Vas uzor

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
qwert
120 basova
120 basova
Postovi: 126
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Vas uzor

Post od qwert »

Imate li nekog svog harmonikaskog uzora (ili ne mora to biti bas harmonikas, mozda neki drugi muzicar) ciji nivo tezite da dostignete i na koga se ugledate? Meni su to uglavnom starija generacija harmonikasa: iz Srbije je to Pavkovic, iz Bugarske Ibro Lolov, Rumunija - Vasile Pandalescu...
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Vas uzor

Post od Dallape 1960 »

Uhh..jako tesko pitanje..meni je iako sam dugmetarac..Pavke doktor za harmoniku..jer volim kad neko lepo svira Legato..obozavam da ga slusam..Takodje Jakica Filipovic STRAHOVITO covek svira..Ma svi oni imaju nesto svoje..I cika Jovica, Dragan Matic, Mirko Kodic, Toka Cirkovic..Radojka I Tine..i svi ti ostali velikani da ne nabrajam...ne volim npr Acu Cergara.i taj stil..jer ne i sve ostale sa nabildovanom tehnikom i svirkom bez duse..jer harmoniku svako ko dovoljno radi i vezba moze da svira dobro, ako ne moze svako da svira lepo i "dusom"..Kemis mi je strasno dobar instrunentalista..uradio covek puno..ali nikad uzivo da odsvira nesto sem Seve i Orjent Expresa..evo na yutoubeu..100 snimaka sve isto ? Zasto?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vas uzor

Post od Bata Kanda 73 »

Za nasu muziku:Pavkovic,J.Petkovic,Radojka; vlaska:Bozinovic; bugarska:Ibro lolov,Boris Karlov; rumunska:Pandelesku,M.Budala,Faramita lambru...Mada nikad nemozes da preseces pa da kazes eto TAJ,uvek ima od svakog po nesto da naucis.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Vas uzor

Post od Webmaestro »

Cak i od losih moze nesto da se nauci! Al uzori treba da budu najbolji. :jdishddf:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Vas uzor

Post od micha56 »

Pa iz vremena kad sam se bavio iskljucivo harmonikom Baba Radojka mi je "lezala na srcu" i trudio sam se da je kopiram do kraja (bez obzira sto je svirala dugmetaru, a ja klavirku), a kada su me ona, zajedno sa Tinetom i njihovim orkestrom, ispratili na tada cuvenoj emisiji "selo veselo" - bio sam "kupljen" za sva vremena.
Medjutim, kasnije, sa mojim sazrevanjem i zivotno i kao muzicar - okrenuo sam se Ljubisi Pavkovic, Tomici Miljic, a posebno Slobodanu Bozinovicu u delu vlaske muzike.
Ali kako sam poceo da sviram profesionalno i druge instrumente, za svaki instrument sam imao po nekog, nazovi uzora, ali ne kao i kod harmonike, vec je moja paznja bila okrenuta ka ucenju sviranja na tim instrumentima, pa od koga mogu nesto da naucim - taj mi je uzor. To znaci da su mi uzori za te druge instrumente bili uglavnom kolege sa kojima sam svirao i koji su mi bili "opipljivi" da nesto direktno naucim,
E, sad kad sam se ponovo vratio mojoj prvoj i jedinoj pravoj ljubavi - harmonici, mogu da kazem oko uzora da su mi to: Ljubisa Pavkovic, Slobodan Bozinovic i Tomica Miljic, a za ostale mogu reci da volim da ih slusam, cak i kopiram, ali su mladji od mene, pa nekako ne mogu i ne ide da mi budu uzor, a to su - Mirko Kodic, Borko Radivojevic, Bane Vasic i td.

Pozdrav i zivi i zdravi bili!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Vas uzor

Post od alibaba40 »

Brate Jovica Petkovic za mene Legenda koja ce uvijek ostati. :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Vas uzor

Post od Dallape 1960 »

Ma cika Jovica je Velicina..neponovljiv, jer je i kaovrhunski harmonikas ipak ostao i dosledan sebi predobar covek..velicina..ma kralj u svakom smislu..koliko volim da ga slusam dok svira..toliko uzivam i u njegovim besedama, pricama..
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Vas uzor

Post od MladenIsakovic »

Nije da sam imao idole, ali recimo da sam se ugledao da neke harmonikaše, i pokušavao da što više "ukradem" od njih, koliko sam to bio u stanju :) To su bili Kodić, Đokić, čika Aca Krnjevac, Petković, sad nemam neke uzore, jer nakon toliko godina sviranja, već imam neki svoj stil, ali se i dan danas, što neko pre mene reče, i od lošijih može ponešto dobro "ukrasti" i iskoristiti :)
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Vas uzor

Post od BOBAN-POLJANA »

Mirko Kodic.
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: Vas uzor

Post od BaneVasic »

Slobadan Bozinovic dok je bio ziv :svirac:
Odgovori