Izgubljena Harmonika

Neobavezno ćaskanje o bilo čemu.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Izgubljena Harmonika

Post od alibaba40 »

Evo dragi moji Forumasi jos jedan dokaz koliko se voli ovaj instrument.Vjerujte i meni su suze skoro potekle,ali da nebi puno palamudio pogledajte pricu do kraja.

http://youtu.be/oTtQ8Dr84jk
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Izgubljena Harmonika

Post od skylionM »

I ja se vezujem za stvari, ali ova harmonika je ovom čoveku više od toga...sad živi u inostranstvu, a harmonika nosi uspomenu na zapaljenu kuću i mladost, kada je verovatno imao 20tak godina....to je teško i emotivno u ovoj priči, pored očigledne ljubavi prema harmonici.

Super priča, hvala za link, pozz
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Izgubljena Harmonika

Post od alibaba40 »

Nema na cemu Skylon znaci i tebe je dirnula ;)
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Izgubljena Harmonika

Post od surbatovic.a »

Veoma me je dirnula ova prica, emocije na vrhuncu, a harmonika je prava ljepotica, originalni primjerak iz Castelfidada. :svirac:
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Izgubljena Harmonika

Post od cupavac »

surbatovic.a napisao:, originalni primjerak iz Castelfidada. :svirac:
Valjda iz Stradele?! :depkvk:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Izgubljena Harmonika

Post od dugmetarac78 »

Nevezano sa pričom koja je stvarno emotivna, i ko voli taj instrument sigurno nije mogao ostati ravnodušan, al ja mislim koliko sam video, da ta harmonika nije ni iz Stradele niti iz Castelfidarda, nego iz Srbije, Tj. dobar RR.
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Izgubljena Harmonika

Post od surbatovic.a »

Nijesam vjerovatno napisao tacno po mom misljenju porijeklo ovog modela harmonike, mada to nije ni tema ovog posta, samo bih ponovio da je ova prica veoma emotivna a i harmonika izgleda dobro.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Izgubljena Harmonika

Post od Harmonikašica Ivana »

Ovaj video sam vidjela davnih dana i probudio je nekakve čudne osjećaje u meni. One za koje nisam ni znala da postoje. Imam i ja priču sa dvjema izgubljenim, točnije ukradenim, harmonikama. Točnije, nije moja priča nego priča moga oca zbog kojeg sam taj instrument toliko i zavoljela. Ovaj video me nadahnuo da krenem u potragu za njegovim harmonikama. Nije bilo lagano. Naišla sam na puno sprdanja i neodobravanja. Rijetki su oni koji su me podržali. Raspitivala sam se po internetu ali mi nitko nije dao konkretne informacije. Jedino se na ovoj stranici nisam raspitivala. Nakon godinu dana pokušaja traženja sam izgubila nadu i prestala sam. Jednostavno rečeno čini mi se da je nemoguće. I sami znate da je nama harmonikašima harmonika život. A ja sam svom ocu htjela vratiti njegov život. Njegovu prvu harmoniku koju je sam zaradio. Izgleda da neću uspjeti..
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Izgubljena Harmonika

Post od cupavac »

Ako imaš, bilo bi dobro da postaviš slike harmonika koje su ukradene, a i vrijeme i mjesto nestanka, barem okvirno..
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Izgubljena Harmonika

Post od Harmonikašica Ivana »

Slika nažalost nemam. Bile su dvije: Melodija Tosca 3 i Dallape supermaestro. Bile su u obiteljskoj kući u jednom selu u Slavoniji i ukradene su za vrijeme Domovinkog rata, kada se bježalo iz sela, to je bio 9. mjesec 1991.
Odgovori