Sta svirate u ovom trenutku? :)

Neobavezno ćaskanje o bilo čemu.
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Sta svirate u ovom trenutku? :)

Post od Salle1010 »

E Micha, pa ko kaze da si jedini kome se neka melodija vrti po glavi tako po ceo dan.
Evo bas pre par dana idem ulicom i tako sam bio pod utiskom jedne pesme od Savo Radusinovica, pa cak i zapevao onako iduci trotoarom,...... kad ono vidis idu ljudi pored mene i gledaju me jel mi nije mozda "pukla neka zica u glavi",....hehehe
E to je generalno problem kod nas u Srbiji, sto su ljudi navikli jedni druge da vide namrstene, neraspolozene, zamisljene ili pak prividno srecne i nasmejane,..... a kad je neko zaista dobro raspolozen ili u mom slucaju odusevljen necim, onda je takva osoba cudna ljudima u njegovoj okolini,...;-)
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Sta svirate u ovom trenutku? :)

Post od Dallape 1960 »

Ma ljudi ja ajd sto pevam ulicom..msm to se redovno desava (i pripit i trezan :D ) ali za ono ''sviranje' prstima po stolu, fotelji.. ma svuda bre hoce da me iz kuce isteraju :asdfnjo: Evo jutros dosao covek, doveo sina da uci da svira, ja pricam sa njim a prsti samo sljapaju po stolu..HAOS.. I to ajd da davno nisam svirao, nego svaki dan..jutros sam ustao i od 8 do 12 svirao pa mi malo nego nastavim po astalu :D Nece prsti da miruju :) Jel vam se to desava?
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Sta svirate u ovom trenutku? :)

Post od micha56 »

To je moja zivotna prica burazeru. Ja sviram i kad nisam svestan sta sviram, ali sviram i na casu po katedri u ucionici dok drzim predavanja o saobracaju. Katastrofa.
Doduse nisam bucan i ne treskaju mi prsti po stvarima, vec je to vise po sistemu - saka oslonjena prstima na sto i svirka ide u obliku malog grca u srednjem zglobu svih prstiju.
Deca nekad primete, nekad ne - ali ne komentarisu. Sta misle ne znam, ali sigurno nista dobro, dok ne ukapiraju da sam se nekad bavio muzikom, a onda, cini mi se, razumeju u cemu je stos, ili mozda ne ....

Ma sta me briga - tako mi je ceo zivot muzika i ja sve radim uz muziku. Bolje to nego neke crne misli ili bilo sta drugo.
Da ste mi zivi i zdravi drugari i blago Vama dok vam je muzika zivot.

Pozdrav.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Sta svirate u ovom trenutku? :)

Post od Dallape 1960 »

Vlaska narodna igra.. :svirac: prste polomih :o
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Sta svirate u ovom trenutku? :)

Post od micha56 »

Jel ovo?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UOfDI3R3tUc[/youtube]

Ili ovo?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dcLpzAmSESs[/youtube]
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Sta svirate u ovom trenutku? :)

Post od Dallape 1960 »

Misinu verziju Micho.. od njegovog ucenika sam je ucio :) i Misa je ovo Maestralno odsvirao, mora se priznati..
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Sta svirate u ovom trenutku? :)

Post od micha56 »

Ma izvini na misljenju, aliiiii ......
Cika Jovica je legenda i cini mi se neprevazidjeni harmonikas, koji je zadao domaci zadatak mnogima i ima jos mnogo vremena da prodje da ga napisu ... Ajd' sto se tice Mise za ovo kolo - OK, ali Jovica je Jovica ...

Pozdrav.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Sta svirate u ovom trenutku? :)

Post od Dallape 1960 »

Ma Cika jovica je druga dimenzija..to bez diskusije.. ne trebas se izvinjavati Micho.. vreovatno si na par mesta mogao i procitati komentare koje sam ostavljao o cika Jovici, i videti sta mislim o toj legendi..
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Sta svirate u ovom trenutku? :)

Post od micha56 »

Slazemo se.

Pozzzz.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Sta svirate u ovom trenutku? :)

Post od Bata Kanda 73 »

E moji drugari,dal mrdam s prsti (citaj:prstima :lol: )?! :pudc8: Morreee,mrdam i po astal i po kolena i po glavu i....aj da ne preteram!Nemiruju prsti,nemiruje glava al najvise nemiruje duusaa :svirac: Imao smrtni slucaj u porodici pa dok ne prodje 40 dana nije red da uzimam mezimicu u ruke,niti da pustam muziku (rodjena baba je u pitanju-divna zena).A prsti traze, al dobro,mogu ja da sviram i "u sebe" :) ;) .A da umem da zasviruckam (al tiho) niz ulicu-umem i...BOLE ME...UVO sta drugi misle! Da ste mi zivi i zdravi i jos dugo-dugo mrdkali prstima i pevusili !
Odgovori