Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Učlanjen: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro » 18 Mar 2012, 22:49

Pozdrav i hvala na lepim recima.

Gigo-giska
Nema harmoniku
Učlanjen: 10 Dec 2011, 13:01

Post od Gigo-giska » 23 Mar 2012, 15:11

evo i ja da se predstavim :) .. zovem se Dragisa, inace me svi zovu Giska :) .. imam 21 godinu i studiram Fiziku.. prije pola godine sam poceo da sviram harmoniku, trenutno ucim na Akkord 96 basova :)..

Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Kontakt:

Post od Webmaestro » 24 Mar 2012, 03:13

Dobrodosao fizicar medju harmonikase :svirac:

Gigo-giska
Nema harmoniku
Učlanjen: 10 Dec 2011, 13:01

Post od Gigo-giska » 24 Mar 2012, 22:35

p.s. imam jedno pitanje za harmonikase, ali iskreno da mi odgovorite. "da li je istina da je harmonika kljuc zenskog srca?" :)))))) . tako sam cuo :D

vjovanovic77
Nema harmoniku
Učlanjen: 20 Feb 2012, 12:09

Post od vjovanovic77 » 27 Mar 2012, 09:40

Pozdrav svima,

evo ja već neko vreme na ovom forumu razgledao, skidao note i pratio razgovore, a nisam se predstavio, pa mislim da je red to da uradim, kao i svi što su uradili.
Zovem se Vojkan Jovanović, imam 35 godina, rođen sam i živim u Paraćinu. Muzikom sam počeo da se bavim kada sam bio treći razred osnovne škole. Počeo sam da sviram dugmetarsku harmoniku kod starog majstor Slobe u Paraćinu. Prvih godinu dana nisam imao svoj instrument za vežbu već sam samo vežbao i svirao kod nastavnika, tri puta nedeljno. Nakon nekih šest meseci, možda i malo više, otac je rešio da mi kupi harmoniku. U okolini Paraćina je pronašao jednu harmoniku koju je kupio, i zbog koje sam ja prvi put prestao da volim taj instrument :D Naime, radilo se o Weltmaister crvenoj harmonici od 60 basova koja je prepravljana od klavirske na dugmetarsku, i to prepravljanje je veoma nesrećno izvedeno na jednoj osovini tako da je klavijatura bila užasno tvrda i neravna, a ni tonovi nisu bili nešto kvalitetni. Kada je otac video da sam ja počeo da gubim volju zbog realno vrlo lošeg instrumenta, odlučio je da mi nabavi bolju harmoniku. Kupio je Skalu od 60 basova i tri registra u desnoj strani, koja je već bila nešto na čemu je moglo da se svira. Nju sam koristio skoro dve godine, dok je već nisam preraastao, i onda je nabavio neku Dallape 120 basova bez kabine, veoma loš ručni rad zbog koje sam po drugi put izgubio interesovanje za svirkom :D Na moju sreću, veoma je brzo uvideo da je opet pogrešio i pitao me je na koji način da ispravimo grešku. Ja sam pronašao u Beogradu jednu kvalitetnu Dallape Organtone 140 basova koju je svirao jedan iskusni kafanski svirač koji je u to vreme na žalost preminuo. Kupili smo tu harmoniku i pre nego što smo je doneli kući ostavili smo je na generalni servis, koji je podrazumevao peglanje tonova, štelovanje klavijature, izradu novih kajševa, dihtovanje meha, čišćenje, kompletno farbanje harmonike, izradu novih jastučića, jednom rečju kompletan remont. Kada sam preuzeo harmoniku od majstora, uvideo sam šta je draž muzike i svirke na kvalitetnom instrumentu, i to mi je dalo novu volju. Tu harmoniku i dan danas posedujem i na njoj sviram.

Ja nekako previše odužio o samim instrumentima koje sam imao, a nikako da pomenem moju svirku... Majstor Sloba koji mi je bio prvi muzički pedagog je rodom iz Krnjeva ili Orašja nisam baš siguran, i on je bio kum Mije Krnjevca, tako da je moje muzičko obrazivanje išlo u smeru i po notama i tehnici Krnjevca (trileri, način svirke i vežbe). Nakon tri godine od početka muzičkog obrazovanja, želeo sam da dobijem i postignem više, tako da sam prešao kod muzičkog pedagoga Slavoljuba Živadinovića (popularno nastavnik Bata), koji je i sam školovani muzičar jer je završio muzičku akademiju, radi kao nastavnik muzičkog u školi, a pored toga učenik je Ace Krnjevca. To znači da sam nastavio da učim u istom stilu ali sada već mnogo ozbiljnije i profesionalnije. Kroz celo muzičko obrazovanje podjednak značaj nastavnici su mi pridavali notnom sviranju, jer smo prošli kroz više od 180 časova notnog sviranja po knjigama Krnjevca, a isto tako i tehnici sviranja (trileri, varijacije, brzina).

