Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
Korisnikov avatar
Gorance
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 22 Nov 2012, 12:15

Re: Predstavljanje članova

Post od Gorance »

Webmaestro napisao:Pozdrav i dobrodosao na forum za harmonikase i harmonikasice :svirac:
Slobodno se prikljuci diskusijama na teme koje ti budu zanimljive, pa tako svojim znanjem i iskustvom das doprinos u popularizaciji harmonike.
Nemoj da ispadne da sam se sam unapredio u majstora, Ja se samo dugo bavim time(za mene dugo) i delimicno zivim od toga Nikad nisam bio klasa za takmicenje, ali volim harmoniku i jos mi nije dosaila.I pored dvoje sitne dece uspevam po malo da vezbam i van svirki pa volim i da naucim nesto novo a ako nekom nesto pomognem jos bolje :svirac: :svirac: :svirac: :ijuju: :ijuju: :ijuju:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Pa naravno, svi smo ovde da naucimo nesto novo i podelimo ono sto vec znamo :)
edo harmonikas
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 04 Okt 2011, 02:24
Lokacija: St. Louis, MO USA

Re: Predstavljanje članova

Post od edo harmonikas »

Pozdrav svima.
Zovem se Edin (Edo) Sadikovic. Rodjen sam tacno na Novu Godinu 1966, u jednom selu koje se zove Krasulje, opstina Kljuc BiH. Sa 5-6 godina odselili smo se u Prijedor i ja uvjek kazem da sam iz Prijedora jer to je ono cega se sjecam. Prvu harmoniku sam dobio za rodjendan od oca i majke 1975 godine ( Plava Weltmeister Stela 48 basova, 5 registera, troglasna,volio bih da je sad imam)
Iste godine majka me upisala u muzicku skolu u Prijedoru gdje sam zavrsio nizu muzicku kod nastavnice Rejhane Mahmutovic ( nazalost nije vise ziva) Posto sam volio svirati narodna kola ona bi stalno prije nego sto pocnemo cas, rekla de ti nama jedno ono "haslamarsko" i onda ja opleti po harmonici.
Svirao sam kao djecak u folklornim drustvima u Prijedoru a 1982 zapocinje i moj da ga nazovem profesionalni tj tezgaroski zivot sa harmonikom.
Svirao sam sa dosta dobrih i odlicnih muzicara uglavnom po Bosni, nesto po Hrvatskoj u Zagrebu i Rijeci, i 1990 i 91 pred sami rat u inostranstvu ( Svicarska i Njemacka)
Eh posto sam ja uvijek pjevao tercu, ponekad i prvi glas ako pjevac nezna pjesmu a narudzba je (bilo ih je puno tada) u zadnje vrijeme sam ja sve vise pjevao. Posto sam kao harmonikas bio puno manje placen nego pjevac koji gostuje, a opet ja otpjevam puno pjesama u toku noci, uvijek sam svirao stojeci pa me i ledja pocela boliti i ja se odlucim da samo pjevam.
I tako sam i radio jedno 10 - 12 godina dakle samo pjevanje.
Zapustio sam bio harmoniku i prestao vjezbati ( pjevanje islo od ruke - i sad ide) i prije nekih 2-3 godine pocnem razmisljati ponovo o harmonici, medjutim sada me zainteresovalo kako to sve radi unutra i kako se to pravi i popravlja. Nabavim svu mogucu literaturu i jos uvijek nabavljam i pocnem proucavati harmoniku. U medjuvremenu nabasam i na ovaj forum i mogu vam samo reci HVALA svima koji su ovo sve zapoceli i nastavili. I ja sam puno naucio odavde sa vaseg foruma iako nisam tako cesto pisao dosta toga ( ne mogu reci skoro sve ali poprilicno) sam procitao ovdje na vasoj stranici.

