Iz štampe

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Iz štampe

Post od alibaba40 »

Neko je vec krenuo , pojavice se njih jos Bosanaca ili sta ti ja znam ko jer sigurno nemaju snage ili imaju straha pa nece, ali samo da se probije led otice sve ovo u p******u m*************u
a neka i ide vjerujte ne bi mi bilo zao. :svirac:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Iz štampe

Post od Webmaestro »

MIRKO KODIĆ NAJPOPULARNIJI HARMONIKAŠ U EVROPI
Izvor: VESTI online, 25. 10. 2010.

Slika

Čuveni harmonikaš Mirko Kodić, koji je svojevremeno otkrio Svetlanu - Cecu Ražnatović i naučio je osnovnim pravilama pevačkog posla, godinama se ne pojavljuje u medijima. Nekada je žario i palio estradom, pripisivane su mu ljubavne avanture sa mnogim pevačicama. Posle svega skrasio se u trećem braku uz suprugu Silviju i trogodišnju ćerkicu Rebeku. Njegova dva sina iz prethodnih brakova, Vladimir (29) i Aleksandar (19), sestru obožavaju.

- Nema me po medijima, ali nijedno veselje u Evropi i dalje ne može da prođe bez mene. A ja sam istovremeno srećan i nesrećan. Srećan zbog divne porodice koju imam, a nesrećan zbog toga na šta je spao ovaj posao i svega što se dogodilo sa srpskom muzikom. Žalim za vremenom kada se dobro znalo šta je folk, a šta su pop i rok, kada se znalo ko je Mirko Kodić, a ko Rajko Dujmić. Da ne volim muziku i harmoniku, davno bih digao ruke od svega - iskren je Kodić.

x Da li ste u kontaktu sa Cecom?
- Ja sam Cecu doveo iz Žitorađa, živela je u mojoj kući. Ne zaboravlja da me spomene kada govori o početku karijere. Povremeno je sretnem na nekom aerodromu i popričamo. Nekada, kad nije bilo mobilnih telefona, čuli smo se i viđali mnogo češće. Ona je ušla u neke duboke muzičke vode, u kojima se, priznajem, ne snalazim najbolje. Ovu novu muziku ne osećam, ne poznajem i ne prihvatam. Ali, eto, i za mene ima posla i dalje me bije glas najpopularnijeg harmonikaša u Evropi.

x A kako izgleda susret sa Zlatom Petrović, koja je nekada bila vaša velika ljubav?
- Zlata je danas moja divna drugarica. I ne samo moja, već i drugarica moje žene. Nas dvoje jesmo bili u vezi, ali ne i braku, kako se pisalo. Bilo je to davno, pre 20 godina. Evo, samo da pitate moju suprugu Silviju šta misli o njoj. Kaže, ne bi imala ništa protiv da se švalerišem sa Zlatom!

x Na estradi se još priča kako ste propali posle razlaza sa Zlatom, propili se, počeli da se kockate...
- Lepo kaže naš narod da se za dobrim konjem prašina diže. Kockao sam, pio sam, bio sam veliki švaler, a danas sam uzoran suprug i porodičan čovek. Spavao sam sa hiljadu žena, ali sam ostao samo sa jednom! Silvija i ja smo u braku 11 godina. Svašta se o meni pričalo i pisalo, čak i da sam homoseksualac, da sam u vezi sa Čolom i Džajom. Jedino nisu pričali da sam narkoman.

x Svirate li i dalje po romskim svadbama?
- Da, hvala Bogu, ali, da se ne lažemo, posao nije ni nalik onom nekadašnjem. Danas su smešne i jadne priče o velikim zaradama koje pevači lansiraju. Svi se ubijamo od posla za male pare. Nedavno sam svirao na romskoj svadbi u Rimu, zaradio sam 700 evra, ali dok sam platio avionsku kartu i hotel, u džepu ostade samo 200 evra.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Iz štampe

Post od MladenIsakovic »

