sta svirate od pavkovica?

Neobavezno ćaskanje o bilo čemu.
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: sta svirate od pavkovica?

Post od brunoMARGETA »

kodic po meni ima najbolji triler i stakato na svijetu.
ali vise volim pavkovicev stil muzike.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: sta svirate od pavkovica?

Post od Dallape 1960 »

Evo bas kad pomenu Kodica :-) Meni deefinitivno najtezi stil svirke! Jednostavno svi imamo razlicitu ruku, udarac prsta osecaj.. Ja imam i brzinu, mogu da odsviram Kemisa, mogu Pavketa, Novicu Negovanovica, Sviram i stvari od Kode, ali rodim mecku dok ih navezbam :-D A sto je najcudnije covek kod koga sam najduze ucio Bio je ludak za kodica, svirao maltene kao on, ali meni nikad u toj meri nije usadio ostrinu u prst :-)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: sta svirate od pavkovica?

Post od dugmetarac78 »

Kodić ima definitivno neki svoj stil, i to čovek ili voli ili nevoli, jednostavno treba "osetiti" njegovu svirku. Ja pored toga što ga obožavam, i dosta sam se trudio da makar približno odsviram njegov način i stil, ponekad uhvatim sebe da sviram neko lagano kolce od nekog drugog izvođača, al skoro pa u stakato fazonu, i onda sam sebe pitam.. Na šta sad ovo liči??? Al uđe pod kožu jednostavno. :svirac:
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: sta svirate od pavkovica?

Post od brunoMARGETA »

jeste stvarno je poseban..
mislim pavkovic njemu sto se tice brzine nemoze ni posoliti,ni kesmisu,ali on ima svoj stil muzike,koji obozavam.
jos sevdah u rubatu a/mol ili g/mol,uf razgbijam sve oko sebe!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: sta svirate od pavkovica?

Post od dugmetarac78 »

Jeste da je ovo tema o Pavkoviću, al nemogu a da ne spomenem legendarnog virtuoza pokojnog Tomicu Miljića, jer takav harmonikaš se nesme zaboraviti, njegov način i stil svirke su po meni neka da tako kažem spona između oštre i fajterske i laganica stil svirke, ima predivnih negovih kola što se kaže "na kabini" a bogami znao je i zadati domaći zadatak u rezačkom fazonu. Legenda Večna mu slava.
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: sta svirate od pavkovica?

Post od brunoMARGETA »

On je imao vec nesto drukciju svirku,i poseban stil,za kojim je tragao od djetinjstva..
Znaš Lazare on je svako svoje kolo završavao drukćije od svih,znaš ono svaki dio se završava na isti fazon,ali on je tu na svoj naćin veoma dobro odradio..Za Šumadijsku muziku je bio TATA
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: sta svirate od pavkovica?

Post od Dallape 1960 »

Za sve se apsolutno slazem, sem kod pavketove brzine.. Druze on ne da ima brzinu nego ne daj boze :-) Samo sto neguje takav stil svirke, i podredjuje sebe orkestru i timu.. ipak je to veliki narodni orkestar I mora da zvuci kao simfonija a ne nadmetanje.. Veruj mi niko nema repertoar kao pavke i dan danas-niko nije toliko kompletan :-) Ostrinu koju nikad nije preferirao u svirci nadoknadjuje vanzemaljskom kontrolom meha i dinamikom :-)
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: sta svirate od pavkovica?

Post od brunoMARGETA »

Ja gledam kad on svira,kakav covjek ima prstored
nekkako rekao bi ne pomjera ruke,nekako sve glatko svira bez imalo muke. gledaj ovo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SECFj7H78cc[/youtube]

Vjerovatno si slusao,ali je NENADJEBIVO
Sevdah
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 14 Mar 2013, 09:40

Re: sta svirate od pavkovica?

Post od Sevdah »

Ja sviram: Virtuozna harmonika, Medeno, Pavketov stakato, Bugarsko oro, Rumunska pjesma, Rumunska igra, Mirjanino kolo.

Molim ako neko ima note za ''MELEM KOLO'' LJUBIŠE PAVKOVIĆA da mi pošalje na e-mail: [email protected]
unaprijed zahvalan.
Odgovori