Ako neko ima ovo kolo?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Ako neko ima ovo kolo?

Post od batadjero »

Zamolio bih ako neko ima kolo "Mozaik kolo" bas tako se zove kolo je staro preko 12-13 godina..bio bih zahvalan ...
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od micha56 »

Ne vredi - imam izuzetno veliku kolekciju kola, ali ovo ...
Ajd kazi mi nesto blize o tom kolu - ko ga svira, bar koji je instrument u pitanju i sl.

Pozzz.
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od batadjero »

Prvi deo je u molu koliko se secam harmonika svira probacu da odsviram dva tri takta pa da okacim godinama trazim to kolo i ne mogu da ga nadjem...
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od micha56 »

Znas zasto te to pitam - mozda ga ja i imam, ali se kod mene ne zove tako. Daj mi neki ton kako zvuci i ja ima da ga iskopam. Ovako ...

Pozzz.
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od batadjero »

http://www.megaupload.com/?d=93OIP3RI evo cuj na brzinu snimljeno na neko mikrofonce..
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od micha56 »

@batadjero
Jedan moj prijatelj, koji inace predaje informatiku u srednjoj skoli, za kompjuter kaze ovako:
Ma pusti ti to sokocalo. Na njemu mozes nesto da radis 100 puta i sve radi bez problema. E, ali 101. put isto to uradis i ono nece, nece, nece i Bog i nece. Pomaze samo cekic i u vojmi oca. U to sokocalo ima gremlini.
Tako i sa ovim tvojim linkom od malo pre. Vec deseti put kad probam da skinem snimak - pise:
The file you are trying to access is temporarily unavailable. Please try again later.
Nista - proradio izgleda neki gremlin i ovde. Sacekacu ovo "later" pa cu "try again".
Valjda ce nekad da proradi. Samo da mi je da znam dokle mu traje ovo "temporarily". :pudc8:

Pozzz.

P.S.
Isteklo mu "temporarily" i proradilo. Skinuo sam. :ijuju:
Trazim kolo.
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od batadjero »

Hahha e jesi dobar evo i kod mene sad ne moze da se skine da sam znao na rapidu da ga zakacim ...
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od batadjero »

Predrag Stojkovic ima jedno kolo koje se zove Mozaik ne znam dal nije to mozda ja nemam nista od predraga stojkovica???
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od micha56 »

@batadjero
Veruj mi sve do sad, kad god se setim tebe i tvog kola - radim nesto na tom polju i do sada - bezuspesno.
Na prvo, drugo i ko zna koje slusanje onog tvog snimka - kolo mi nije poznato.
Clan sam raznih foruma vezanih za narodnu muziku - svuda sam pitao da li neko ima neko saznanje o ovom Mozaik kolu, pretrazio sam kompletnu moju diskografiju (koja ni malo nije mala) - nema sanse.
Cak sam i licno pitao ljude koji imaju mnooogo vecu diskografiju od mene - nema sanse.
A sto se tice Predraga Stojkovica - imam njegov LP iz 1986. i kasetu iz 1990 i tamo tog kola nema. Imam jos dva neka njegova kola koja nisu u tim snimcima - sto mi govori da je Stojkovic verovatno snimio jos nesto - ali ja to nemam, a nemaju ni moji drugari.

Sve vise gubim nadu i mislim da ne mogu da ti pomognem, a bio sam ubedjen da mogu.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Ako neko ima ovo kolo?

Post od Webmaestro »

batadjero napisao:http://www.megaupload.com/?d=93OIP3RI evo cuj na brzinu snimljeno na neko mikrofonce..
I dalje ne radi ovaj link, hajd postavi opet snimak negde.

EDIT: Proradio. Izgleda da kako kad mu se hoce :)
Poslusao sam deo kola, nije mi uopste poznato :(
Odgovori