Tužna priča, i što je najgore - apsolutno je u pravu. NI ja nikada neću razumeti, osetiti niti prihvatiti ova s*anja što danas snimaju u Grandu i ostalim šund-krš-đubrovik diskografskim kućama.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Iz štampe

Post od Dallape 1960 »

Apsolutno..samo se covek koji makar malo shvata muziku, i pravo znacenje te reci razocara..i dodje mu da vristi kad cuje i vidi raznorazne gluposti na tv-u (mislim na ovu danasnju kic-muziku) proslavljaju se neke blente koje ne znaju da pricaju a ne da pevaju..a o pesmama i da ne govorim..(cast retkim izuzetcima) a u par navrata procitam komentar na yutoube-u kako npr Mirko Kodic ne zna da svira drugi dan cujem kako je Pavke "u penziji" Dragana Aleksandrica nigde nema..i uporedjuju ih sa nekim "nazovi muzicarima" a niko da napravi razliku i shvati da je jedno stvoriti neko Remek delo od pesme, napraviti hit (sto su oni cinili) a drugo prepevati ga, ili presvirati..i to uglavnom losije od originala (sto se danas cini)..HAOS :asdfnjo: dodje coveku da batali sve i da ponekad zasvira za svoj merak ono sto vredi..a ostale savremene gluposti zaobidje u sirokom krugu..
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Iz štampe

Post od alibaba40 »

Eto nasto spadnu vrhunske vrijednosti, vamo kad dolaze pojedini su....ci u dijasporu nabiju karte
i odpjeva dva bloka po 15 minuta i to jos na plejbek a hoce za kartu od 40-100 eurica. :asdfnjo:
Jaric_T_Zivadin

Re: Iz štampe

Post od Jaric_T_Zivadin »

Dallape 1960 Ti strucnjaci koji komentarisu po youtube kako Mirko ne zna da svira i sta ti ja znam sve jos, treba prvo da postignu ono u zivotu sto je Mirko ostvario i ostavio iza sebe, pa bi onda imali pravo da komentarisu njegovo sviranje i da ga ocenjuju. Mada se u sustini zna ko najvise pljuje po Mirku.-Cigani i oni retki idolopoklonici koji se klanjaju cergarskim frazama, sakatim akordima itd. Ima u toj bransi odlicnih muzicara, ALI koliko god dobro da sviras "nasu", pa cak da si opasan i u ciganskoj svirci NIKADA neces biti dobar nego smesan za njih jer nisi njihov! Zato za njih nije dobar ni Miroljub, a kamo li Mirko. Covek bre ima srce ko kuca i MUUUDA u svirci, opasan triler... A njegovi licni problemi, mnogo gresaka u zivotu za koje je sam kriv i koji su se najvise odrazili na njegovo sviranje danas su neka druga prica i to me na kraju krajeva ne interesuje. Mirko zasluzuje veliko postovanje kao muzicar i kao neko ko je ostavio puno iza sebe ovoj nasoj muzici!

@Allibaba40 Nece ni te "zvezde" sa njihovim "drz' da udje" pesmama jos dugo. Polako, otpevace oni svoje... Kvalitet UVEK sam nadje svoj put da izadje na povrsinu. Sve vise i vise klinaca se pojavljuje koji slusaju Milanceta, Savu...
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Iz štampe

Post od Bata Kanda 73 »

Jaricu(a jbga,dugacka ti sifra :lol: ),apsolutno si u pravu,Kodic je ime,ostavio je traga u novijoj srpskoj muzici i njen je veliki i neizbrisiv deo!Njegov privatni zivot je njegova licna stvar i netreba to mesati sa Mirkom-harmonikasem.A to sto se na raznim mestim moze cuti a narocito procitati,kako su (vec sam o tome pisao )carevi neki:cergari,mocarti...itd.su najobicnija sra...a to pisu,ne cigani (ne oni pravi koji razumeju muziku).nego polupismeni,muzicki nepismeni i nedoradjeni tzv. mandovi.Nema sada (ili se bar nepojavljuju u javnosti) onih PRAAAVIH cigana koji su isto tako ostavili neizbrisiv trag na ovim prostorima,kao sto su Gula (na zalost nije vise medju nama),pa prof.Jasko (od kude leskovac tj.Lebane) koji je negde preko jer ova propala zemlja nije imala sluha za takvu velicinu (i kao muzicara i kao pedagoga i kao COVEKA)....i jos puno njih!Eto to ti je neka surova realnost-jbga.Mada,mislim da ipak ima nade,mada....videcemo.Pozdrav!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Iz štampe

