam trebao da uporstim pitanje.

da li je posle tolike pauze i promjene u porodicnom i profesionalnom zivotu izazov preveliki s obzirom da ne namjeravam profesionalno da se bavim muzikom?

ipak ponovno ucenje i visesatno vjezbanje uzima mnogo vremena a to je bas ono sto nisam uradio kada je trebalo da uradim. nadam se da sad nisam zakomplikovao jos vise :oops:
Odgovori