Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Post od alibaba40 »

Evo dragi moji forumasi ja sam otvorio ovu temu jer mislim da bi isto bila korisna tema o kojoj bi se moglo diskutirati.Mnogi na ovom forumu znaju da sviraju i druge instrumente i ako im je Harmonika na prvom mjestu ali nebi bilo lose da upznamo zelje nasih forumasa koji bi to bio drugi instrument iza npr. Harmonike koji bi voljeli da znaju da sviraju ili vec znaju.Evo ja pocinjem od sebe,Harmoniku volim ne procjenjivo to se ne moze ni cim izmjeriti na ovome svijetu,ali moj drugi instrument koji bi strasno volio da sviram to bi bio Saksafon i treci Violina.To su instrumenti koji me stvarno diraju duboko u dusu a da ne govorim jos kad pored klasike sviraju nas melos.Eto lijepi moji ja sam rekao sta bih ja volio a sad ocekujem vasa misljenja i zelje .Pozdrav. :svirac:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Post od Bata Kanda 73 »

Bravo druze :depkvk: ,lepo si se setio! Ovako,sto se tice harmonike,mogo bi samo da ponovim tvoje reci tj.konstataciju!Harmonika je moja najveca ljubav i moj zivot! :svirac: A voleo bi ( a kad bi jos i mogo ;) ),ko i ti:sax i gitaru.Eto.Pozdrav!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Post od Webmaestro »

Prava tema! Na drugom mestu bih stavio violinu. Al nista ne moze da zameni harmoniku, najvise zbog toga sto je to jedini prirodni istrument sa kojim odmah dobijate i kompletnu pratnju, ne treba vam orkestar da bi svirali istovremeno i melodiju, i bas, i kontru, sve to ima :) :svirac:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Post od Bata Kanda 73 »

Bravo druze :depkvk: ,lepo si se setio! Ovako,sto se tice harmonike,mogo bi samo da ponovim tvoje reci tj.konstataciju!Harmonika je moja najveca ljubav i moj zivot! :svirac: A voleo bi ( a kad bi jos i mogo ;) ),ko i ti:sax i gitaru.Eto.Pozdrav!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Post od micha56 »

Pa ovako.
U toku mog aktivnog bavljenja muzikom svirao sam razne instrumente (ukupno 6) i normalno je da mi nista ne moze zameniti harmoniku (klavirnu ili dugmetaru - sve jedno), a od drugih instrumenata najvise mogu da izdvojim Bas gitaru, koju sam fizicki, mentalno i bilo kako drugo svirao sa lakocom i uzivanjem.

Medjutim, ako govorimo o onome sta najvise volim (naravno pored harmonike) izdvojio bih saksofon kao vrlo dinamican instrument za narodnu muziku, a ako nije u pitanju bas narodna muzika - veoma cesto volim da zasviram i cujem "plac" gitare povodom nekog teskog bluza ili soula.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Post od alibaba40 »

Micha56 hvala puno na pomoci sto si odradio ono sto sam ja zabrljo :depkvk:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Post od Ukika »

prava tema! Pored harmonike nabadam i klavir, volim ga, a jos mogu da izdvojim trubu, sax, violinu, frulu.. to su neki instrumenti koji me onako diraju, pogadjaju :D gitara tu naravno
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Post od Dallape 1960 »

Gitara..obozavam da je sviram :jdishddf: mada harmopnika je harmonika.. :svirac:
Korisnikov avatar
milanm
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Post od milanm »

Za slušanje violina, a za sviranje pomalo frula (za sada samo kroz jednu oktavu).
Pozdrav
diak001
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Apr 2011, 19:49

Re: Pored Harmonike koji instrument najvise volite?

Post od diak001 »

..kontra-bas :jdishddf:
Odgovori