Posto sam ovdje obnovio moje zbirke nota i ploca koje sam izgubio tj ostale su u Bosni u ratu poceo sam ponovo vjezbati i ide dobro. Tj. poludio sam za harmonikom sad po stare dane. Dok sam bio mlad uzor mi je bio Ljubisa Pavkovic, i jos uvijek je ali ima i puno drugih harmonikasa majstora i sada pronalazim ljepotu sviranja kod svih njih. Svaki ima nesto specificno i lijepo. Sve vise volim Sevdah- valjda to dodje sa godinama.

Ujedno isto da vam kazem da sakupljam harmonike i imam lijepu kolekciju od jedno 5-6 vrhunskih rijetkih harmonika i jedno 5-6 koje su za raditi pa ih ja popravljam i prodajem. Eto dakle sad popravljam harmonike i pomalo vjezbam da se vratim u staru formu. Nikad se nisam takmicio, dobijem tremu od uzbudjenja, a ovako inace nemam tremu, ali sam uvijek dobro svirao i svirao sam sa puno vrhunskih muzicara.

Izvinjavam se ako sam vas utusio ali eto konacno rekoh da se predstavim, imam puno svirackog staza i iskustva pa ako nekom mogu pomoci ili uputiti, vrlo rado cu podijeliti moje znanje sa vama.
Jos jednom puno hvala svima a narocito onima koji uredjuju ovu stranicu i onima sto nesebicno dijele svoje znanje, iskustvo i zbirke nota i snimaka sa svima nama. :ijuju:
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Predstavljanje članova

Post od mamula »

Dobrodosao Edo, na pravom si mjestu!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Dobrodosao i lepe trenutke uz muziku harmonike :svirac:
Korisnikov avatar
VPValter
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 20 Dec 2012, 01:55
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od VPValter »

Slika

Pozdrav!

Ja sam Vlada, '84. godište sam. Trenutno živim u Beogradu, ali sam rodom iz Požarevca gde sam išao u srednju muzičku školu, naravno na - :svirac:

Nakon toga sam studirao, živeo i radio u Slovačkoj (7 godina sve ukupno), a onda sam se, manje-više neplanirano, pre 3 godine vratio u Srbiju, gde još pokušavam da se snađem i naviknem na ovaj život, al' sumnjam da ću ikada moći.

Imao sam Bugarija preko 10 godina a od pre godinu-dve imam Roland FR7b, jer se bavim raznim žanrovima i dosta je praktičan

Svirao sam sve i svašta, osim onoga što sam radio na fakultetu, tango, francuske šansone, zabavnjake, narodnjake, čak sam malo eksperimentisao i sa jazzom.
Ko želi može da baci pogled na sajt http://about.me/VPeric, tamo imam i linkove ka SoundCloud profilu gde imam nekoliko snimaka koji koliko-toliko liče na nešto, YouTube kanalu na kom imam sve i svašta, itd...

P.S. Drago mi je da vidim ovako veliku internet harmonikašku zajednicu :jdishddf:
Ako ima nekog iz Požarevca i okoline javite se :ijuju:
Peca, ivan
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 28 Dec 2012, 13:19

Re: Predstavljanje članova

Post od Peca, ivan »

Evo i ja cu.. Ja sam Ivan prezime nije ni bitno, nadimak mi je peca imam 16 god i poceo sam svirat prije nekih god. dana i jako mi dobro ide svirao sam na razlicitim priredbama u skolama i sa svomim KUD. Svirati sam poceo jednostavno kada sam otisao do prijatelja koji svira klavjaturu gledao sam njega i zelja me povukla, medutim imao sam problem sto nisam imao harmonike i moja majka nije bila u stanju da mi je kupi ali volja je i dalje bila jaka i nakon 6 mjeseci jedan covjek mi je dao harmoniku ali i ona je bila dosta stara i imala je kvarova na sebi ali meni je bilo i to dosta i tako sam krenuo uciti sve sam. Sjednem pred kompjuter i upalim lakse pjesme i trazim dur- mol zavisi sto je u pitanju nakon nekog vremena drugar iz osnovne mi je dao ljestvice napisane na papiru i to sam odma naucio mnogo su mi pomogle medutim harmoniku sam ovu vec bio presao sto se tice brzine i bilo je tesko raditi trilere tako sam mami govorio da kupi drugu ona je samo govorila vidjet ce mo i tako citavo proslo ljeto a na jesen kad sam krenuo i skolu dobio sam Hohner 7 registara 80 basova jako glasna harmonika i sad mi je puno lakse svirati et nesto od mene pozz svima :svirac:
Kico1990
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 03 Jan 2013, 18:47

