Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od Bata Kanda 73 »

ok.pirocanac,znao sam da je sve o.k.al opet nema te jbga,pa nije nam sve jedno :D Samo ti cepaj a kad mognes javi se.Veliki pozdrav!
Harmonikomoja
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od Harmonikomoja »

Pozdravljam sve na forumu u nadi da cete me dobro prihvatiti i da cemo jos dugo i dobro saradjivati.Da se predstavljm treba mi puno vremena na ovoj skalameriji sto se zove kompjuter ,a i malo mi je poduza biografija jer sam vec i u godinama nego cemo se polako i natenane upoznati kroz forum u naredno vreme.Puno pozdrava od cika mileta vranjanca meraklije,veseljaka i dobre dushe.EJ pa ja se skoro i predstavih ! I zaboravih da kazem da od harmonike trenutno imam Cantus 4(nije tako losa ljudi,svirao sam i gore).A volim i frulu da zasviram,to je rodjena sestra nasoj moravskoj harmonici.Pozzz.
Korisnikov avatar
milanm
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od milanm »

Harmonikomoja napisao:Pozdravljam sve na forumu u nadi da cete me dobro prihvatiti i da cemo jos dugo i dobro saradjivati.Da se predstavljm treba mi puno vremena na ovoj skalameriji sto se zove kompjuter ,a i malo mi je poduza biografija jer sam vec i u godinama nego cemo se polako i natenane upoznati kroz forum u naredno vreme.Puno pozdrava od cika mileta vranjanca meraklije,veseljaka i dobre dushe.EJ pa ja se skoro i predstavih ! I zaboravih da kazem da od harmonike trenutno imam Cantus 4(nije tako losa ljudi,svirao sam i gore).A volim i frulu da zasviram,to je rodjena sestra nasoj moravskoj harmonici.Pozzz.
Pozdrav i tebi Mile. Ne kažem čika Mile kako si ti napisao, jer smo možda i ispisnici (59 godina). Povod za ovo javljanje je to da sviraš i frulu. Ja sviram na staroj Honerici (doduše prilično dobro sređenoj), a skoro mi je do ruku slučajno došla jedna frula. Kako sam navikao da na harmonici imam za svaki ton posebnu dirku, ovde sam se našao u problemu. Na fruli postoji samo šest rupa (otvora) koje otvaramo ili zatvaramo prstima pri sviranju. Iz čiste radoznalosti, posle dužeg češkanja po glavi i dosta probanja uspeo sam da odsviram nepunu skalu (mislim E dur), ali dalje ne ide. Molim te mi, da ako možeš, ukratko objasniš kako se na fruli postiže makar cela skala, ukjučujući i polutonove (adekvatno belim i crnim dirkama na harmonici).
Veliki pozdrav i unapred hvala na eventualnoj pomoći.
Harmonikomoja
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od Harmonikomoja »

Pozdrav i tebi prijatelju.OVAKO,tesko da kao pocetnik izvuces celu skalu,ali bice.Posto si pocetnik da ti kazem i ja kao amater da frula ima sedam tonova i da mozes da izvuces dve skale,ali mnogo zavisi koja je tvoja frula.Vecina su iz F dura ali moguce je da si natrcao i na neku molsku sto je retkost ali sam cuo da i toga ima.Neznam ali prosto da te pitam imas li jednu rupu i odozdo tj. za palac? Imamo fala bogu dosta i mladih ljudi koji vole ovaj instrument i imaju dosta dobre komentare,a naci ces ih na MUZICKI FORUM.ukucaj u GUUGLE pa kad ti se otvori trazi FRULA.Ima sve da naucis,a naici ces i na jednu devojcicu koja je dala adresu jednog sajta iz Knjazevca koji se zove NOTA.RS.Oni prodaju jednu knjizicu od 35 strana u kojoj imas sve sto bi voleo da znas.Proradi to dok je zima pa ako da bog da pomesamo harmonike i frule pa da se cuje kako to rade (stare) meraklije.Nisi napisao koju HOHNARicu imas.Ja sam video jedinu HOHNERICU koju bi voleo da imam negde na hrvatskim oglasima i izgubio sam je.A to je model Casotto ide od F sto kazu nasi drugari tj. ima 37 dirke cetvoroglasna i ima duplu kabinu lagana i prava lepotica,a ove VERDI,ATLANTIC ,itd. mi se ne svidjaju zbog toga sto sve imaju alpski shtimug.Mnogo su mi nekeko drecave druze,ali moj kolega ima ATLANTIC i nikako nece da je menja.Dali zbog para ili mu se svidja neznam.Ako slucajno negde natrcis na ovu sto sam ti je gore opisao molim te da me obavestis,ja cu je sigurno kupiti samo da je nadjemo. POZDRAV !
Korisnikov avatar
milanm
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od milanm »