Iako dosta talentovan za muziku (sa odličnom rukom i uvom za muziku) bio sam i ostao veoma lenj, a svi znamo da talenat i nerad nikako ne idu jedan sa drugim. Takmičio sam se u periodu kraja osnovne i u toku srednje škole na nekim lokalnim takmičenjima harmonikaša pa čak i na takmičenju prva harmonika Soko Banja, ali nikad nisam postigao neke zapažene uspehe jer mi taj takmičarski deo jednostavno nikad nije bio prioritet. Voleo sam da sviram za sebe i društvo, i dalje tako radim, posle ovoliko godina. Imao sam neke pokušaje da se orkestarski bavim muzikom, međutim izabrao sam drugi životni put, posle srednje škole završio sam fakultet i posao mi oduzima dosta vremena. Pored svega toga, u večernjim satima redovno sviram ono što volim i što me opušta, a vrlo često i nešto što preko dana čujem (što mi uđe u uši :D) i jedva čekam uveče da uzmem harmoniku kako bih to odsvirao.

Ja već odužio previše, a hteo sam da budem sažet... hahaha

Zaključaj je jedan: HARMONIKA JE INSTRUMENT SA DUŠOM, I ISTO TAKO TREBA DA SE SVIRA, jer jedino na taj način može da se iz nje izvuče ona melodija koja svaku tugu i bol može da izleči, a svaku sreću da još uveća...

PS Forum Vam je odličan, samo tako nastavite... I ja imam dosta veliku kolekciju nota, pa mogu da se uključim i pošaljem ako kome nešto zatreba ...

Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Kontakt:

Post od Webmaestro » 27 Mar 2012, 12:26

Dobrodosao i hvala na predstavljanju. Sve sto si napisao u potpunosti podrzavam. Dakle, jedina formula za uspeh je: rad + volja + talenat, i naravno dobar instrument!
Slobodno se prikljuci u popunjavanju nase kolekcije nota, sigurno ce nekome da zatrebaju :svirac:

vjovanovic77
Nema harmoniku
Učlanjen: 20 Feb 2012, 12:09

Post od vjovanovic77 » 27 Mar 2012, 13:18

Bolje Vas našao...

Što se tiče dopunjavanja kolekcija nota, sigurno ću to uraditi.

Pozdrav

DzoksySp
120 basova
120 basova
Učlanjen: 03 Apr 2012, 18:30

Post od DzoksySp » 04 Apr 2012, 18:45

Veliki Pozdrav!!!
Zovem ze Milan a zovu me Mile ,imam 11 godina.Ljubav prema harmonici pokazao sam u 6-oj godini kada sam video na jednom rođendanu kako harmonikaš svira.Onda sam sa mojima napravio zbrku dal´ hoću ili neću da sviram.Kum mi je poklonio malu rusku harmoniku od 16 basova.Nju sam razvlačio misleći da znam nešto da sviram.Onda mi se ugasila želja za muzikom.Ali početkom ove školske godine dođe neka žena (sada moja profesorka) i pita ko bi hteo nešto da svira.I ja joj ne kažem da hoću.Par nedelja kasnije pitam ja nastavnicu muzičkog da li u našem gradu postoji muzička škola.Ona mi reče da ne postoji klasična muzička škola već da me uče i da izlazim na ispit i dade mi broj njenog kolege-mog profesora.Odem ja kod profesora kući pitam ga kako-šta i kad da dođem i on meni kaže i dođem ja.Kad ono ista ona baba koja je bila uškoli.Vide oni dali imam sluha.I isprade da sam talentovan.I sad je Prošlo 7 meseci od kako se bavim muzikom.U školi sviram na RoyalStandard od 80 basova i 5+3 registara,a kući imam Deliciu Carmen XIV od 96 basova malo lošija harmonika ali za apočetnika kao što sam ja je sasvim super. :svirac:

Nadam se da vas nisam udavio :) Pozdrav
Zadnja izmena: DzoksySp, dana/u 30 Maj 2012, 10:18, ukupno menjano 2 puta.

shone88kv
Nema harmoniku
Učlanjen: 22 Apr 2012, 14:26

Post od shone88kv » 23 Apr 2012, 15:36

Pozdrav svima , evo kratkog predstavljanja , ja sam Nenad , imam 23 god a pre god-2 sam poceo da sviram harmoniku koja se ceo zivot tu negde vukla po kuci ( Delicia 80 basova ) pored toga sto pravim elektronsku muziku (samouk sam), sad imam Weltmeister Serino 120 , koja nije sjajna ali je mnogo bolja od predhodne ,inace studiram i ovo mi je samo hobi , tj. sviram za svoju dusu , mozda mi bolje ide produkcija od sviranja ali vezbam , komponovao sam neka kola pa cu da ih izbacim da cujem misljenje pravih harmonikasa , inace forum je sjajan i mislim da ce da mi koristi sto se tice prakticnog dela .....

Odgovori