Koliko sati dnevno vežbate?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Kolio sati dnevno vežbate?

Post od micha56 »

E, pa nekad kad sam bio aktivan - sviralo se i po 5-6 sati vezbe, a kad je svirka - onda dokle traje svirka - 3 dana, 1 dan ili jedna noc.
Inace moj licni rekord u neprekidnom sviranju na tezgi je oko 11 sati (bez pauze). Popadali smo od umora, ali cini mi se da je bubnjar najvise stradao. Ja sam tad svirao ritam i solo gitaru, pa mi i nije bilo nesto posebno tesko fizicki, osim sto je pocela desna ruka da mi se koci negde oko 9-tog casa. Kada sam to prevazisao, mogao sam da sviram jos toliko. E, to su bila dobra vremena. Tada smo uzeli svako od nas 8-moro u orkestru toliko para da je svako od nas mogao da kupi polovnog keca u dobrom stanju. Poceli smo svirku oko 16 h popodne i zavrsili oko 9 - 10 h sutradan pre podne.

A sad - vise i ne vezbam - uglavnom samo uzmem harmoniku i sviram za neko drustvance. Prvo pocnem sam, ali se uvek nakaci drustvo i ... - zaglavimo do duboko u noc. Naravno nije to svaki dan - 2 do 3 puta mesecno (nekad jedanput), ali se pamti.
Koliko puta mi "udje u uvo" neka pesma i kad krene takva svirka - ja je prvi put i sviram, malo ispravim i to je to - pa ne idem na Soko Banju - ne mora da bude u dugme - vazna mi je harmonija, a kad imam akordaciju - peeeeeevaj i ...- udri ...
splitslim
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kolio sati dnevno vežbate?

Post od splitslim »

Slabo, a malo bolje u zadnje vrijeme.

1-2 sata na dan, a trebao bi puno vise.
superior 2
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 21 Mar 2011, 20:21

Re: Kolio sati dnevno vežbate?

Post od superior 2 »

OD 1-3 SATA NA DAN
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Kolio sati dnevno vežbate?

Post od alibaba40 »

Sta da kazem mi stari dripci sigurno vise ne vjezbamo koliko treba jbga poso,obitelj,obaveze sve to uskracuje vrijeme ali za mlade bi preporucio bar 7-9 sati dnevno da bilo nesto od takvog harmonikasa
jer oni imaju vremena.Ja bar tako mislim.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Kolio sati dnevno vežbate?

Post od MladenIsakovic »

Nekada dok sam baš vežbao i imao velike planove, vežbao sam u proseku 8 sati dnevno.
U zadnje dve-tri godine to je znatno ređe, a u poslednje vreme vežbam 1-2 sata na 10-15 dana :D
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Kolio sati dnevno vežbate?

Post od micha56 »

E pa i ja sam nekad (pre 30 i kusur godina) spremao najtezi ispit na fakultetu 8 meseci, 8 do 10 sati dnevnog ucenja (literatura je imala 7500 strana za ceo ispit) i nista mi nije falilo. Sad kad bi to samo probao - verovatno bih se onesvestio na drugom satu, iako sam u nekoj kondiciji za takvu vrstu rada (radim kao profesor u jednoj srednjoj skoli), jer stalno nesto cituckam i radim, ali ne pretrzem se ...
Slicno je i sa svirkom - sta znam, znam i ne treba mi vezba, jer ne jurim bas neku preciznost i brzinu - vise se baziram na slatkocu sviranja i "dusu". A ako treba nesto novo - dovoljno mi je da mogu to da odsviram u sebi, malko probam i to je to. Sta sad tu ima da se femkam kao mlada u ponedeljak. Sviram i gotovo - kome se ne svidja, nek vrati kaparu ... :D :lol:

Naravno, ne kazem da ne treba da se vezba - TREBA i to DOSTA, ali to za ove mladje i profesionalce, koji od toga zive. Mene bre brate u ovim godinama nesto mrzi ...

Pozzz.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Kolio sati dnevno vežbate?

Post od alibaba40 »

E vala sto je covjek od nekog zajebanog kova cim predje 40-tu gotovo je volje vise ni zasta,sve slabije i slabije vremena za sebe sve neki novi problemi jedan rijesis pet ih dodje. :(
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Kolio sati dnevno vežbate?

Post od micha56 »

alibaba40 napisao:E vala sto je covjek od nekog zajebanog kova cim predje 40-tu gotovo je volje vise ni zasta,sve slabije i slabije vremena za sebe sve neki novi problemi jedan rijesis pet ih dodje. :(
Pa u krajnjoj liniji to jesu moji problemi, ali ja u stvari resavam tudje probleme (od dece, majke, zenine familije, moje familije, drugara i td). Ako me razumete sta hocu da kazem ...

I stos je u tome sto sve mogu, sto sam mogao pre 5 ili 10 godina, ali me NESTO MRZI. :pudc8:

Pozzz.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Kolio sati dnevno vežbate?

Post od alibaba40 »

E mozda sam se ja izrazio pogresno , mogu ja isto sve sada kao i prije ali ko sto si reko NESTO ME MRZI
Ali puno me nesto mrzi :asdfnjo:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Koliko sati dnevno vežbate?

Post od Dallape 1960 »

Uglavnom imam obicaj da svakodnevno vezbam prvu i drugu harmoniku, terce, naravno vezbice i trilere.. po sat vremena jedno..tako da se izadje i na 5 sati.. plus tezgarenje :svirac:
Odgovori