Harmonikomoja napisao:Pozdrav i tebi prijatelju.OVAKO,tesko da kao pocetnik izvuces celu skalu,ali bice.Posto si pocetnik da ti kazem i ja kao amater da frula ima sedam tonova i da mozes da izvuces dve skale,ali mnogo zavisi koja je tvoja frula.Vecina su iz F dura ali moguce je da si natrcao i na neku molsku sto je retkost ali sam cuo da i toga ima.Neznam ali prosto da te pitam imas li jednu rupu i odozdo tj. za palac? Imamo fala bogu dosta i mladih ljudi koji vole ovaj instrument i imaju dosta dobre komentare,a naci ces ih na MUZICKI FORUM.ukucaj u GUUGLE pa kad ti se otvori trazi FRULA.Ima sve da naucis,a naici ces i na jednu devojcicu koja je dala adresu jednog sajta iz Knjazevca koji se zove NOTA.RS.Oni prodaju jednu knjizicu od 35 strana u kojoj imas sve sto bi voleo da znas.Proradi to dok je zima pa ako da bog da pomesamo harmonike i frule pa da se cuje kako to rade (stare) meraklije.Nisi napisao koju HOHNARicu imas.Ja sam video jedinu HOHNERICU koju bi voleo da imam negde na hrvatskim oglasima i izgubio sam je.A to je model Casotto ide od F sto kazu nasi drugari tj. ima 37 dirke cetvoroglasna i ima duplu kabinu lagana i prava lepotica,a ove VERDI,ATLANTIC ,itd. mi se ne svidjaju zbog toga sto sve imaju alpski shtimug.Mnogo su mi nekeko drecave druze,ali moj kolega ima ATLANTIC i nikako nece da je menja.Dali zbog para ili mu se svidja neznam.Ako slucajno negde natrcis na ovu sto sam ti je gore opisao molim te da me obavestis,ja cu je sigurno kupiti samo da je nadjemo. POZDRAV !
Mile, veliko hvala na odgovoru i savetima. Počeprkati ću po internetu, pa će možda i od mene jadnog dana biti nešto. U svakom slučaju, ja se muzikom bavim samo za svoju dušu, bez ikakvih većih pretenzija, volim harmoniku i izvornu narodnu muziku (i po neku novokomponovanu, ali uglavnom stariju do sredine 80-ih godina pršlog veka). Frula do koje sam slučajno došao ima samo 6 rupa, to jest nema rupu za palac sa donje strane, a porobao sam je iz čiste radoznalosti. Ali ko zna šta nosi vreme, možda jednog dana ... U ostalom ja sam sad u najboljim godinama (čitaj nikad neću biti u boljim). Inače moja Honerica ima oznaku Favorit IVp, mada mi to ne znači mnogo, pošto se ne razumem baš u marke, a pogotovo u pojedinačne modele harmonika.
Pozdrav i svako dobro
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od harmonistak »

pozdrav svima na forumu i hvala na predstavljanju. lijepo je vidjeti kad ljudi hoce da se predstave i da kazu nesto o svom zivotu. evo, na nagovor nased dragog i uvijek prisutnog mich-e :lol: i ja cu se predstaviti. unaprijed se izvinjavam zbog izostavljanja eksplicitnih detalja iz muzicke biografije. trenutno se bavim delikatnim poslom pa ne bih da ostavljam tragove po internetu. nadam se da me razumijete.