Post od micha56 »

Ma koje crne nade Bata Kando 73. Pa sve dok ovom nasom zemljom vlada Brena i slatki greh (Sasa Popovic) i grand, a sve to preko "velike" Pink televizije - nema nama nade.
Prvo su nam originalnu srpsku i eks YU muziku sjebali preko Juznog vetra, a sad nastavljaju preko Granda i jos po nekih nazovi produkcija (sto rece Jaric - "drz' da udje" produkcija i pesama). Ma nema nama bolje izgleda uopste, jer su nas vec unistili - gotovi smo druze moj.

Jos malo dufkamo preko ovakvih foruma koji se bave narodnom muzikom, kao sto je ovaj nas i jos po neki (mozes ih izbrojati na prstima jedne ruke) i to je sve.
Kazi mi - ko ce da napravi dobru pesmu ili kolo u stilu izvornih ili 60-tih ili 70-tih godina? Oce li to ili - ume li to - Braja, Tucakovicka, Futa, Mili ili neko deseti?
Nema sanse - svi oni prave po principu "drz' da udje" i da traje jednu sezonu i kraj. Pravi sledecu stvar.
Eto i ja sad to napisah - vise se pesme ili kola ne zovu tako, nego STVARima - upravo sto su kratkotrajne i lose.

Jedino ako nesto uradi ova nasa mlada generacija koja pocinje da slusa te stare pesme i kola, ali mnogo muka ima da imaju.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Iz štampe

Post od alibaba40 »

Slazem se sa michom u jednom dijelu,ali jbga moramo biti optimisti da ce biti bolje.Ni jedno carstvo nije trajalo do vijeka pa nece ni ovo samo je pitanje vremena,mozda ga ja i ti ne docekamo ali ce doci sigurno. :roll:
Jaric_T_Zivadin

Re: Iz štampe

Post od Jaric_T_Zivadin »

Bata kanda dobro je kad mi je barem nesto dugacko. :jdishddf: -Visok metar i zelja da porastem a o drugim stvarima i da ne govorim... :lol:
A sad ozbiljno. Znamo svi zasto postoji grand i ta hiper produkcija. -Samo i JEDINO za pranje i obrtanje ludackih svota novca. A narodu se ispira mozak jer ga bombarduju sa svih strana sa tom muzikom i na kraju svi prihvate to. Cak sam i ja u vojsci naucio ceo album indire radic napamet jer je to bilo jedino sto sam mogao da cujem od muzike i to kad dodjem u menzu, pa smo svi na kraju poceli to da pevamo... :lol:
MIcha56 MORAMO da budemo optimisti. Ako mi odustanemo od pravih vrednosti, onda nikada necemo sacuvati ovo sto jos uvek imamo. Ili ce i oni promeniti plocu ili ce se urusiti. Uglavnom ne mogu doveka da truju etar... Veliki saveznik je na nasoj strani, a zove se kvalitet. ;) Treba zasuci rukave i ne treba svirati svasta po svirkama zbog nekih 200din vise, nego treba edukovati ljude koji dolaze u kafane i nuditi im ono sto vredi. Pa to smo mi muzicari na kraju krajeva i radili pre. ;) Verujte mi ovo ne pricam napamet. Treba vremena, ali se isplati. Promeni se cak i struktura gostiju. Oni problematicni gosti se nekako istisnu ili bar svedu na imaginarnu brojku.
Odgovori