Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Predstavljanje članova

Post od Koca »

Zapustena harmonika moze biti bure bez dna sto se tice ulaganja i ko zna sta se sve treba servisirati ali napamet prijatelju ti niko ne moze reci dijagnozu kao ni cenu. Znaci jedan pregled majstora je neophodan. To je ista situacija kao u TV emisiji Auto SOS gde se vade automobili iz supa pa ih sredjuju kako bi vlasniku vratili sredjen auto, pri cemu na svakom koraku iskacu problemi pa se ceo tim hvata za glavu. Tako da neka malo niza cena od trzisnih moze se pretvoriti u neisplativu investiciju. Harmonika od stajanja propada vise nego od sviranja pa u najmanju ruku novi meh sa sredivanjem tonova je oko 500e pod uslovom da je sve ostalo u besprekornom stanju a to ostalo treba videti i sigurno je jos par stotina evra. Ne znam kako ce neki majstor oceniti dihtaciju jer je meh probusen, pa kad sa sanira meh onda se tek vidi da li dihtuje ili ko zna gde jos pusta vazduh. Znaci pokusaj prvo sa saniranjem meha bez kupovine novog koji je oko 200e i nekim letimicnim sredjivanjem tonova i kozica po principu radi - ne radi i kozica koje su deformisane i to ako ce se neko prihvatitin da tonove sredi "tako malo" a nije definisano sta znaci malo jer ima 328 tonova samo u desnoj strani i nekih oko 200 kozica pa + basovi. Treba tonove ocistiti, nastimati, nastelovati zazore kako bi bila tonski sredjena i u stvari bila to sto jeste Dallape. Svaki rucni rad se ne isplati vec samo original. Obzirom da se ne radi o profesionalnom harmonikasu predlazem delimican servis.Pozdrav.
Harmonikas001
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 18 Maj 2020, 16:41

Re: Predstavljanje članova

Post od Harmonikas001 »

Evo i ja da se predstavim iako je vec dosta poruka napisano Zovem se Amar.Imam 17 godina(bas sam mlad) i dolazim iz Sarajeva.Treci sam razred srednje muzicke skole i pohadjam solisticki odsjek.Sviram harmoniku jos od sedme godine jer je moj otac kao mali zelio da svira harmoniku, ali nije imao uslova i na kraju zeli da to ja ostvarim jer moze da mi priusti sve sto on nije mogao da ima u mojim godinama.Prva harmonika mi je bila royal standard, a u 4. razredu sam kupio dallapu 2+2.Kasnije sam obje harmonike prodao jer mi je trebala za srednju muzicku skolu harmonika sa baritonom.Kupio sam scandalli koji sigurno necu mijenjati ni prodavati.Prve tri godine u osnovnoj muzickoj skoli sam bio jako los, imao sam veliku tremu prije nego sto dodjem na cas da sviram jer mi je profesorica bila jako stroga i zahtjevna, a ja nisam vjezbao skoro pa nikako.Kasnije sam se "probudio" i poceo vježbati jer sam dobio novu harmoniku i odmah mi je dosla volja za sviranjem.Prolazio sam 5,00 u muzickoj.Krenuo sam u KUD sa starijim drustvom iz muzicke i tu sam dosta stvari naucio i dosta sam putovao sa njima.Sva kola i pjesme sam sam naucio.Imam dosta i nota pa ih koristim jer znam da citam.Sada sam se vise posvetio klasicnoj muzici jer imam puno zahtjevnog gradiva.Nemam vremena za narodnu muziku, nekad nesto skinem na brzinu i opet nastavim da vjezbam klasiku.Preko ljetnog raspusta cu da se vise posvetim nasoj muzici.Ako bude bilo sanse prijaviti cu se na neko takmicenje jer stvarno imam tehniku i brzinu, ali zatrpan sam gradivom iz orkestra, kamerna muzika, ciklusi, komadi.Svaki dan vjezbam po 6h bez odmora.Prije nakon 2h bi me zabolila ruka i ukocili bi mi se prsti ali sada sam vec navikao i mogu da sviram cijelu noc ako treba.Pozdrav svima sa foruma i eto izgleda da sam jedan od mladjih ovdje.Pola Vas bi mi mogli biti ocevi po godinama :D
Lemi
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 29 Jan 2021, 01:14

Re: Predstavljanje članova

Post od Lemi »

Zelim da se zahvalim Koci i na brzom odgovoru. Stvarno ste ok i naucio sam puno kroz vase postove. Ako uspem da restauriram tu harmoniku, postavicu slike na ovaj forum. Jos ako bi mi pomogli oko majstora. Mozda okolina Novi Sad, naj idealnije. Znam da je to macka u dzaku ali bi voleo da sin svira na pravom instrumentu. Kolega mi je rekao da ako je imalo u dobrom stanju ta Dallape, da su to najbolje serije, 60' godina. Sigurno je original ali videcemo. Hvala na pomoci i ostajemo vasi verni pratioci😁
pekos
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 27 Nov 2020, 14:14

Re: Predstavljanje članova

Post od pekos »

ja sam Ante iz Splita,imam 48g.kad sam imao 15 godina ucio sam svirati harmoniku oko 1 g.sada mi je opet dosla zelja,pa cu kupit polovnu harmoniku i lagano pocet ponovo svirat
Korisnikov avatar
milosh_
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 22 Mar 2021, 23:01

Re: Predstavljanje članova

Post od milosh_ »

Pozdrav svima harmonikasima. Sviram gitaru rekreativno ali od skoro me zaintrigirala harmonika kao instrument i poceo sam malo vise da proucavam o njoj pa na kraju eto me ovde kod vas :D Dosta tema sam procitao i resio da se registrujem eto da vam se javim, a i ako zatreba nesto da pitam :D Jos uvek nemam harmoniku ali tragam, promatram pa cemo videti. U nadi da cu vam jednog dana biti kolega, pozdravljam vas :D
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavljanje članova

Post od guerini »

Dobro nam dosao :svirac:
Korisnikov avatar
milosh_
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 22 Mar 2021, 23:01

Re: Predstavljanje članova

Post od milosh_ »

Zdravo drustvo, evo samo da javim kupio sam harmoniku Weltmeister 96 basova crna, 250 € sam platio, sad krecemo sa radom :) :) :)
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Džoga »

Vidim tek sad da ovo postoji na forumu, te bi bilo lepo nakon par godina clanstva da se lepo predstavim, mladi neiskusni harmonikaš zeljan sviranja i vezbe rodom iz Metohije silom prilika stacioniran u Sremčici pokraj Beograda.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Predstavljanje članova

Post od Koca »

Dobro dosao. :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Predstavljanje članova

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 20 Maj 2023, 21:52 Dobro dosao. :svirac:
Bolje vaš našao :lol: :lol: :lol:
Odgovori