zovem se mladen i imam 32 godine. porijeklom sam iz istocne bosne. kao i vecina roditelja moj otac je zelio da naucim da sviram harmoniku kako bih njemu mogao da sviram kad mu je ceif. na pitanje da li hocu da idem u muzicku skolu ja sam kao i svako naivno dijete od 10 godina rekao HOCU! stari me je upisao u muzicku skolu kada sam bio 3 razred osnovne skole kada se i upisivalo. stric je iz ljubomore upisao i rodjaka koji je godinu dana stariji od mene i krenuli smo zajedno. matori je kupio wetmeister od 80 basova i dao je za nju 25 miliona a plata mu je taj mjesec bila 26 miliona.

prvih par nedelja je bilo ok ali kada su krenule skale i lijeva i desna ruka ja sam to batalio. tako bi i ostalo da stari nije prijek i zaeban covjek. sjecam se vjezbanja sa krpom na harmonici odozgo da je ne bih isflekao od krvi koja je isla iz nosa od njegovih samara....

stari je u medjuvremenu otisao u inostranstvo a ja u 'ajduke. zbog nacionalnih razlika izmedju mene i nastavnika u muzickoj a naravno i zbog nedostatka kontrole kuci ja sam zavrsio samo 4 razreda muzicke. da budem jasan, ne krivim nikoga za to osim sebe ali bilo je tu dosta tendencije i namjernog usmjeravanja ka ponoru. kada sam bio 3 razred muzicke stari mi je kupio Hohner atlantic IVn. bio sam glavni baja u kraju! zaboravih da kazem da je moj rodjak bio mnogo bolji od mene te je tako 88 ili 89 osvojio prvo mjesto na takmicenju u puli sto je bilo na nivou sfrj. danas roki ne bi znao ni da uzme harmoniku u ruke :lol:

elem, rat u bosni je poceo i sva strahota pracena ratom. velika vecina gradskih muzicara u mom gradu je bila druge nacionalnosti i na zalost morala je da ode. ono sto je ostalo bilo je u vojsci ili je otislo u inostranstvo. ostali smo mi klinci koji smo bili skupljeni uz KUD. napravili smo orkestar i poceli da sviramo prvo u kudu onda u domu omladine i na kraju da tezgarimo. posto smo bili bukvalno jedini orkestar u siroj regiji i jedine budale koje su htjele da sviraju u zoni ratnih dejstava imali smo dosta posla i zaradjivali smo nevjerovatne pare. jbg narod se zeni i udaje i u ratu.

u medjuvremenu sam krenuo u gimnaziju i istovremeno se bavio svirkom. cesto sam svirao sa svojim profesorom fizike koji me je ujutro oko 5-6 dozovio sa svirke a oko 13 izvodio na tablu da odgovaram! u to vrijeme sam svirao na harmoniku philharmonic koja je bila strava od harmonike! cale nije htjeo da je kupi jer je postojala indicija da je ukradena negdje u ratu.

95 sam otisao u inostranstvo, u jednu od zemalja koja nema tako razvijenu dijasporu kao recimo njemacka ili svajcarska. stari se upoznao sa nekim muzicarima i pricao o meni kako sviram itd. kada sam dosao na aerodromu me je cekao pjevac i odmah sledeci vikend sam se nasao u klubu na tezgi. u medjuvremenu sam naletio na dalapu koju sam vec postavio na forumu. to je kombajn od harmonike! ko god je vidio odusevio se. i tako, u nedostatku boljih orkestara mi smo radili po EU i pratili sve sto je dolazilo da uzima pare po diskotekama i kafanama. tu sam prosao sve i svasta.

posle naucenog jezika upisao sam medicinu 99. tada je ekonomska situacija vec bila losa i moje kolege muzicari su jedva prezivljavali od svirke. 2001 za novu godinu smo svirali u njemackoj. bilo je 860 ljudi. ludnica je bila. na kraju svirke ostalo nam je 220 evra baksisa. posto su studije pritisnule a svirke otanjile ja sam prestao da idem po tezgama. jedno vrijeme sam se bavio preprodajom klavijatura ali je i to oduzimalo mnogo vrmena a donosilo malo para.

