Ako neko ima ovo kolo?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od micha56 »

batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od batadjero »

Predrag Stojkovic ima jedno kolo koje se zove mozaik ne znam dal nije to ali ja nemam nista od Predraga da bih poslusao...
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od micha56 »

batadjero napisao:Predrag Stojkovic ima jedno kolo koje se zove mozaik ne znam dal nije to ali ja nemam nista od Predraga da bih poslusao...
Pa ja rekoh malopre:
A sto se tice Predraga Stojkovica - imam njegov LP iz 1986. i kasetu iz 1990 i tamo tog kola nema. Imam jos dva neka njegova kola koja nisu u tim snimcima - sto mi govori da je Stojkovic verovatno snimio jos nesto - ali ja to nemam, a nemaju ni moji drugari.
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od batadjero »

Evo slucajno san nasao na youtube jedan snimak ovo prvo kolo trazim u originalu i naravno ko ga svira...
http://www.youtube.com/watch?v=h-oLowEY ... re=related
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od micha56 »

@batadjero
Mislio sam da se jednostavno ućutim na ovu temu, pa ćeš, valjda, da ukapiraš o čemu se radi, ali ...
Dođoh do zaključka da to kod tebe ne funkcioniše na taj način, pa moram da ti objasnim o čemu se radi:

Prvo si potražio kolo Mozaik, čak si i snimio kako ide to kolo i postavio snimak. Ja se jedini primio kao saučešće i prevrnuo i zemlju i vodu da ga pronađem, uključio i moje prijatelje i - eto nismo uspeli da ga pronađemo, a ti ...

NI JEDNA JEDINA REČ zahvalnosti ili bilo čega, na mom i našem učinjenom trudu.
Ma da si bar rekao - nema veze naćiću ga nekako.
N I Š T A ....

I ...
Tražiš neko novo kolo ...!!!???
Ja da ti ga tražim - NEĆU, a ako neko od forumaša to želi - slobodno. Nema nikakvih problema.

Pozdrav i izvini na direktnosti.
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od batadjero »

Druze samo polako bez nervoze .Kao prvo ti meni ne dugujes da nadjes kolo uopste ...U pitanju je samo dobra volja i zelja onog ko hoce da pomogne!!!Ja mislim da za te stvari postoji ovaj forum sem ako se ne varam?Niko meni ne duguje da mi nadje bilo sta sto trazim.Dakle stvar stoji ovako kolo nismo nasli za sada i posle onog jednog dela koji sam ja nasnimio .U medju vremenu ja sam nasao snimak tog istog kola na youtube nije original snimak (a ne nekog drugog kako si ti rekao da ja vec trazim)!!!Ja sam samo stavio link gde je to kolo prvo kolo na tom snimku tako zvano mozaik kolo.Znaci ja nisam trazio uopste drugo kolo vec ono za koje sam i postavio pitanje na forumu...A da si mi nasao kolo ili bilo ko drugi javno bih se zahvalio kao sto i uvek radim.Mislim da si prebrzo reagovao..U svakom slucaju hvala ti za trud i vreme koje si izgubio botajuci se samnom i mog kola.Hvala ti..
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od micha56 »

batadjero napisao:Druze samo polako bez nervoze .Kao prvo ti meni ne dugujes da nadjes kolo uopste ...U pitanju je samo dobra volja i zelja onog ko hoce da pomogne!!!Ja mislim da za te stvari postoji ovaj forum sem ako se ne varam?
Forum upravo postoji da bi se na njemu druzili harmonikasi i oni koji to nisu, ali su ljudi dobre volje i spremni da pomognu svim i svacim - cime oni raspolazu.
Kada si postavio pitanje i snimak - Ako neko ima ovo kolo? - to je za mene bio signal da treba da se pomogne - i uskocio sam cista srca i volje i svim raspolozivim sredstvima sam krenuo u potragu tog kola (video si kako, da se ne ponavljam). Ne uspevam da ga pronadjem i sta sad - nije kraj sveta (jos nije dosao 21.12.2012.g.).
E, a onda ti postavljas kolo na YouTube, koje uopste ne pocinje onako kako si ti snimio.
Moja greska sto ga nisam pazljivije poslusao - sad jesam i ukapirao sam da se ono sto si ti snimio ovde pojavljuje tek na 1.05 sec snimka i to kao 4. 5. i 6-ti deo kola, (6 deo je ponovljeni 4. deo).
Znaci: - ili kolo uopste ne pocinje sa ona tvoja dva dela koja si snimio ili je na snimku ona prva 3 dela u stvari neko drugo kolo (ovi delovi su mi poznati).
Ja sam ukapirao da se radi o DRUGOM KOLU (ovu drugu varijantu), jer si ti rekao da je to prvo kolo na snimku sa YouTube i zbog toga sve ovo.

Eto, ako ti to nesto znaci -
- IZVINI pogresno sam te protumacio, ali i ti si me, bre brate, naveo na to.

Nego - idemo dalje:
I da bi konacno razbili famu oko ovog prokletog kola - reci mi sa kojim delom (redosledom) pocinje ovo kolo i gde se tu nalaze ona tvoja dva dela koja si snimio na harmonici.
Sada je na snimku sa YouTube:
1. deo: 0.00 - 0.14 sec - 2 puta
2. deo: 0.14 - 0.39 sec - 2 puta
3. deo: 0.39 - 1.05 sec - 2 puta
4. deo: 1.05 - 1.18 sec - 2 puta (prvi deo sa tvog snimka na harmonici)
5. deo: 1.18 - 1.31 sec - 2 puta (drugi deo sa tvog snimka na harmonici)
6. deo: 1.31 - 1.45 sec - 2 puta (opet prvi deo sa tvog snimka na harmonici) i
prelazak na drugo kolo.

Pozdrav.
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od batadjero »

Tako je druze u pravu si sve si ti to lepo izbrojao samo ja ponavljam ono sto sam ja odsvirao je kroz secanje odsvirano tako da ja ne znam dal je to pouzdano prvi deo ili drugi deo tog kola ali jedan od delova jeste...nego polako sad sam se kapricirao naci cu ga pa makar prevrnuo svaki cd ili kasetu koja postoji :pudc8:
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od surbatovic.a »

Mozaik kolo - Dragisa Gile Vasic, snimljeno u studiju 1995 godine, studio i aranzman Pera Teodosijevski, ima ga na YouTube, to je original kolo :svirac:
Odgovori