Re: Predstavljanje članova

Post od Kico1990 »

Dobra vecer svima :D

Da se i ja malo prestavim. Ja sam Kristian imam 22 godine i zivim u Svicarskoj. Tu sam i rodjen tako da moze bit da bude malo gramaticki greski al nadam se da nece bit jako strasno :D
Inace kad imam praznike budem u Hrvatskoj bolje rec u malom selu Babina Greda. Sa harmonikom sam poceo prije tri tijedna. Vec odavno mi bila zelja da pocnem sa harmonikom ali nije bilo nikako prilike i nisam nikog imo da mi pokaze do sada. Momentalno imam harmoniku od Stradelle...zove se Voce d'oro ima sigurno 50godina a i u takvom je stanju. Al uvijek kazem bolje ista nego nista :D

Na ovom forumu vec lutam par dana i jako mi se svidja kaki su ljudi i sve tako da mogu samo rec dalje tako :jdishddf:

To je bilo kratko od mene :D

Ljepa vam vecer i velik pozdrav iz svicarske
somo1
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 04 Jan 2013, 10:40

Re: Predstavljanje članova

Post od somo1 »

Pozdravljam sve dosadašnje i buduće članove ovoga foruma i drago mi je da nas toliko ima. Ja sam Mišo (50 god.) iz BiH, harmoniku sviram od 7. godine, muzički sam naobrazovan (akademija), to mi je i poziv (radim u školi), aktivno se bavim muzikom po svakom pitanju i u svim područjima (stilovima) još od '78. Trenutno predajem gitaru, sviram dosta instrumenata, ali mi je harmonika, najdraži. Ne bih se mogao sjetiti, gdje sam sve i skim svirao (da mi nije slika, a samo neke su i na mom fb-profilu), trenutno ne sviram, a bavim se mišlju da (zbog ''sjajne'' situacije u državi i u školstvu) opet krenem tim vodama. Inače, sviram od 1978. u limenoj glazbi (počeo sa klarinetom, ..., završio na saxu), od 1979.u folklorima po bijelom svijetu (počeo na tamburici, ..., završio na harmonici), u vojsci mijenjao sve kolege (kako bi ko išao na odsustvo, tako sam ja uskakao na te instrumente, samo da nam ne raskopaju orkestar), nakon toga u profesionalne vode prateći sve prijeratne estradne zabavne i narodne pjevače, odlaskom na ''zapad'' sa strancima, ali ... ipak se poželim zasvirati opet harmoniku. A nju zamislite - nemam (prodao prije rata). Nema druge nego prodati sva tri synta i nabaviti sebi makar Supitu za svoju dušu. Ako ikad dođem do neke love, kupio bih Roland Fr-7x (ko ima lovu, a svira sve pomalo - to je najbolje rješenje). Toliko o meni, a sada bih molio sve vas da mi pomognete : izgibio sam note od ''musette vals florette''od Andre Astair kojeg svira i Lj. Pavković. Obećavam da ću onoga koji mi to pronađe, častiti kad ga prvi put vidim. Pozdrav svima ! (stojima na raspolaganju za note ili bilo kakve savjete)
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Predstavljanje članova

Post od mamula »

Dobro dosao kolega, nadam se da se administrator nece ljutiti sto stavljam ovdje:
[hide]http://www.speedyshare.com/9vnTh/Florette-waltz.jpg[/hide]
Odgovori