ostali dio zivota nije vezan za muziku tako da cu da preskocim detalje. inace sad se nalazim na skroz drugom kontinentu, privremeno pa eto imam malo vise vremena za sebe i da proceprkam ono sto me je uvijek zanimalo a nisam imao priliku da saznam.

ako neko ima pitanja ili komentara slobodno neka kaze. napisah rat i mir pobogu! izvinjavam se ako je prica predugacka i presiroka. ipak mnogo se izdesavalo u relativno kratkom periodu.

pozdrav!
Korisnikov avatar
darko
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

svaka cast

Post od darko »

prijatelju ma gdje god bio hvala na istini i zivotnoj prici,bit je u jednostavnosti a tvoja pprica je jedna od mnogih u tom svemu,ne odustaj da sviras,muzika govori sve jezike

a tebi puno zdravlja i posla i para i ne zaboravi svoj zavicaj,zivot pise romane

pa neka ti to bude lijep roman i bori se da ima lijepe harmonije

salute




..................................................................................

IZMENIO ADMINISTRATOR. Razlog: Lazno predstavljanje! :twisted:
hadrijana
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od hadrijana »

Budite pozdravljeni,
tesko sam nasla ovaj topic, ali evo me.
Imam malu harmoniku na kojoj nikad nisam svirala (dobro, jesam počela učiti prije trideset + nesto godina). Kad pomislim kud se posvuda povlacila ta harmonikica,bude mi zao. Jos zadnjih 6 ili više godina stajala kod susjeda u podrumu, sreća da je podrum bio prilično suh. Ipak nije u najboljem stanju, morat ce na popravak.

I tako, prisjetih se nje, jer mi se svasta izdogadjalo u zivotu i mislim da ce mi biti dobra terapija... Taj zvuk liječi :D

Zivim na zapadnom zapadu HR i vidim da je ovdje forumasica queen mojih godina, ja imam 44 i evo krecem u skolu cim nabavim materijal :oops:

U vezi s tim imam pitanje, koliko su dobre i korisne ove dopisne skole, poput ove:
http://www.glasbena-sola.com/harmonika.htm

Cijena paprena, a nisam sigurna dal se isplati.
Ovdje gdje zivim su samo nekakvi vecernji tecajevi za odrasle...

Korisnikov avatar
Keka
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Predstavite se

Post od Keka »

Pozdrav forumasima i Administratorima.Ja sam Aleksandar nadimak mi je Keka :DHarmoniku sam poceo da ucim sa 10 godina a sa 15 sam poceo da radim tezge.U glavnom radim na akusticno i nekad i na ozvucenje dolazim iz Leskovca. :D :D :) :D
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Predstavite se

Post od micha56 »

@hadrijana
Nisam nesto siguran u te dopisne skole. Osim sto ce da ti uzmu debele pare, mislim da nista vise nece da ti daju od onog sto ti mozes i sama i to besplatno da uradis.
Moj predlog je sledeci:
Uzmi npr: Albin Fakin - 4 knjige, koje mozes da skines na forumu ovde:

viewtopic.php?f=22&t=60

Ako ti (mozda) one ne odgovaraju, tu ima i drugih knjiga.
Napomena za skidanje ovih knjiga - moras da imas najmanje 2 posta da bi mogla uopste da vidis linkove za download.

E, sad ukoliko ti ni ovo ne odgovara, onda je potreban jedan "zivi" ucitelj harmonike koji ce ti fizicki pokazati i prstored i nacin sviranja i sve ostalo. Naravno on i kosta - ali po meni daleko manje od ovog tvog nacina dopisne skole.

Razmisli o ovome. Ovo je samo misljenje coveka koji voli muziku i harmoniku, bavi se njom od prilike koliko ti imas godina, a i 10 godina je stariji od tebe.
Pitaj jos nekog, pa odluci.

Ziveli.
Odgovori